Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bedrijven VS helpen werknemers bij verbod op abortus

Grote bedrijven VS helpen werknemers bij verbod op abortus

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Grote Amerikaanse bedrijven waaronder Amazon, Apple, Salesforce en Microsoft gaan werknemers helpen die een abortus willen als er een verbod komt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zou namelijk plannen hebben om het recht op abortus af te schaffen. Daardoor kan in veel staten in de Verenigde Staten een verbod op abortus komen.

De bedrijven gaan een vergoeding voor reis- en verblijfskosten bieden aan werknemers die een abortus willen. Die werknemers zouden naar andere staten in de VS moeten gaan voor een abortus als dat in de eigen staat niet kan. Andere bedrijven die dit soort mogelijkheden bieden zijn onder meer Citigroup, HP, Levi Strauss en Tesla. Ook bieden sommige bedrijven medische vergoedingen.

Abortus geldt als een van de kwesties die de VS sterk verdeelt. Conservatieven verzetten zich al vanaf het begin tegen de baanbrekende Roe versus Wade-uitspraak van het hof bijna een halve eeuw geleden, die vrouwen in het hele land het recht gaf op abortus. De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen heeft al gezegd dat een verbod op abortus schadelijk is voor de economie. Volgens haar zou een verbod zorgen voor meer armoede onder vrouwen omdat zij geen onderwijs kunnen volgen. Ook hun kinderen worden benadeeld, aldus Yellen.

Softwareconcern Salesforce had eerder al gezegd werknemers en hun families te helpen verhuizen uit Texas vanwege de zeer strenge abortuswetgeving in die zuidelijke staat. De taxi-apps Uber en Lyft nemen juridische kosten voor hun rekening van chauffeurs in Texas die worden aangeklaagd omdat ze zwangere vrouwen naar een abortuskliniek hebben vervoerd. Daarnaast heeft dating-app Bumble een fonds opgericht om vrouwen in Texas die een abortus willen te helpen.

Meer uit Financieel

EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

15 minuten geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

1 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Saudi-Arabië

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.

1 uur geleden
India meldt eruit te zijn met EU over vrijhandelsakkoord

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.

2 uur geleden
Autoplatform: tweedehands stekkerauto's goedkoper in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.

3 uur geleden
ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.

5 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

5 uur geleden