Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bedrijven gaan weer tot de helft terug naar kantoor

Grote bedrijven gaan weer tot de helft terug naar kantoor

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende grote bedrijven laten meer mensen naar kantoor komen nu het thuiswerkadvies iets ruimer wordt. Werknemers van Achmea, PostNL, KPN, Univé en Arcadis zijn vanaf 25 september tot de helft van de werktijd welkom op kantoor. ING houdt vast aan de eerder geplande datum van 11 oktober om diezelfde overgang naar hybride werken te maken. Nu was het maximum vaak één dag per week op kantoor werken. Dat komt naar voren uit een rondgang langs enkele van de grootste Nederlandse ondernemingen.

"Werk thuis als het kan en op kantoor als het nodig is", luidt het voorschrift dat op 25 september ingaat. Eerder werd opgeroepen om zoveel mogelijk thuis te werken. ABN Amro zegt net als de overheid iets te versoepelen, maar de kantoormedewerkers van de bank met in totaal 16.000 personeelsleden worden nog steeds gevraagd vanuit huis te werken wanneer dat kan.

Verzekeraar Achmea met 14.000 werknemers in Nederland en advies- en ingenieursbureau Arcadis met 2300 personeelsleden hier gaan het verst met versoepelen. De verwachting is dat het personeel daar gemiddeld de helft van de tijd thuiswerkt en het andere deel op kantoor. Bij Arcadis mogen werknemers zelf kiezen hoe vaak ze op kantoor verschijnen. "Dat gaat op 1 oktober in, omdat we de werkplekken nog helemaal klaar moeten maken voor de heropening", zegt een woordvoerder.

Van één naar twee dagen

Datzelfde geldt voor bank ING met 15.000 personeelsleden in Nederland, waarvan het grootste gedeelte met een kantoorfunctie. Die zijn als het plan wordt goedgekeurd door de ondernemingsraad vanaf 11 oktober weer voor de helft van de tijd welkom.

Bij telecombedrijf KPN verandert het nu geldende wekelijkse maximum van één dag op kantoor op 25 september naar gemiddeld twee dagen. Nu moeten de 8000 personeelsleden op de kantoren nog een mondkapje dragen als zij zich daar verplaatsen, maar dat vervalt.

Flinke verruiming

Van de in totaal ongeveer 2000 kantoormedewerkers bij PostNL zijn er vanaf eind van de maand dagelijks zeshonderd welkom, in plaats van de 250 nu. De nieuwe situatie komt neer op één of maximaal twee dagen per week werken op locatie.

Ook verzekeraar Univé verruimt de capaciteit flink. Op de centrale kantoren in Zwolle en Assen mogen met het nieuwe voorschrift maximaal driehonderd personeelsleden komen van de in totaal 950 medewerkers op die locaties. Niet-gevaccineerde werknemers wordt gevraagd om een (zelf)test te doen voordat zij naar kantoor komen.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

2 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

4 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

4 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

4 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

5 uur geleden