Grote bosbranden in Amerikaanse staat Utah
SALT LAKE CITY (ANP) - Een zich razendsnel uitbreidende bosbrand heeft in de nacht van zaterdag op zondag de bewoners van twee steden in de Amerikaanse staat Utah uit hun slaap gehaald. Even na 3 uur 's ochtends (lokale tijd) besloot de brandweer tientallen huizen te ontruimen in Lehi en Draper, niet ver van de metropool Salt Lake City. Het Rode Kruis heeft volgens de lokale media voor de evacués noodopvang geregeld in een school.
Een woordvoerder van de brandweer van Lehi zei dat de vlammenzee vermoedelijk is ontstaan door vuurwerk, dat in de nabije bergketen Traverse Mountains is afgestoken. Er is een verdachte aangehouden. De bluswerkzaamheden worden bemoeilijkt door de harde wind.
Verder naar het zuiden in Utah woeden sinds vrijdag nog drie andere natuurbranden. Die waren het gevolg van blikseminslag. In de districten Millard en Beaver is inmiddels 80 vierkante kilometer bos in de as gelegd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
9 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
10 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.
11 uur geleden