Grote brand in haven Beiroet
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - In het havengebied van Beiroet is donderdag brand uitgebroken in een opslagplaats voor autobanden en olie. Een enorme zwarte rookkolom hangt boven de Libanese hoofdstad, waar een explosie ruim een maand geleden enorme verwoesting aanrichtte. De brandweer is ter plekke. Ook worden blushelikopters van het leger ingezet.
Volgens het hoofd van het Libanese Rode Kruis is er geen gevaar op een nieuwe explosie en is niemand gewond geraakt. Wel hebben sommige mensen ademhalingsproblemen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
De brand zorgt voor onrust in de stad, waar de ramp van vorige maand nog vers in het geheugen ligt. Sommige inwoners ontvluchten Beiroet. "We zijn zeker bang. Het is pas een maand geleden dat de explosie Beiroet verwoestte. We zien hetzelfde nu weer gebeuren", zei een 53-jarige man terwijl as en roet neerdaalden in delen van de metropool.
Stoppen en rennen
Ook een 33-jarige medewerker van een bedrijf in de haven, vertelde dat hij zo snel mogelijk de benen nam. "We waren aan het werk toen ze plots begonnen te schreeuwen dat we moesten vluchten", zei hij. "We stopten met alles en begonnen te rennen. Het deed ons denken aan de explosie."
In de haven brak twee dagen geleden ook al een kleinere brand uit. Toen stonden volgens het leger afval, hout en oude banden in lichterlaaie.
Door de ontploffing van 2750 ton ammoniumnitraat op 4 augustus vielen meer dan 170 doden en circa 5000 gewonden. De voorraad van de stof die onder meer wordt gebruikt voor explosieven, lag jaren opgeslagen in een magazijn. De Libanese autoriteiten doen nog onderzoek naar die ramp en hebben 25 mensen opgepakt, onder wie medewerkers van de douane en de havenautoriteiten.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal heeft mogelijk 4 tot 5 miljard dollar nodig voor de wederopbouw na de zware overstromingen van deze week. Dat zei minister van Financiën Swarnim Wagle, die benadrukte dat het ging om een schatting.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een militaire rechtbank heeft de bekentenissen van Khalid Sheikh Mohammed ongeldig verklaard. Daarover berichten diverse Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Sheikh Mohammed zou het "meesterbrein" achter de aanslagen van 11 september 2001 zijn geweest waarbij bijna 3.000 mensen omkwamen.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Nepal heeft na de verwoestende overstromingen deze week buitenlandse specialistische hulp nodig, maar niet bij de algemene zoek- en reddingsoperaties. Dat zegt de Nepalese minister van Buitenlandse Zaken Shisir Khanal tegen Reuters.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De zeestrijdkrachten van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) zeggen de volledige controle te hebben over de Straat van Hormuz. Dat meldde de IRG vrijdag op Telegram.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een overeenkomst gesloten met Venezuela over "de grootste oliedeal in de wereldgeschiedenis". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR/AFP) - De Britse radicaalrechtse politiek commentator en influencer Milo Yiannopoulos is aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst (ICE), zo bleek vrijdag uit documenten van de dienst. Eerder nog prees Yiannopoulos het werk van diezelfde ICE.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In het centrum van Washington hebben volgens Amerikaanse media honderden mensen betoogd voor burgerrechten, raciale gelijkheid en eerlijker stemrecht. Tot de betoging bij het Lincoln Memorial was opgeroepen door onder meer burgerrechtenbewegingen en vakbonden.
10 uur geleden