Grote brand in haven Beiroet
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - In het havengebied van Beiroet is donderdag brand uitgebroken in een opslagplaats voor autobanden en olie. Een enorme zwarte rookkolom hangt boven de Libanese hoofdstad, waar een explosie ruim een maand geleden enorme verwoesting aanrichtte. De brandweer is ter plekke. Ook worden blushelikopters van het leger ingezet.
Volgens het hoofd van het Libanese Rode Kruis is er geen gevaar op een nieuwe explosie en is niemand gewond geraakt. Wel hebben sommige mensen ademhalingsproblemen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
De brand zorgt voor onrust in de stad, waar de ramp van vorige maand nog vers in het geheugen ligt. Sommige inwoners ontvluchten Beiroet. "We zijn zeker bang. Het is pas een maand geleden dat de explosie Beiroet verwoestte. We zien hetzelfde nu weer gebeuren", zei een 53-jarige man terwijl as en roet neerdaalden in delen van de metropool.
Stoppen en rennen
Ook een 33-jarige medewerker van een bedrijf in de haven, vertelde dat hij zo snel mogelijk de benen nam. "We waren aan het werk toen ze plots begonnen te schreeuwen dat we moesten vluchten", zei hij. "We stopten met alles en begonnen te rennen. Het deed ons denken aan de explosie."
In de haven brak twee dagen geleden ook al een kleinere brand uit. Toen stonden volgens het leger afval, hout en oude banden in lichterlaaie.
Door de ontploffing van 2750 ton ammoniumnitraat op 4 augustus vielen meer dan 170 doden en circa 5000 gewonden. De voorraad van de stof die onder meer wordt gebruikt voor explosieven, lag jaren opgeslagen in een magazijn. De Libanese autoriteiten doen nog onderzoek naar die ramp en hebben 25 mensen opgepakt, onder wie medewerkers van de douane en de havenautoriteiten.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Bijgestelde klimaatplannen die landen hebben ingediend bij de VN gaan volgens een analyse van Climate Action Tracker (CAT) niet het gehoopte verschil maken. De wetenschappelijke monitor ziet al vier jaar op rij stagnatie. "De tijd raakt op om een gevaarlijke overschrijding van 1,5 graden opwarming te vermijden", zegt topman Bill Hare van Climate Analytics, een van de onderzoeksinstituten achter de monitor.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische afgevaardigde Adelita Grijalva van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft op haar eerste dag in functie de petitie ondertekend die moet leiden tot vrijgave van dossiers met betrekking tot de overleden veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De Democraten hopen dat het dossier informatie bevat die schadelijk is voor de Republikeinse president Donald Trump.
57 minuten geledenONTARIO (ANP/AFP) - De buitenlandministers van zeven grote industrielanden, de G7, hebben opnieuw opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Oekraïne. De bewindslieden zijn in Ontario bijeen om te spreken over meerdere grote onderwerpen, waaronder de oorlog in Oekraïne. Ook stelt de G7 in zijn slotverklaring nog altijd onvermurwbaar te zijn in de steun aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.
3 uur geledenBAGHDAD (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft de verkiezingswinst geclaimd. Al-Sudani deed dat in een tv-toespraak, waarin hij de verkiezingswinst neerzette als een opsteker voor alle Irakezen. "Wij feliciteren jullie met de eerste plek die jullie coalitie heeft behaald in de parlementsverkiezingen", aldus de premier.
4 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt het vuur te hebben geopend op vier Palestijnen die zich achter de zogenoemde gele lijn bevonden, waarachter Israël zich volgens de afspraken van het bestand heeft teruggetrokken in de Gazastrook. Daarbij zouden drie doden zijn gevallen.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Volgens de Keniaanse regering zijn er in het land wervingsbureaus actief om namens Rusland inwoners te rekruteren voor de oorlog in Oekraïne. Zeker tweehonderd Kenianen zouden op dit moment voor Rusland vechten.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.
8 uur geleden