Grote betogingen in Mexico tegen grondwetswijziging president
MEXICO-STAD (ANP) - In verschillende steden in Mexico hebben zondag honderdduizenden mensen geprotesteerd tegen een reeks geplande grondwetshervormingen van president Andrés Manuel López Obrador.
De links-populistische López Obrador wil een reeks grondwetswijzigingen doorvoeren, waaronder een hervorming van de nationale electorale autoriteit INE. Tegenstanders zien daarin een gevaar voor de democratie. Volgens hen doet López Obrador bovendien niet genoeg aan het geweld in het land en gebruikt hij sociale hulpprogramma's om kiezers te paaien.
Volgens de organisatoren waren er 700.000 betogers op de been in meer dan honderd steden. Ook in Spanje en de Verenigde Staten werd geprotesteerd. Volgens het bestuur van Mexico-Stad, in handen van de partij van de president, daagden er in de hoofdstad 90.000 betogers op.
Op 2 juni worden in Mexico presidentsverkiezingen gehouden. Claudia Sheinbaum, partijgenote en vertrouweling van López Obrador, is met een ruime voorsprong in de peilingen de favoriet. Zij deed vorig jaar afstand van het burgemeesterschap van Mexico-Stad om zich op de campagne te concentreren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
5 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
6 uur geleden