Grote bosbranden in Amerikaanse staat Utah
SALT LAKE CITY (ANP) - Een zich razendsnel uitbreidende bosbrand heeft in de nacht van zaterdag op zondag de bewoners van twee steden in de Amerikaanse staat Utah uit hun slaap gehaald. Even na 3 uur 's ochtends (lokale tijd) besloot de brandweer tientallen huizen te ontruimen in Lehi en Draper, niet ver van de metropool Salt Lake City. Het Rode Kruis heeft volgens de lokale media voor de evacués noodopvang geregeld in een school.
Een woordvoerder van de brandweer van Lehi zei dat de vlammenzee vermoedelijk is ontstaan door vuurwerk, dat in de nabije bergketen Traverse Mountains is afgestoken. Er is een verdachte aangehouden. De bluswerkzaamheden worden bemoeilijkt door de harde wind.
Verder naar het zuiden in Utah woeden sinds vrijdag nog drie andere natuurbranden. Die waren het gevolg van blikseminslag. In de districten Millard en Beaver is inmiddels 80 vierkante kilometer bos in de as gelegd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
4 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
10 uur geleden