Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bedrijven: alle zakelijke reizen naar Londen met trein

Grote bedrijven: alle zakelijke reizen naar Londen met trein

AMSTELVEEN (ANP) - Een groep grote werkgevers wil dat alle zakelijke reizen naar Londen tegen het einde van dit decennium met de trein worden uitgevoerd. Daarvoor moeten er wel meer verbindingen bijkomen, stellen de zeventig grote bedrijven die zich verenigd hebben in de Coalitie Anders Reizen. Er gaan namelijk nu dagelijks vier treinen van Amsterdam naar Londen maar tussen de veertig en vijftig vluchten.

Ook de tijden van de treinen zijn niet ideaal, vinden de bedrijven waaronder ABN AMRO, Shell, ING en Philips. De aankomsttijden van de eerste trein in Amsterdam en de laatste trein in Londen zijn veel meer aan de randen van de dag dan die van de eerste trein die in Londen aankomt en de laatste aankomst van de Eurostar in Amsterdam. Het aanbod is gericht op de Engelse markt en niet op de Nederlandse, concluderen ze.

Volgens de bedrijven zijn zakenreizigers bereid de trein te nemen in plaats van het vliegtuig. De treinen naar Parijs en Frankfurt bewijzen dat volgens hen. Die zijn namelijk al populair.

Meer uit Financieel

Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

38 minuten geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

52 minuten geleden
Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

1 uur geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

1 uur geleden
Aantal passagiers vliegveld Rotterdam stijgt naar 2,4 miljoen

ROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.

1 uur geleden
Kazachstan vraagt EU en VS om olietransport te beschermen

ASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.

1 uur geleden
Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

2 uur geleden