Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bank Goldman Sachs verplicht personeel om booster te halen

Grote bank Goldman Sachs verplicht personeel om booster te halen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs verplicht medewerkers een boosterprik te halen. Het financiële concern vindt het erg belangrijk dat personeel weer op kantoor werkt. Om dat veilig te kunnen regelen acht Goldman de booster noodzakelijk, zeker nu de omikronvariant van het coronavirus zich de laatste snel verspreidt.

Iedereen die de kantoren betreedt, moet vóór 1 februari een boosterprik krijgen als ze voor die datum in aanmerking komen voor zo'n extra injectie. Omdat het dus nog even gaat duren voor alle medewerkers hun booster gehaald hebben, moet personeel van de bank zich de komende tijd vaker laten testen. Dit wordt binnenkort opgevoerd van een tot twee verplichte testen per week.

Met deze maatregelen onderscheidt Goldman zich van andere grote Amerikaanse banken. Daar lijkt men de laatste tijd juist weer wat af te stappen van de verplichting om op kantoor te zitten. Citigroup had onlangs medewerkers in New York al laten weten dat ze deze maand in de feestdagenperiode weer vanuit huis mochten werken. Wells Fargo besloot onlangs om zijn plannen voor de terugkeer naar kantoor tot nader order op te schorten. En JPMorgan Chase stuurde voor de kerst een waarschuwing uit waarin werknemers werd opgeroepen om heel voorzichtig te zijn als ze elkaar zouden zien. Ook werd gepleit voor testen als mensen naar kantoor wilden komen.

Meer uit Financieel

Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.

9 uur geleden
India blijft handelsgesprekken voeren met de VS, zegt minister

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.

10 uur geleden
Ministerie neemt juridische stappen tegen bouwers HSL-Zuid

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Media: Paramount gaat in november tot 3000 banen schrappen

NEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.

12 uur geleden
VS leggen bouw van megawindmolenpark door Ørsted stil

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.

13 uur geleden
China stelt nieuwe prijsregels onlineplatforms voor na klachten

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.

14 uur geleden
Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.

16 uur geleden