Grote brand bij autobedrijf in Rotterdam-West
ROTTERDAM (ANP) - Bij een autobedrijf aan de Dulderstraat in Rotterdam-West heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand gewoed. Rond 07.45 uur had de brandweer het vuur onder controle, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
Kort na 03.00 uur kreeg de brandweer melding van een autobrand. Bij aankomst bleek dat er al verschillende auto's in brand stonden en dat het vuur was overgeslagen naar het achtergelegen garagebedrijf. De brandende auto's stonden buiten geparkeerd.
Naast de garage lagen ook andere bedrijven. In totaal zijn vier units uitgebrand. Ook is een stuk van het dak naar beneden gekomen.
Geen slachtoffers
Over de oorzaak van de brand is nog niets te zeggen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
De brandweer verwacht nog de hele ochtend bezig te zijn met nablussen en maakt gebruik van een sloopkraan om alle brandhaarden te kunnen bereiken.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
4 uur geleden