Grote brand in centrum Deventer onder controle, twee gewonden
DEVENTER (ANP) - De grote brand in het centrum van Deventer die in de nacht van maandag op dinsdag uitbrak, is onder controle. De brand woedde in meerdere woningen boven een winkel aan de Brink. Twee mensen zijn volgens een woordvoerder van de brandweer naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet bekend wat voor verwondingen zij hebben opgelopen.
"In Deventer is zojuist brand meester gegeven. Dat wil zeggen dat er geen kans op uitbreiding is", aldus de woordvoerder. "We zullen nog wel even bezig zijn met controles van omliggende panden en met nabluswerkzaamheden."
Rond 04.10 uur kwam de eerste melding over de brand binnen. De brandweer zette groot materieel in om uitbreiding van het vuur naar andere gebouwen te voorkomen. Omdat het oude panden zijn, was dat erg lastig. Rond 06.00 sloeg het vuur over naar een naastgelegen pand, waarin een kaashandel zit.
De brand op de Brink wordt geblust met water uit de IJssel. De Wellekade is daarom afgesloten voor verkeer. Veiligheidsregio IJsselland adviseert iedereen in het centrum van Deventer en omgeving om ramen en deuren gesloten te houden en de ventilatie uit te zetten in verband met de rook.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
15 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
16 uur geleden