Grote brand in botenloods in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - In een botenloods aan de Binckhorstlaan in Den Haag heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een zeer grote brand gewoed. Er lagen ongeveer honderd plezierjachten in de loods, die helemaal afbrandden.
De brandweer rukte met veel eenheden uit om de brand te bestrijden. Er kwam veel rook bij vrij. Rond 08.45 uur werd het sein brand meester gegeven. De brandweer is de komende uren nog bezig met nablussen. Het advies om ramen en deuren te sluiten geldt inmiddels niet meer.
Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio is het nog niet bekend of er nog boten gespaard zijn. "De loods zelf is helemaal afgebrand en moet als verloren worden beschouwd." De brandweer heeft ook al wat sloopwerkzaamheden verricht om de brand goed te kunnen blussen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee slachtoffers van de explosie in een gebouw aan de Remijde in Amsterdam Nieuw-West, nabij de Osdorper Ban, zijn zwaargewond. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft meerdere katten uit de flat gehaald die naast het pand in Amsterdam Nieuw-West ligt waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was. Dat ziet een ANP-verslaggever. Brandweermannen gingen rond 11.00 uur de flat in met meerdere kattenbenches.
41 minuten geledenVOGELWAARDE (ANP) - Op de plek in Zeeland waar donderdag het dodelijke verkeersongeval plaatsvond met meerdere slachtoffers zijn bloemen, knuffels en kaarsen neergelegd, ziet een verslaggever. Ook elders in Zeeland wordt gerouwd om het ongeval, waardoor drie kinderen en een volwassen persoon omkwamen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48) hebben het gerechtshof vrijdag gevraagd om minimaal anderhalf jaar voorbereidingstijd voor de verdediging van de Marengo-hoofdverdachte. De periode zou in moeten gaan in september. Het proces zou hierdoor stil komen te liggen tot maart 2028, concludeerde de voorzitter van het gerechtshof. Als het hof niet aan de gevraagde voorwaarden voldoet, zullen de advocaten de verdediging weer neerleggen, zei Ronald van der Horst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningcorporatie Stadgenoot is enorm geschrokken en leeft mee met de bewoners en andere betrokkenen rond de explosie in Amsterdam Nieuw-West. Dat meldt de corporatie op de site, waar ze een liveblog heeft geopend. Na de knal bij een flatgebouw aan de straat Remijden zijn zeker vierhonderd mensen geëvacueerd, onder wie huurders van de corporatie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is vrijdagochtend naar de plek in Amsterdam Nieuw-West gegaan waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie had plaatsgevonden. De burgemeester sprak op de locatie aan de Remijden, nabij de Osdorper Ban, met een aantal brandweermannen en andere hulpverleners.
2 uur geleden