Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bedrijven wachten op kabinet voor wijziging thuiswerkbeleid

Grote bedrijven wachten op kabinet voor wijziging thuiswerkbeleid

AMSTERDAM (ANP) - Grote werkgevers zien in het oplopende aantal coronabesmettingen nog geen reden om hun thuiswerkbeleid aan te passen. Personeel werkt vaak nog op locaties buiten kantoor, zo geven ze aan. Verder wordt vooral afgewacht of de overheid richtlijnen voor op de werkvloer aanscherpt na de aanstaande coronapersconferentie van dinsdag.

Officieel luidt het advies van het kabinet dat werknemers vanuit huis moeten werken als dat kan en op locatie als dat nodig is. Daarmee is een mengvorm mogelijk.

ING, met in Nederland zo'n 20.000 werknemers, is eerder deze maand begonnen met hybride werken waarbij personeel deels op kantoor en deels thuis kan werken. Daardoor komen werknemers wel wat vaker naar kantoor, laat een woordvoerster weten. Of er aanpassingen aan het beleid nodig zijn, hangt voor de bank af van eventuele nieuwe regels die het kabinet aanstaande dinsdag kan aankondigen.

Erg rustig

"Maar er is geen verplichting om op kantoor te komen, ook door de situatie waar we nog in zitten in Nederland", legt de zegsvrouw uit. "En bij klachten als verkoudheid zeggen we: kom dan niet." Werkruimtes van ING zijn volgens haar schattingen tot maximaal een kwart van de normale capaciteit gevuld.

Concurrent ABN AMRO kijkt ook nauwlettend naar aanwijzingen van de overheid voordat het thuiswerkbeleid wordt aangepast. Maar een woordvoerder benadrukt dat het nog altijd erg rustig is in de kantoren van de bank. "Als we puur de 1,5 meterregel aanhouden, zouden we op 20 tot 25 procent van de capaciteit zitten, maar daar komen we nog lang niet aan." Rabobank geeft aan dat werken op kantoor "zeker mogelijk is" maar hanteert de regel dat medewerkers moeten thuiswerken als dat kan.

Nog veel thuis gewerkt

Chipmachinemaker ASML, met in Nederland 14.000 werknemers, laat weten dat kantoormedewerkers weleens naar hun werkplek komen zodat projecten niet stil komen te liggen. "Maar echt niet iedereen komt op kantoor. Het is nog steeds een mix. Mensen hebben in de coronamaanden gemerkt dat ze thuis kunnen werken", meldt een woordvoerster. Ze benadrukt dat ASML ook productielocaties in Nederland heeft waar vanuit huis werken sowieso nooit mogelijk is geweest.

Bij werkgeversorganisatie VNO-NCW is de snelle stijging van het aantal coronabesmettingen nog geen reden voor een hernieuwde oproep tot meer thuiswerken, zoals de lobbyclub vorig jaar weleens deed. "Mij valt op dat nog best veel thuis wordt gewerkt", aldus een woordvoerder. Vakbond FNV heeft die indruk ook als het gaat om grote bedrijven, maar houdt er rekening mee dat dit binnen het midden- en kleinbedrijf anders ligt. Bij de bond is er overigens begrip voor werknemers die wegens de thuissituatie liever naar kantoor gaan.

Meer uit Financieel

Wall Street licht omhoog, computermaker Dell wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.

14 minuten geleden
Uber wil minder managers en schrapt wereldwijd 3300 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.

24 minuten geleden
Premier Jetten: Europese Unie moet zelf een techreus worden

EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".

2 uur geleden
DNB heeft 86 ton goud uit VS en Canada naar Londen verplaatst

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.

2 uur geleden
Experts verwachten duurdere benzine door oorlogen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.

3 uur geleden
Werkgevers vinden dat vakbonden met kabinet om tafel moeten

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.

3 uur geleden
Kabinet geeft opnieuw deel oliereserve vrij om hoge prijzen

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.

3 uur geleden