Grote bedrijven: alle zakelijke reizen naar Londen met trein
AMSTELVEEN (ANP) - Een groep grote werkgevers wil dat alle zakelijke reizen naar Londen tegen het einde van dit decennium met de trein worden uitgevoerd. Daarvoor moeten er wel meer verbindingen bijkomen, stellen de zeventig grote bedrijven die zich verenigd hebben in de Coalitie Anders Reizen. Er gaan namelijk nu dagelijks vier treinen van Amsterdam naar Londen maar tussen de veertig en vijftig vluchten.
Ook de tijden van de treinen zijn niet ideaal, vinden de bedrijven waaronder ABN AMRO, Shell, ING en Philips. De aankomsttijden van de eerste trein in Amsterdam en de laatste trein in Londen zijn veel meer aan de randen van de dag dan die van de eerste trein die in Londen aankomt en de laatste aankomst van de Eurostar in Amsterdam. Het aanbod is gericht op de Engelse markt en niet op de Nederlandse, concluderen ze.
Volgens de bedrijven zijn zakenreizigers bereid de trein te nemen in plaats van het vliegtuig. De treinen naar Parijs en Frankfurt bewijzen dat volgens hen. Die zijn namelijk al populair.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
2 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
2 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
6 uur geleden