Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bosbranden op oude militaire oefenterreinen Duitsland

Grote bosbranden op oude militaire oefenterreinen Duitsland

SCHWERIN (ANP) - Op twee voormalige militaire oefenterreinen in de Noord-Duitse deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren woeden sinds maandag grote bosbranden. De harde wind wakkert de vlammen aan in het kurkdroge bosgebied. De bluswerkzaamheden worden verder bemoeilijkt doordat er veel oude, onontplofte munitie ligt op de terreinen. Er worden geregeld explosies gehoord, melden Duitse media. Een dorp in het gebied is geëvacueerd.

De branden braken kort na elkaar uit. Bij het plaatsje Lübtheen woedt het vuur inmiddels op een gebied van 100 hectare. Bij het 50 kilometer noordelijker gelegen Hagenow staat zo'n 35 hectare in brand. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de branden te blussen. De televisiezender NDR meldt dat zij dinsdagochtend versterking krijgen van het leger, dat onder meer een gepantserde bulldozer beschikbaar stelt. Ook worden blushelikopters ingezet.

Het vuur bij Lübtheen bedreigt het dorp Volzrade. De vlammen zijn het dorp tot op een afstand van 800 meter genaderd en de bluswerkzaamheden zijn er allereerst op gericht het dorp te behouden, zeggen de regionale autoriteiten. Ze noemen de situatie "dramatisch". De circa 160 inwoners zijn uit voorzorg geëvacueerd.

In 2019 woedde er ook al een grote brand op het oefenterrein bij Lübtheen. Toen ging bijna 1000 hectare bos in vlammen op. Het was de grootste natuurbrand uit de geschiedenis van Mecklenburg-Voor-Pommeren. Ook toen zorgde de aanwezigheid van oude munitie voor grote problemen. Bovendien kampte de brandweer met een tekort aan bluswater. Sindsdien zijn vijftien extra waterputten in het gebied aangelegd.

De autoriteiten zeggen dat de omstandigheden nu echter moeilijker zijn dan in 2019. Een deel van de munitie op het terrein stamt uit de Tweede Wereldoorlog en ligt begraven. Doordat er in het gebied veel dood hout ligt dat de vlammen voedt, is de hitte van het vuur nu groter dan destijds. Ze dringt daardoor dieper in de bodem door en kan zo meer munitie tot ontploffing brengen.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

28 minuten geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

41 minuten geleden
Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

1 uur geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

1 uur geleden
Trump dreigt met meer aanvallen op meer doelen in Iran

MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische luchtlanding en -aanval in Libanon

BEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.

3 uur geleden
Azerbeidzjan: Iran wil aanslagen plegen op Joodse doelen

BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.

4 uur geleden