Grote aardverschuiving treft Noorse gemeente
STOCKHOLM (ANP/DPA) - De autoriteiten in Noorwegen hebben ruim zevenhonderd mensen geëvacueerd vanwege een aardverschuiving in het zuiden van het land. Die trof een woonwijk in de plaats Ask, zo'n 40 kilometer ten noordoosten van hoofdstad Oslo. Zeker tien personen raakten gewond, van wie één ernstig, meldt de politie.
Het is nog onduidelijk of ook mensen worden vermist. Van 21 personen die in het getroffen gebied wonen, weet de politie nog niet waar ze zijn, meldt de Noorse omroep NRK. Ze kunnen elders zijn, maar ook in het getroffen gebied.
"Het is een ramp", zei premier Erna Solberg na haar bezoek aan de getroffen plek in gezelschap van minister van Justitie Monica Maeland. "Er kunnen personen vastzitten in het puin, maar we kunnen er niet zeker van zijn omdat het vakantieperiode is en mensen ook ergens anders kunnen zijn."
Onstabiel
De premier bedankte de reddingswerkers, maar waarschuwde dat de reddingsoperatie lang kan duren. "De situatie is zo onstabiel dat het momenteel onmogelijk is om op een andere manier te zoeken dan met helikopters."
De politie heeft bewoners opgeroepen de geëvacueerde zone niet te betreden vanwege de gevaarlijke situatie. Het gevaar bestaat dat er meer huizen instorten, zei de regiomanager van het Noorse bureau voor watervoorraad en energievoorziening NVE. De grond beweegt nog altijd. Het is volgens hem de grootste aardverschuiving in de recente geschiedenis van Noorwegen.
In het getroffen gebied bevinden zich volgens de politie veel woningen. "De omstandigheden zijn uitdagend. Het is vrij donker en het weer is slecht", zei het hoofd van de reddingsoperatie. Hij benadrukte dat alle beschikbare middelen worden ingezet, waaronder ook helikopters. De evacués worden ondergebracht in een hotel en daar geregistreerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Indiase piloot van het flydubai-toestel dat woensdag een noodlanding maakte, uitgenodigd voor een bezoek aan Israël. Hij wil Smit Machchhar ontvangen als eregast.
59 minuten geledenRIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De leider van de grootste Spaanse oppositiepartij, Alberto Núñez Feijóo van de PP, heeft opgeroepen tot verkiezingen na een zware nederlaag van de socialistische premier Pedro Sánchez in het parlement.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een belangrijk lid van de hackersgroep ShinyHunters is eerder deze week in Jordanië gearresteerd, melden ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens de bronnen werkt de verdachte mee met de FBI om andere leden van de groep te identificeren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Catalaanse regiopremier Salvador Illa heeft voor uitzonderlijk noodweer gewaarschuwd en uitgebreide voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Hij spreekt van "een mediterrane mini-orkaan" die vooral de kust van Gerona, Barcelona en Tarragona met regen en wind zal treffen, aldus Spaanse media.
6 uur geleden