
Grote brand in autobedrijf in Brabantse Drunen
DRUNEN (ANP) - In een autobedrijf aan de Kasteeldreef in de Brabantse plaats Drunen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een grote brand gewoed in twee geschakelde loodsen. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden, kreeg versterking van omliggende korpsen en wist te voorkomen dat de brand oversloeg naar andere loodsen op het terrein. Er is niemand gewond geraakt.
De brand brak uit rond 01.00 uur, ongeveer twee uur later werd het sein brand meester gegeven. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio kwam er veel rook vrij en werden omwonenden opgeroepen deuren en ramen te sluiten. Omdat er vlakbij het terrein weinig waterpunten aanwezig waren moest het bluswater van verderop gelegen punten worden gehaald en zette de brandweer waterwagens in.
Volgens het Brabants Dagblad zouden bewoners van omliggende woningen zijn geëvacueerd, maar de voorlichtster van de veiligheidsregio kon dat niet bevestigen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De premie voor de zorgverzekering wordt volgend jaar 32 tot 40 euro per jaar duurder. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van verschillende media uit de uitgelekte miljoenennota. Het kabinet houdt rekening met een maandbedrag van zo'n 160 euro, dat is drie of vier euro meer dan nu het geval is. Zorgverzekeraars bepalen uiteindelijk wat mensen gaan betalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koopkracht stijgt volgend jaar iets meer dan gedacht. Dat staat in het voorwoord van de miljoenennota, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van verschillende media. Gemiddeld krijgen huishoudens er volgens de rekenmodellen van het Centraal Planbureau 1,3 procent bij. In de laatste raming was dat nog 1 procent.
12 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De vier middelbare scholen en de mbo-school in Beverwijk en Heemskerk die vrijdag wegens dreiging gesloten zijn, gaan maandag allemaal weer open. Dat willen de beide gemeenten, "tenzij er echt signalen zijn dat dat onverstandig is". Die signalen zijn er momenteel niet, benadrukken de Noord-Hollandse gemeenten.
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) begrijpt de zorgen van AVROTROS over het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten, maar neemt op dit moment zelf geen besluit over de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat de organisator desgevraagd weten aan het ANP na het besluit van de AVROTROS om zich terug te trekken uit het evenement als Israël deelneemt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt dat een verdachte is opgepakt voor het doodschieten van de conservatieve politieke activist Charlie Kirk. Iemand uit de omgeving van de verdachte zou hem hebben aangegeven.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft een aangepast wetsvoorstel voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp'ers voor advies naar de Raad van State gestuurd. Uitvoeringsorganisaties UWV en de Belastingdienst waren kritisch op het oorspronkelijke voorstel, maar de doorgevoerde wijzigingen hebben hun zorgen weggenomen, meldt demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken, VVD).
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van omroep AVROTROS om volgend jaar niet aan het Eurovisie Songfestival mee te doen als Israël meedoet. Nederland zal dan ook niet via een andere omroep meedoen.
14 uur geleden