Grote brand in centrum Deventer onder controle, twee gewonden
DEVENTER (ANP) - De grote brand in het centrum van Deventer die in de nacht van maandag op dinsdag uitbrak, is onder controle. De brand woedde in meerdere woningen boven een winkel aan de Brink. Twee mensen zijn volgens een woordvoerder van de brandweer naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet bekend wat voor verwondingen zij hebben opgelopen.
"In Deventer is zojuist brand meester gegeven. Dat wil zeggen dat er geen kans op uitbreiding is", aldus de woordvoerder. "We zullen nog wel even bezig zijn met controles van omliggende panden en met nabluswerkzaamheden."
Rond 04.10 uur kwam de eerste melding over de brand binnen. De brandweer zette groot materieel in om uitbreiding van het vuur naar andere gebouwen te voorkomen. Omdat het oude panden zijn, was dat erg lastig. Rond 06.00 sloeg het vuur over naar een naastgelegen pand, waarin een kaashandel zit.
De brand op de Brink wordt geblust met water uit de IJssel. De Wellekade is daarom afgesloten voor verkeer. Veiligheidsregio IJsselland adviseert iedereen in het centrum van Deventer en omgeving om ramen en deuren gesloten te houden en de ventilatie uit te zetten in verband met de rook.
Meer uit Binnenland
BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
45 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.
4 uur geleden