Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bezorgdheid in haven Rotterdam over personeelstekorten

Grote bezorgdheid in haven Rotterdam over personeelstekorten

ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de haven van Rotterdam maken zich grote zorgen over personeelstekorten. Er is bijvoorbeeld een gebrek aan technisch personeel om de energietransitie in goede banen te leiden, stelt voorzitter Victor van der Chijs van Deltalinqs, de ondernemersvereniging voor bedrijven in het havengebied. Hij geeft ook aan dat de haven vatbaar is voor verstoringen door het personeelsgebrek.

Van der Chijs wijst onder meer op grote onderhoudsprojecten. "Deze vragen gedurende het project enorm veel extra mensen en bedrijven die dat onderhoud plegen hebben grote moeite om personeel te vinden. Het is niet ondenkbaar dat fabrieken stilgelegd worden omdat er te weinig personeel is voor groot onderhoud."

Maar ook tekorten aan vrachtwagenchauffeurs kunnen voor problemen zorgen. "Rotterdam is logistiek geperfectioneerd, met strakke schema's voor vrachtwagens en schepen. Door het tekort aan truckers kan de boel bij containerterminals vastlopen, waardoor containers opstapelen. Om dat op te lossen heb je dan weer meer kraanoperators nodig. Het is een soort domino-effect."

Uitstroom

Volgens de meest recente cijfers zijn er zeker 8000 vacatures in de haven, maar dat zullen er volgens Van der Chijs waarschijnlijk wel veel meer zijn. Door de vergrijzing is er uitstroom. Daar staat een beperkte instroom van nieuwe werknemers tegenover, mede omdat weinig jongeren kiezen voor een technische studie. Daarnaast is er door grote personeelstekorten elders in Europa minder instroom van mensen buiten Nederland.

Van der Chijs geeft aan dat het personeelstekort bovenop de grote drukte komt. "De haven draait op volle toeren na corona. Er is veel inhaalvraag. Het is nu al superdruk en alle hens aan dek om alles rond te krijgen."

De voorzitter van Deltalinqs, dat ruim zevenhonderd bedrijven vertegenwoordigt, weet dat er vooral grote vraag is naar elektrotechnisch personeel door de aanleg van nieuwe infrastructuur en installaties voor de energietransitie. "We kijken daarom samen met scholen en overheid naar manieren om jongeren vaker voor een technische opleiding te laten kiezen." Maar er wordt ook ingezet op meer bij- of omscholing en het aantrekken van technisch personeel elders uit de wereld, aldus Van der Chijs. "We moeten breder zoeken. Niet alleen in Europa, maar ook in andere werelddelen."

Meer uit Financieel

Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

51 minuten geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

58 minuten geleden
Chipbedrijven zetten herstel voort na AI-zorgen, AEX sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag lager gesloten. Beleggers wegen de renteverhogingen van grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipfondsen stonden bij de stijgers nadat ze eerder deze week zakten door zorgen over de veiligheid van AI.

1 uur geleden
Deense koning opent grote CO2-opslag in de Noordzee

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense koning Frederik X heeft vrijdag een onderzeese opslagplaats voor CO2 officieel geopend. In Denemarken wordt het zogenoemde Greensand-project in de Noordzee geroemd als de eerste locatie in de Europese Unie waar koolstofdioxide op industriële schaal wordt opgeslagen.

1 uur geleden
Bonden ontzien ANWB-leden bij eerste acties na aflopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV kondigen acties aan bij de ANWB nadat de cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. De eerste acties, die maandag beginnen, zijn volgens de vakbonden zo ingericht dat de ANWB-leden er zo min mogelijk van merken.

1 uur geleden
Drogisterijketen DA waarschuwt klanten voor datalek webshop

LELYSTAD (ANP) - Drogisterijketen DA waarschuwt klanten van zijn webshop voor een datalek. Onbevoegden hebben begin deze maand toegang gekregen tot een database met klantgegevens.

2 uur geleden
Softwareprobleem oorzaak van storing Britse luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/AFP) - Een softwareprobleem was eerder deze maand de oorzaak van de storing waardoor meer dan 2000 vluchten werden geannuleerd, meldt de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Het probleem leidde een week geleden tot een chaotische situatie op Britse luchthavens waar meer dan 330.000 reizigers de dupe van waren, volgens brancheorganisatie Airlines UK.

2 uur geleden