Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Amerikaanse banken openen gemengd op hoger Wall Street

Grote Amerikaanse banken openen gemengd op hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken als Wells Fargo en Morgan Stanley zijn donderdag na het openen van de boeken gemengd aan de handelsdag begonnen. De belangrijkste graadmeters op Wall Street stonden wel eensgezind in de plus. Beleggers schoven hun zorgen over de inflatie en de mogelijke impact daarvan op het economische herstel wat opzij.

Morgan Stanley en Bank of America wonnen in de vroege handel tot meer dan 2 procent. Net als bij JPMorgan Chase, die woensdag al met cijfers kwam, werd er onder andere meer geld verdiend met het adviseren bij fusies, overnames en beursgangen van bedrijven. Over Citigroup en Wells Fargo waren beleggers toch iets minder tevreden, ondanks dat ook hun resultaten veel prognoses van analisten overtroffen. Hun aandelen zakten juist tot bijna 2 procent.

Bij het algehele sentiment op de beursvloeren speelt ook mee dat er nieuwe cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen binnenkwamen, die iets minder sterk stegen dan alom was voorzien. Ook werden er vorige week iets minder werkloosheidsuitkeringen aangevraagd dan economen in doorsnee hadden verwacht. De Dow-Jonesindex noteerde na enkele handelsminuten 0,9 procent hoger op 34.705 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 4409 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 1,2 procent tot 14.739 punten.

Technologiesector

Behalve de banken zijn er meer bedrijven met resultaten gekomen. Pizzaketen Domino's Pizza, die bij zijn cijfers meldde alsmaar meer vestigingen te blijven openen, werd op de beurs 3 procent lager gezet. Apotheekketen Walgreens Boots Alliance deed goede zaken met onder meer de verkoop van coronatesten voor thuisgebruik. Het aandeel won 0,4 procent. Zorgverzekeraar UnitedHealth kreeg er na een goed ontvangen kwartaalbericht bijna 7 procent bij.

De technologiesector wist eveneens de aandacht op zich gericht na de cijfers van het Taiwanese chipconcern Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). De belangrijke toeleverancier van Apple wist zijn kwartaalwinst op te voeren dankzij de sterke wereldwijde vraag naar chips en de tekorten aan halfgeleiders. TSMC, dat ook een Amerikaanse notering heeft, won zelf ruim 3 procent. Amerikaanse chipmakers als AMD, Broadcom, Intel en Nvidia gingen tot meer dan 1 procent omhoog.

De euro was 1,1601 dollar waard, tegen 1,1576 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 80,95 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 83,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

42 minuten geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

3 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

13 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

14 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

15 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

17 uur geleden