Grote betogingen in Mexico tegen grondwetswijziging president
MEXICO-STAD (ANP) - In verschillende steden in Mexico hebben zondag honderdduizenden mensen geprotesteerd tegen een reeks geplande grondwetshervormingen van president Andrés Manuel López Obrador.
De links-populistische López Obrador wil een reeks grondwetswijzigingen doorvoeren, waaronder een hervorming van de nationale electorale autoriteit INE. Tegenstanders zien daarin een gevaar voor de democratie. Volgens hen doet López Obrador bovendien niet genoeg aan het geweld in het land en gebruikt hij sociale hulpprogramma's om kiezers te paaien.
Volgens de organisatoren waren er 700.000 betogers op de been in meer dan honderd steden. Ook in Spanje en de Verenigde Staten werd geprotesteerd. Volgens het bestuur van Mexico-Stad, in handen van de partij van de president, daagden er in de hoofdstad 90.000 betogers op.
Op 2 juni worden in Mexico presidentsverkiezingen gehouden. Claudia Sheinbaum, partijgenote en vertrouweling van López Obrador, is met een ruime voorsprong in de peilingen de favoriet. Zij deed vorig jaar afstand van het burgemeesterschap van Mexico-Stad om zich op de campagne te concentreren.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
5 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
7 uur geleden