Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote brand in Ter Aar onder controle

Grote brand in Ter Aar onder controle

TER AAR (ANP) - De brandweer heeft het vuur dat sinds vrijdagavond woedde in meerdere bedrijfspanden in Ter Aar (Zuid-Holland) onder controle. De rook, waarvoor eerder een NL-Alert was verstuurd, is ook afgenomen. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

Om de brand te bestrijden, werd een zogeheten crashtender gebruikt. Dat is een blusvoertuig dat doorgaans op luchthavens wordt ingezet.

Een woordvoerder liet eerder weten dat de brandweer in de weg werd gezeten door de toeloop van mensen die vrijdagavond bij de brand kwamen kijken. Daardoor is de brandbestrijding in eerste instantie ook niet goed verlopen.

Brand overgeslagen

Burgemeester Robbert-Jan van Duijn van Nieuwkoop, waar Ter Aar onder valt, was vrijdagavond bij de brand aanwezig. Hij zei het verschrikkelijk te vinden om het te zien. "Op veilige afstand heb ik met eigen ogen kunnen zien hoe de hulpdiensten keihard aan het werk zijn om de brand te blussen en uitbreiding te voorkomen. Ik leef mee met de getroffen ondernemers", liet hij op Twitter weten.

De brand begon rond 21.30 uur in een houthandel op een bedrijventerrein op de Hertog van Beijerenstraat. Daarna sloeg het vuur over naar andere panden. Er waren bij de brand veel explosies te horen. Volgens Veiligheidsregio Hollands Midden waren deze afkomstig van gasflessen. De brandweer sprak de verwachting uit nog enkele dagen bezig te zijn met nablussen.

Foto’s

Op sociale media plaatsten mensen foto's van de zwarte wolken die vrijdagavond ver buiten Ter Aar te zien waren, zoals in Noordwijk, Zoetermeer, Gouda, Haarlem en Amsterdam. Ook werden foto's gedeeld van stukken as die neerdalen een stuk bij Ter Aar vandaan, zoals in Rijnsburg en op het strand van Katwijk. In de omgeving daalden ook scherpe glassplinters neer, die afkomstig zijn van zonnepanelen die op de daken lagen van de bedrijfspanden.

Meer uit Binnenland

Nederlanders marcheren met Oekraïne-coalitie mee in parade Parijs

PARIJS (ANP) - Een achttal Nederlandse militairen en enkele honderden collega's van andere Oekraïne-bondgenoten doen mee aan de parade op de Franse nationale feestdag. Het is voor het eerst dat de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen zo optreedt.

28 minuten geleden
Verbod om water te onttrekken tussen Nijmegen en de Maas

TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland heeft in Gelderland een onttrekkingsverbod ingesteld voor een deel van het gebied tussen de Maas en de Waal. Inwoners en bedrijven in de gemeenten Heumen en Wijchen, ten zuidwesten van Nijmegen, mogen vanaf woensdag geen water meer halen uit de sloten en beken.

1 uur geleden
Brand in kringloopwinkel Veldhoven onder controle

VELDHOVEN (ANP) - De brand in een kringloopwinkel aan de Dorpstraat in het Brabantse Veldhoven is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brandweer is bezig met nablussen. Daardoor kan er voor de directe omgeving nog steeds rookoverlast zijn. De brand brak rond 02.00 uur uit.

5 uur geleden
Grote uitslaande brand in Veldhoven

VELDHOVEN (ANP) - In Veldhoven woedt een grote en uitslaande brand aan de Dorpstraat, meldt de brandweer Brabant-Zuidoost op X. Eerder waren er al onder meer drie bluseenheden aanwezig om de brand te blussen. Later in de nacht van maandag op dinsdag kwamen daar nog meer voertuigen bij om de brand onder controle te krijgen, aldus de brandweer, die verspreiding van de brand probeert te voorkomen.

7 uur geleden
Dagopvang Ter Apel is voor COA geen structurele oplossing

TER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is "nog geen oplossing voor het structurele probleem: het landelijke tekort aan (reguliere) opvangplekken". Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat wel blij is dat asielzoekers tijdelijk overdag onderdak hebben.

14 uur geleden
Gemeente: dagopvang Ter Apel is niet genoeg bij toename instroom

TER APEL (ANP) - Het is op zich een goede zaak dat nieuwe asielzoekers straks tijdelijk in een leegstaand kantoorpand in Ter Apel kunnen wachten tot er plek voor ze is, vindt Westerwolde. Maar de Groningse gemeente waar het aanmeldcentrum in ligt, is ook bang dat de nieuwe locatie niet toereikend is als de instroom van asielzoekers weer toeneemt.

16 uur geleden
ESA: onderhandelen met NASA over meer Europeanen op ruimtemissies

NOORDWIJK (ANP) - Het Europees Ruimteagentschap ESA hoopt na de succesvolle bijdrage aan de Artemis II-missie, waarbij in april vier astronauten een ronde om de maan vlogen, verschillende Europese astronauten mee te kunnen sturen op toekomstige missies. Dat zei Daniel Neuenschwander, directeur van Human and Robotic Spaceflight bij ESA, na een persconferentie waarbij ook de astronauten van de Artemis II-missie aanwezig waren.

17 uur geleden