
Grote bosbrand bij Drunen, dikke rookwolken te zien in omgeving
DRUNEN (ANP) - In een bos aan de rand van het Brabantse Drunen woedt zaterdag een grote bosbrand. Dikke rookwolken zijn vanaf een flinke afstand te zien. Diverse brandweereenheden zijn opgeroepen om de brand te blussen.
Het vuur brak uit in de omgeving van de Kanaalweg, net buiten het dorp zelf. De weg is afgesloten. Om mensen in het gebied te waarschuwen, hebben de hulpdiensten een NL-Alert verstuurd met het advies om het bosgebied direct te verlaten.
Aan het begin van de avond bestaat er nog steeds risico op verdere uitbreiding van de brand, ook tegen de wind in, waarschuwt de brandweer. Om dat te voorkomen, is de brandweer vanaf verschillende kanten aan het blussen. De verwachting is dat dit nog "geruime tijd" zal duren. Een politiehelikopter is ingezet om het gebied in kaart te brengen.
Ramen en deuren sluiten
In de buurt van Drunen ligt ook Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen, maar daar woedt geen brand. Tussen het beschermde natuurgebied en het getroffen bosgebied ligt een kanaal.
Veiligheidsregio Brabant-Noord laat weten dat de rook richting Waalwijk trekt. Inwoners krijgen het advies om uit de rook te blijven en "waar nodig ramen en deuren te sluiten".
Omvang brand onduidelijk
Omdat het om een forse brand gaat, helpt ook de brandweer uit de naburige Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant mee bij de bestrijding van het vuur. "We begrijpen dat het mooi weer is, maar ga bij rookoverlast in de omgeving van Drunen/Waalwijk naar binnen", klinkt ook daar het dringende advies.
De precieze omvang van de brand is nog onduidelijk. In heel Nederland is de natuur zeer droog doordat het al lange tijd niet heeft geregend. De autoriteiten zijn daarom extra alert op natuurbranden. Afgelopen week moest de brandweer ook al uitrukken voor branden in het Limburgse natuurgebied De Meinweg en op de hei bij Ede. Ook op veel andere plekken zijn kleine brandjes in bermen en bosjes in de kiem gesmoord.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Mpanzu Bamenga (D66) dient deze zomer een initiatiefwet in bij de Raad van State om een einde te maken aan etnisch profileren. "Je maakt mensen op basis van hun afkomst verdacht. Dat is onrechtvaardig", zegt hij in een interview met Trouw.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.
12 uur geledenDE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.
19 uur geleden