
Grote brand bij bedrijf in Westzaan
WESTZAAN (ANP) - Aan de Overtoom in het Noord-Hollandse Westzaan woedt al geruime tijd een grote brand in een leegstaand horecapand. Het lokale medium De Orkaan meldt dat de brand zou woeden in het voormalige restaurant De Wereldkeuken.
De brandweer werd rond 01.40 uur in de nacht van zondag op maandag gealarmeerd en is met meerdere eenheden ter plaatse. Rond 02.30 uur is opgeschaald naar een grote brand. Een woordvoerder laat rond 13.45 uur weten dat het vuur nog altijd niet uit is. "We verwachten nog urenlang bezig te zijn met blussen." Eerder zei een voorlichter al dat de bluswerkzaamheden zeker de hele maandagmorgen zouden duren.
De veiligheidsregio meldt dat er sprake is van flinke rookontwikkeling en adviseert omwonenden ramen en deuren te sluiten en mechanische ventilatie uit te zetten. "De brand is in de wijde omgeving te ruiken", aldus de woordvoerder. Het is volgens hem onveilig het pand te betreden en daarom laat de brandweer het gebouw gecontroleerd uitbranden. "Het gebouw moet inmiddels als verloren worden beschouwd."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Henk Tiesma is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft hoofdredacteur Ruud van Os van regionale omroep Rijnmond woensdag gemeld. Tiesma was in de jaren tachtig een van de oprichters van Radio Rijnmond. Hij overleed op 26 april op Curaçao. Hij tobde al enige tijd met zijn gezondheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zangeres Hannah Mae is de vervanger van S10 op de vier bevrijdingsfestivals waar zij 5 mei zou optreden. Dat heeft de organisatie woensdag bekendgemaakt. S10, Ambassadeur van de Vrijheid, moest haar shows wegens privéomstandigheden afzeggen.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.
12 uur geleden