Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bosbranden op oude militaire oefenterreinen Duitsland

Grote bosbranden op oude militaire oefenterreinen Duitsland

SCHWERIN (ANP) - Op twee voormalige militaire oefenterreinen in de Noord-Duitse deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren woeden sinds maandag grote bosbranden. De harde wind wakkert de vlammen aan in het kurkdroge bosgebied. De bluswerkzaamheden worden verder bemoeilijkt doordat er veel oude, onontplofte munitie ligt op de terreinen. Er worden geregeld explosies gehoord, melden Duitse media. Een dorp in het gebied is geëvacueerd.

De branden braken kort na elkaar uit. Bij het plaatsje Lübtheen woedt het vuur inmiddels op een gebied van 100 hectare. Bij het 50 kilometer noordelijker gelegen Hagenow staat zo'n 35 hectare in brand. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de branden te blussen. De televisiezender NDR meldt dat zij dinsdagochtend versterking krijgen van het leger, dat onder meer een gepantserde bulldozer beschikbaar stelt. Ook worden blushelikopters ingezet.

Het vuur bij Lübtheen bedreigt het dorp Volzrade. De vlammen zijn het dorp tot op een afstand van 800 meter genaderd en de bluswerkzaamheden zijn er allereerst op gericht het dorp te behouden, zeggen de regionale autoriteiten. Ze noemen de situatie "dramatisch". De circa 160 inwoners zijn uit voorzorg geëvacueerd.

In 2019 woedde er ook al een grote brand op het oefenterrein bij Lübtheen. Toen ging bijna 1000 hectare bos in vlammen op. Het was de grootste natuurbrand uit de geschiedenis van Mecklenburg-Voor-Pommeren. Ook toen zorgde de aanwezigheid van oude munitie voor grote problemen. Bovendien kampte de brandweer met een tekort aan bluswater. Sindsdien zijn vijftien extra waterputten in het gebied aangelegd.

De autoriteiten zeggen dat de omstandigheden nu echter moeilijker zijn dan in 2019. Een deel van de munitie op het terrein stamt uit de Tweede Wereldoorlog en ligt begraven. Doordat er in het gebied veel dood hout ligt dat de vlammen voedt, is de hitte van het vuur nu groter dan destijds. Ze dringt daardoor dieper in de bodem door en kan zo meer munitie tot ontploffing brengen.

Meer uit Buitenland

Rusland: nog geen reactie van Boekarest over droneonderzoek

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.

9 minuten geleden
VS melden neerhalen twee Iraanse raketten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht zegt zondagavond twee Iraanse ballistische raketten te hebben onderschept die "gericht waren op Amerikaanse troepen in Koeweit". Dat schrijft het Amerikaanse commandocentrum in het Midden-Oosten, CENTCOM, op X.

28 minuten geleden
VRT: klachten rijgedrag chauffeur voor ongeluk schoolbus België

BUGGENHOUT (ANP) - Over het rijgedrag van de buschauffeur, die reed bij de dodelijke aanrijding met een trein in het Vlaamse Buggenhout, waren eerder al klachten, meldt omroep VRT NWS. Vorige week botste de schoolbus op een trein, waardoor twee scholieren (12 en 15 jaar), hun begeleider en de chauffeur om het leven kwamen.

50 minuten geleden
Autoverkoop trekt aan dankzij populairdere elektrische modellen

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's is afgelopen maand iets aangetrokken. Dat komt vooral doordat er meer volledig elektrische modellen op kenteken werden gezet. Volgens een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG, die de cijfers presenteerde samen met RAI Vereniging, kan dat komen door een combinatie van de hoge brandstofprijzen en een nieuwe heffing die volgend jaar gaat gelden.

1 uur geleden
NAVO vraagt parlementariërs wapenmakers van regels af te helpen

VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.

2 uur geleden
Armenië verwerpt Russische suggestie voor EU-referendum

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.

2 uur geleden
Hongarije herziet grondwet om president af te zetten

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.

4 uur geleden