Grote bedrijven in Wuhan weer open
PEKING (ANP/RTR/AFP) - Grote bedrijven in de Chinese stad Wuhan mogen voor het eerst sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus weer open. Dat melden de Chinese autoriteiten. De virusuitbraak startte in de stad, mogelijk op een dierenmarkt.
Het gaat onder meer om het openbaar vervoer, apothekers, voedselleveranciers en bedrijven die diensten verlenen voor grote productieketens. Minder belangrijke bedrijven voor de voedselvoorziening of het openbare leven moeten nog wel dicht blijven, net als scholen.
In de provincie waar Wuhan ligt, Hubei, zijn de meeste doden gevallen en de meeste mensen ziek geworden door het longvirus. In China zijn dinsdag twintig mensen omgekomen door het virus en er zijn 24 nieuwe gevallen bijgekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ermee ingestemd Oekraïne licenties te verlenen voor de productie van Patriot-raketten, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdagavond (lokale tijd) in Washington. Zelensky had daar een ontmoeting met Trump
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aardbeving van dinsdag in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto heeft al aan minstens dertien mensen het leven gekost. Dat meldt premier Sanae Takaichi. "Er is aanzienlijke schade vastgesteld, waaronder ingestorte gebouwen, branden en schade aan wegen," zei ze ook.
1 uur geledenRIYAD/WASHINGTON (ANP) - Saudi-Arabië meldt dat zijn strijdkrachten "gerichte aanvallen" hebben uitgevoerd op door Iran gesteunde milities in Irak, in coördinatie met het Amerikaanse Centraal Commando. Volgens de Saudi's waren de acties een reactie op recente droneaanvallen op Saudische olie-installaties vanuit Irak.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Zo'n 200.000 Russen hebben in de eerste helft van het jaar een contract getekend om in de strijdkrachten te dienen, waarmee het leger "volledig aan zijn personeelsbehoeften heeft voldaan". Dat zei oud-president Dmitri Medvedev, tegenwoordig vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad, in een op Telegram geplaatste video.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben de door president Donald Trump voorgedragen Jay Clayton bevestigd als hoofd van de nationale inlichtingendienst, die toezicht houdt op de achttien inlichtingendiensten van het Amerikaanse leger. Clayton was hiervoor officier van justitie in Manhattan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Revolutionaire Garde heeft vanuit Iran meerdere ballistische raketten afgevuurd op Amerikaanse militaire bases in het Midden-Oosten. Dat meldt het Amerikaanse leger, dat tevens zegt dat het alle projectielen heeft onderschept. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios was een basis in Jordanië een van de doelwitten.
4 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn twee vrouwen omgekomen na een explosie dinsdag in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto. Eerder meldde NHK dat er mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig waren, die echter niet bereikbaar waren. Een persoon was "in een toestand van hartstilstand", aldus NHK.
4 uur geleden