
Grote brand verwoest deel kassencomplex Etten-Leur
ETTEN-LEUR (ANP) - Een grote brand heeft in de nacht van maandag op dinsdag een opslagloods van een kassencomplex bij het Brabantse Etten-Leur verwoest. Volgens de brandweer stond in de loods veel brandbaar materiaal. Ook zijn zonnepanelen die op het dak lagen verbrand.
Bij de brand, die rond 00.30 uur ontstond, kwam veel rook vrij, die ook in de richting van bewoond gebied trok. Het vuur breidde zich razendsnel uit. Om voldoende bluswater aan te voeren werden extra voertuigen ingezet. Tegen 02.00 uur slaagde de brandweer erin het vuur onder controle te krijgen. Het nablussen heeft nog tot 06.30 uur geduurd.
Op de opslagloods lagen zo'n duizend zonnepanelen. Een derde hiervan is verbrand. De restanten van de zonnepanelen zijn tot op een afstand van 1000 meter in de omringende weilanden terechtgekomen, wijst onderzoek van de brandweer uit. Die restanten zijn volgens de brandweer niet giftig en kunnen gewoon bij het restafval worden weggegooid. Omdat ze scherp zijn en er roetdeeltjes aan kunnen kleven, kunnen ze het best met handschoenen worden opgepakt. Ook waarschuwt de brandweer om grazende dieren uit de buurt te houden.
De oorzaak van de brand is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) vindt dat de politie haar werkwijze moet aanpassen aan de huidige tijd en meer inzicht moet krijgen in berichten die online rondgaan. Dat zegt directeur Naomi Mestrum in reactie op het rapport van de Inspectie Justitie en Veiligheid over de Maccabi-rellen in Amsterdam.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse driehoek "herkent de conclusies" en neemt de aanbevelingen over uit het onderzoek over het geweld rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. "Hoewel risico's niet kunnen worden uitgesloten, zijn wij eraan gehouden te leren van deze gebeurtenissen en te blijven zoeken naar verbeteringen in ons handelen", schrijft burgemeester Femke Halsema aan de gemeenteraad.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In de nacht na de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv hadden de gemeente en de politie actiever kunnen communiceren over het geweld in Amsterdam. Dit staat in het rapport 'Onder druk' dat de gemeente heeft laten opstellen over de ongeregeldheden in november vorig jaar.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De spoorstaking bij de NS in de regio's Noordwest en Oost op dinsdag gaat door. Dat meldt FNV. Volgens de vakbond komt de NS "niet over de brug" in het cao-conflict.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een illegaal onlineplatform waar gebruikers in drugs handelden, is uit de lucht gehaald. De marktplaats draaide op servers in Nederland, die zijn overgenomen. De eigenaar, een 30-jarige Duitser, is in Spanje gearresteerd.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep schrijvers van uitgeverijen als Ambo-Anthos, Atlas Contact en Alfabet wil dat hun uitgevers zich uitspreken tegen investeringsmaatschappij KKR. Een rondgang van het ANP bevestigt een artikel hierover van Follow the Money. De auteurs hebben maandagmiddag een gesprek hierover met hun uitgevers en uitgeversgroep VBK, waar deze uitgevers onder vallen. KKR kocht afgelopen jaar VBK, het grootste uitgeversconcern van Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die in of naast het gebied wonen waar de NAVO-top in Den Haag wordt gehouden, kunnen tussen 22 en 27 juni geen pakketten van PostNL thuisbezorgd krijgen. Het bezorgbedrijf adviseert pakketten ergens anders te laten bezorgen.
2 uur geleden