Grote Amerikaanse banken openen gemengd op hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken als Wells Fargo en Morgan Stanley zijn donderdag na het openen van de boeken gemengd aan de handelsdag begonnen. De belangrijkste graadmeters op Wall Street stonden wel eensgezind in de plus. Beleggers schoven hun zorgen over de inflatie en de mogelijke impact daarvan op het economische herstel wat opzij.
Morgan Stanley en Bank of America wonnen in de vroege handel tot meer dan 2 procent. Net als bij JPMorgan Chase, die woensdag al met cijfers kwam, werd er onder andere meer geld verdiend met het adviseren bij fusies, overnames en beursgangen van bedrijven. Over Citigroup en Wells Fargo waren beleggers toch iets minder tevreden, ondanks dat ook hun resultaten veel prognoses van analisten overtroffen. Hun aandelen zakten juist tot bijna 2 procent.
Bij het algehele sentiment op de beursvloeren speelt ook mee dat er nieuwe cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen binnenkwamen, die iets minder sterk stegen dan alom was voorzien. Ook werden er vorige week iets minder werkloosheidsuitkeringen aangevraagd dan economen in doorsnee hadden verwacht. De Dow-Jonesindex noteerde na enkele handelsminuten 0,9 procent hoger op 34.705 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 4409 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 1,2 procent tot 14.739 punten.
Technologiesector
Behalve de banken zijn er meer bedrijven met resultaten gekomen. Pizzaketen Domino's Pizza, die bij zijn cijfers meldde alsmaar meer vestigingen te blijven openen, werd op de beurs 3 procent lager gezet. Apotheekketen Walgreens Boots Alliance deed goede zaken met onder meer de verkoop van coronatesten voor thuisgebruik. Het aandeel won 0,4 procent. Zorgverzekeraar UnitedHealth kreeg er na een goed ontvangen kwartaalbericht bijna 7 procent bij.
De technologiesector wist eveneens de aandacht op zich gericht na de cijfers van het Taiwanese chipconcern Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). De belangrijke toeleverancier van Apple wist zijn kwartaalwinst op te voeren dankzij de sterke wereldwijde vraag naar chips en de tekorten aan halfgeleiders. TSMC, dat ook een Amerikaanse notering heeft, won zelf ruim 3 procent. Amerikaanse chipmakers als AMD, Broadcom, Intel en Nvidia gingen tot meer dan 1 procent omhoog.
De euro was 1,1601 dollar waard, tegen 1,1576 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 80,95 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 83,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
2 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
6 uur geleden