Grote betogingen in Mexico tegen grondwetswijziging president
MEXICO-STAD (ANP) - In verschillende steden in Mexico hebben zondag honderdduizenden mensen geprotesteerd tegen een reeks geplande grondwetshervormingen van president Andrés Manuel López Obrador.
De links-populistische López Obrador wil een reeks grondwetswijzigingen doorvoeren, waaronder een hervorming van de nationale electorale autoriteit INE. Tegenstanders zien daarin een gevaar voor de democratie. Volgens hen doet López Obrador bovendien niet genoeg aan het geweld in het land en gebruikt hij sociale hulpprogramma's om kiezers te paaien.
Volgens de organisatoren waren er 700.000 betogers op de been in meer dan honderd steden. Ook in Spanje en de Verenigde Staten werd geprotesteerd. Volgens het bestuur van Mexico-Stad, in handen van de partij van de president, daagden er in de hoofdstad 90.000 betogers op.
Op 2 juni worden in Mexico presidentsverkiezingen gehouden. Claudia Sheinbaum, partijgenote en vertrouweling van López Obrador, is met een ruime voorsprong in de peilingen de favoriet. Zij deed vorig jaar afstand van het burgemeesterschap van Mexico-Stad om zich op de campagne te concentreren.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.
13 minuten geledenLOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.
1 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Er zijn zeker 140 doden gevallen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
4 uur geleden