Grote aardverschuiving treft Noorse gemeente
STOCKHOLM (ANP/DPA) - De autoriteiten in Noorwegen hebben ruim zevenhonderd mensen geëvacueerd vanwege een aardverschuiving in het zuiden van het land. Die trof een woonwijk in de plaats Ask, zo'n 40 kilometer ten noordoosten van hoofdstad Oslo. Zeker tien personen raakten gewond, van wie één ernstig, meldt de politie.
Het is nog onduidelijk of ook mensen worden vermist. Van 21 personen die in het getroffen gebied wonen, weet de politie nog niet waar ze zijn, meldt de Noorse omroep NRK. Ze kunnen elders zijn, maar ook in het getroffen gebied.
"Het is een ramp", zei premier Erna Solberg na haar bezoek aan de getroffen plek in gezelschap van minister van Justitie Monica Maeland. "Er kunnen personen vastzitten in het puin, maar we kunnen er niet zeker van zijn omdat het vakantieperiode is en mensen ook ergens anders kunnen zijn."
Onstabiel
De premier bedankte de reddingswerkers, maar waarschuwde dat de reddingsoperatie lang kan duren. "De situatie is zo onstabiel dat het momenteel onmogelijk is om op een andere manier te zoeken dan met helikopters."
De politie heeft bewoners opgeroepen de geëvacueerde zone niet te betreden vanwege de gevaarlijke situatie. Het gevaar bestaat dat er meer huizen instorten, zei de regiomanager van het Noorse bureau voor watervoorraad en energievoorziening NVE. De grond beweegt nog altijd. Het is volgens hem de grootste aardverschuiving in de recente geschiedenis van Noorwegen.
In het getroffen gebied bevinden zich volgens de politie veel woningen. "De omstandigheden zijn uitdagend. Het is vrij donker en het weer is slecht", zei het hoofd van de reddingsoperatie. Hij benadrukte dat alle beschikbare middelen worden ingezet, waaronder ook helikopters. De evacués worden ondergebracht in een hotel en daar geregistreerd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.
5 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.
12 minuten geledenVALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.
38 minuten geledenLILLE (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben een avondklok ingesteld in de noordelijke stad Lille en enkele steden die daar in de buurt liggen, melden Franse media als BFMTV en Le Parisien. De Franse premier Sébastien Lecornu riep eerder al op om deze maatregel op meerdere plekken door te voeren na de hevige rellen van afgelopen weekend.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Winkels in het centrum van Milaan sloten maandag eerder hun deuren en timmerden hun ramen dicht uit angst voor een nieuwe golf van geweld. Dit volgde op twee dagen van gewelddadige rellen waarbij relschoppers slaags raakten met de politie, winkels plunderden en eigendommen vernielden.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is schuldig bevonden aan de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij zou zijn aanhangers hebben opgeroepen zichzelf en hun kinderen te verhongeren, zodat zij "Jezus konden ontmoeten".
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft topoverleg gevoerd met ministers en hoge veiligheidsfunctionarissen over de rellen in Milaan van zondag. Daarbij werden 271 jongeren gearresteerd, meldde de politie maandag.
2 uur geleden