Grote brand in haven Beiroet
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - In het havengebied van Beiroet is donderdag brand uitgebroken in een opslagplaats voor autobanden en olie. Een enorme zwarte rookkolom hangt boven de Libanese hoofdstad, waar een explosie ruim een maand geleden enorme verwoesting aanrichtte. De brandweer is ter plekke. Ook worden blushelikopters van het leger ingezet.
Volgens het hoofd van het Libanese Rode Kruis is er geen gevaar op een nieuwe explosie en is niemand gewond geraakt. Wel hebben sommige mensen ademhalingsproblemen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
De brand zorgt voor onrust in de stad, waar de ramp van vorige maand nog vers in het geheugen ligt. Sommige inwoners ontvluchten Beiroet. "We zijn zeker bang. Het is pas een maand geleden dat de explosie Beiroet verwoestte. We zien hetzelfde nu weer gebeuren", zei een 53-jarige man terwijl as en roet neerdaalden in delen van de metropool.
Stoppen en rennen
Ook een 33-jarige medewerker van een bedrijf in de haven, vertelde dat hij zo snel mogelijk de benen nam. "We waren aan het werk toen ze plots begonnen te schreeuwen dat we moesten vluchten", zei hij. "We stopten met alles en begonnen te rennen. Het deed ons denken aan de explosie."
In de haven brak twee dagen geleden ook al een kleinere brand uit. Toen stonden volgens het leger afval, hout en oude banden in lichterlaaie.
Door de ontploffing van 2750 ton ammoniumnitraat op 4 augustus vielen meer dan 170 doden en circa 5000 gewonden. De voorraad van de stof die onder meer wordt gebruikt voor explosieven, lag jaren opgeslagen in een magazijn. De Libanese autoriteiten doen nog onderzoek naar die ramp en hebben 25 mensen opgepakt, onder wie medewerkers van de douane en de havenautoriteiten.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - Via nog meer sancties, het uitsluiten van Russische sporters in de internationale sportwereld en Russen publiekelijk als schuldige aan te wijzen na een hybride aanval, wil de EU de druk op Rusland verder opvoeren. "Druk op Moskou is de snelste weg naar een einde aan de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
18 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft verontwaardigd gereageerd op het weren van supporters van de Israëlische voetbalclub Hapoel Beër Sjeva in Alkmaar. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dringt aan op het terugdraaien van dat besluit, schrijft nieuwssite The Times of Israel.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham stelt dat de verdachte situatie op de luchtmachtbasis RAF Fairford "hoogstwaarschijnlijk" is gecoördineerd in Iran. Het incident is "vrijwel zeker" aangestuurd door de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), aldus de premier in het parlement.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een top tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk zal plaatsvinden op 20 november in Brussel. De top stond eerder gepland in de zomer, maar ging niet door omdat destijds premier Keir Starmer aftrad.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU wil dat de VN-klimaattop van volgende maand een keerpunt moet worden voor de uitvoering van het klimaatakkoord van Parijs. Over die inzet zijn de EU-ministers die gaan over klimaat het maandag eens geworden in Luxemburg.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat "steeds duidelijker wordt dat Rusland niet bereid is in te stemmen met een door de Verenigde Staten voorgesteld energiebestand" en dat het buurland wil doorgaan met zijn aanvallen op Oekraïne. Hij verklaart dat Moskou maandag zes energievoorzieningen in Oekraïne heeft aangevallen en dat er 33 gewonden zijn gevallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten hebben maandagochtend vroeg een inval gedaan in een woning van het Democratische parlementslid Ilhan Omar. Bronnen zeggen tegen nieuwszender Fox News dat er een strafrechtelijk onderzoek loopt naar mogelijke fraude rond de immigratiepapieren van de in Somalië geboren politica. Die zouden in haar jeugd zijn ingevuld door haar vader.
2 uur geleden