Grote banken VS verwachten economische recessie in eurozone
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse banken Goldman Sachs en JPMorgan Chase verwachten een recessie in de eurozone, vanwege de tegenwind van de hoge inflatie, de zorgen over Russische gasleveringen aan Europa en de renteverhogingen door de Europese Centrale Bank (ECB).
Economen van Goldman denken dat de economie van het eurogebied dit lopende derde kwartaal al krimpt met 0,1 procent, gevolgd door een min van 0,2 procent in het vierde kwartaal. Een recessie wordt gedefinieerd als twee kwartalen met krimp op rij. Goldman denkt wel dat er weer groei is in 2023.
JPMorgan denkt dat de economie van de eurolanden in het vierde kwartaal gaat krimpen en ook in het eerste kwartaal van volgend jaar. Goldman wijst ook op de politieke onrust in Italië en de afzwakkende wereldeconomie. Volgens de zakenbank zal vooral in Duitsland en Italië de recessie merkbaar zijn. De bank sluit niet uit dat de neergang nog groter kan worden als de Russische gasleveringen ernstiger verstoord worden, de Amerikaanse economie in een recessie belandt en de onrust rond Europese staatsschulden toeneemt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
7 uur geleden