Grote bosbranden op oude militaire oefenterreinen Duitsland
SCHWERIN (ANP) - Op twee voormalige militaire oefenterreinen in de Noord-Duitse deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren woeden sinds maandag grote bosbranden. De harde wind wakkert de vlammen aan in het kurkdroge bosgebied. De bluswerkzaamheden worden verder bemoeilijkt doordat er veel oude, onontplofte munitie ligt op de terreinen. Er worden geregeld explosies gehoord, melden Duitse media. Een dorp in het gebied is geëvacueerd.
De branden braken kort na elkaar uit. Bij het plaatsje Lübtheen woedt het vuur inmiddels op een gebied van 100 hectare. Bij het 50 kilometer noordelijker gelegen Hagenow staat zo'n 35 hectare in brand. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de branden te blussen. De televisiezender NDR meldt dat zij dinsdagochtend versterking krijgen van het leger, dat onder meer een gepantserde bulldozer beschikbaar stelt. Ook worden blushelikopters ingezet.
Het vuur bij Lübtheen bedreigt het dorp Volzrade. De vlammen zijn het dorp tot op een afstand van 800 meter genaderd en de bluswerkzaamheden zijn er allereerst op gericht het dorp te behouden, zeggen de regionale autoriteiten. Ze noemen de situatie "dramatisch". De circa 160 inwoners zijn uit voorzorg geëvacueerd.
In 2019 woedde er ook al een grote brand op het oefenterrein bij Lübtheen. Toen ging bijna 1000 hectare bos in vlammen op. Het was de grootste natuurbrand uit de geschiedenis van Mecklenburg-Voor-Pommeren. Ook toen zorgde de aanwezigheid van oude munitie voor grote problemen. Bovendien kampte de brandweer met een tekort aan bluswater. Sindsdien zijn vijftien extra waterputten in het gebied aangelegd.
De autoriteiten zeggen dat de omstandigheden nu echter moeilijker zijn dan in 2019. Een deel van de munitie op het terrein stamt uit de Tweede Wereldoorlog en ligt begraven. Doordat er in het gebied veel dood hout ligt dat de vlammen voedt, is de hitte van het vuur nu groter dan destijds. Ze dringt daardoor dieper in de bodem door en kan zo meer munitie tot ontploffing brengen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
6 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
6 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
6 uur geleden