Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote brand uitgebroken in historisch beursgebouw in Kopenhagen

Grote brand uitgebroken in historisch beursgebouw in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/DPA) - Het historische beursgebouw in het centrum van Kopenhagen is getroffen door een verwoestende brand. Lokale media delen beelden waarop te zien is dat grote kunstwerken uit het gebouw worden gehaald.

De brand brak rond 07.30 uur door nog onbekende oorzaak uit en heeft volgens Deense media ongeveer de helft van het pand getroffen. Te zien is dat rook en vlammen uit het pand slaan. Een deel van de toren is ingestort. Er zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen.

Het 17e-eeuwse gebouw van de 'Børsen' behoort tot de oudste en meest iconische panden in de Deense hoofdstad. Het huisvest niet langer de Deense beurs, maar het hoofdkantoor van de Kamer van Koophandel. Er werden renovatiewerkzaamheden verricht.

'Ons eigen Notre Dame-moment'

Brandweer en politie zijn massaal ter plaatse. Tientallen militairen helpen de brandweer, onder meer bij het veiligstellen van kostbare voorwerpen. Straten in de omgeving zijn afgezet, wat verkeersproblemen veroorzaakt, en meerdere gebouwen zijn ontruimd. De politie in Kopenhagen verwacht dat een deel van het centrum langere tijd ontoegankelijk blijft.

De Deense minister van Cultuur Jakob Engel-Schmidt schrijft op X dat "vierhonderd jaar Deens cultureel erfgoed in vlammen opgaat". Zijn collega Troels Lund Poulsen, minister van Defensie, uit op hetzelfde platform zijn verdriet over de grote brand. "Ons eigen Notre Dame-moment", schrijft hij, verwijzend naar de verwoestende brand vijf jaar geleden in de wereldberoemde kathedraal van Parijs.

Meer uit Buitenland

Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

2 uur geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

2 uur geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

3 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

3 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

3 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

6 uur geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

6 uur geleden