Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bosbranden op oude militaire oefenterreinen Duitsland

Grote bosbranden op oude militaire oefenterreinen Duitsland

SCHWERIN (ANP) - Op twee voormalige militaire oefenterreinen in de Noord-Duitse deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren woeden sinds maandag grote bosbranden. De harde wind wakkert de vlammen aan in het kurkdroge bosgebied. De bluswerkzaamheden worden verder bemoeilijkt doordat er veel oude, onontplofte munitie ligt op de terreinen. Er worden geregeld explosies gehoord, melden Duitse media. Een dorp in het gebied is geëvacueerd.

De branden braken kort na elkaar uit. Bij het plaatsje Lübtheen woedt het vuur inmiddels op een gebied van 100 hectare. Bij het 50 kilometer noordelijker gelegen Hagenow staat zo'n 35 hectare in brand. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de branden te blussen. De televisiezender NDR meldt dat zij dinsdagochtend versterking krijgen van het leger, dat onder meer een gepantserde bulldozer beschikbaar stelt. Ook worden blushelikopters ingezet.

Het vuur bij Lübtheen bedreigt het dorp Volzrade. De vlammen zijn het dorp tot op een afstand van 800 meter genaderd en de bluswerkzaamheden zijn er allereerst op gericht het dorp te behouden, zeggen de regionale autoriteiten. Ze noemen de situatie "dramatisch". De circa 160 inwoners zijn uit voorzorg geëvacueerd.

In 2019 woedde er ook al een grote brand op het oefenterrein bij Lübtheen. Toen ging bijna 1000 hectare bos in vlammen op. Het was de grootste natuurbrand uit de geschiedenis van Mecklenburg-Voor-Pommeren. Ook toen zorgde de aanwezigheid van oude munitie voor grote problemen. Bovendien kampte de brandweer met een tekort aan bluswater. Sindsdien zijn vijftien extra waterputten in het gebied aangelegd.

De autoriteiten zeggen dat de omstandigheden nu echter moeilijker zijn dan in 2019. Een deel van de munitie op het terrein stamt uit de Tweede Wereldoorlog en ligt begraven. Doordat er in het gebied veel dood hout ligt dat de vlammen voedt, is de hitte van het vuur nu groter dan destijds. Ze dringt daardoor dieper in de bodem door en kan zo meer munitie tot ontploffing brengen.

Meer uit Buitenland

Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

1 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

3 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

5 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

9 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

10 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

10 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

11 uur geleden