
Grote bedrijven in Wuhan weer open
PEKING (ANP/RTR/AFP) - Grote bedrijven in de Chinese stad Wuhan mogen voor het eerst sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus weer open. Dat melden de Chinese autoriteiten. De virusuitbraak startte in de stad, mogelijk op een dierenmarkt.
Het gaat onder meer om het openbaar vervoer, apothekers, voedselleveranciers en bedrijven die diensten verlenen voor grote productieketens. Minder belangrijke bedrijven voor de voedselvoorziening of het openbare leven moeten nog wel dicht blijven, net als scholen.
In de provincie waar Wuhan ligt, Hubei, zijn de meeste doden gevallen en de meeste mensen ziek geworden door het longvirus. In China zijn dinsdag twintig mensen omgekomen door het virus en er zijn 24 nieuwe gevallen bijgekomen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat hij zich zoals verwacht herkiesbaar stelt als premier in de volgende verkiezingen, die gepland zijn op 27 oktober 2026. Netanyahu deed dit in een interview met Channel 14, waarin hij aangaf dat hij verwacht te winnen.
2 uur geledenSTRATFORD-UPON-AVON (ANP) - Het 17e-eeuwse huis waar de familie van de Engelse toneelschrijver William Shakespeare woonde, is beschadigd geraakt nadat een bestuurder er achteruit tegenaan was gereden. Er vielen geen gewonden. Dat melden Britse media, waaronder Sky News.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In alle vijftig Amerikaanse staten gaan naar verwachting miljoenen mensen de straat op om hun woede te uiten over het beleid van president Donald Trump in zogeheten No Kings-protesten, die door de Republikeinen worden bespot als Hate America-bijeenkomsten.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De militaire tak van Hamas heeft aangekondigd dat de Palestijnse beweging zaterdagavond de stoffelijke resten van twee Israëlische gijzelaars in de Gazastrook overdraagt. De Ezzedine al-Qassam Brigades verklaarden op hun Telegram-kanaal "de lichamen van twee Israëlische gevangenen, wier stoffelijke overschotten vandaag in de Gazastrook zijn gevonden", om 21.00 uur Nederlandse tijd over te dragen.
5 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/DPA) - De Hazrat Shahjalal-luchthaven in de Bengaalse hoofdstad Dhaka is weer operationeel. Vluchten waren er zes uur lang gestaakt door een grote brand in een vrachthal. Volgens lokale autoriteiten waren 36 blusteams ter plaatse om het vuur, dat tot in de wijde omtrek te zien was, te bedwingen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven was geen van de toestellen in gevaar. Wel werden enkele naderende vluchten omgeleid.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De grensovergang tussen Egypte en de Gazastrook bij Rafah blijft "tot nader order" dicht. Dat zegt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
6 uur geledenCAÏRO (ANP) - Egypte krijgt de leiding over een eventuele internationale stabilisatiemacht in de Gazastrook mocht de VN-Veiligheidsraad daartoe besluiten. Dat meldt de Britse krant The Guardian op basis van diplomatieke bronnen. Momenteel zou een door Europa en de Verenigde Staten gesteunde motie in de VN-Veiligheidsraad worden voorbereid om een stabilisatiemacht robuuste bevoegdheden te geven om het staakt-het-vuren in Gaza te waarborgen.
7 uur geleden