Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grosjean ontsnapt aan vuurzee na zware crash en is 'oké'

Grosjean ontsnapt aan vuurzee na zware crash en is 'oké'

SAKHIR (ANP) - Formule 1-coureur Romain Grosjean is bij een zware crash in de Grote Prijs van Bahrein ontsnapt aan ernstige verwondingen. Zijn bolide crashte frontaal in de vangrail, brak daarbij in tweeën en vloog in brand. De coureur kon met lichte verwondingen zijn wagen verlaten.

Zijn F1-team Haas meldde dat Grosjean brandwonden heeft opgelopen aan zijn hand en enkels, maar verder in orde is. Hij is met een ambulance naar het medische centrum gebracht voor behandeling van zijn brandwonden en voor verder onderzoek.

"Romain is op weg naar het ziekenhuis, maar hij is verder oké", zei teambaas Günther Steiner van Haas Formula One Team. "Hij heeft brandwonden op zijn handen en enkels, maar is volledig bij bewustzijn. Dit heb ik nog nooit gezien. Ongelofelijk. Natuurlijk is hij zwaar geraakt. Ik wil de reddingswerkers bedanken die heel snel bij hem waren. De marshals en de mensen van de FIA hebben het geweldig gedaan. Het was heel beangstigend. We hebben geluk gehad en ik verkies dat geluk boven geluk in het racen."

Van de baan geschoten

Ook Alan van der Merwe, de bestuurder van de medische wagen, liet weten niet eerder zo'n crash en zo veel vuur te hebben gezien. Hij hielp Grosjean vlak na de crash. "Het duurde even voordat we door hadden wat er was gebeurd. Het was waarschijnlijk maar een seconde, maar het duurde voor mijn gevoel eeuwen. Romain begon zelf al uit de wagen te klimmen, wat echt opmerkelijk is na zo 'n crash. Alle systemen die we hebben bedacht, de halo, de vangrails en de veiligheidsriemen, hebben allemaal gewerkt zoals het moet. Zonder die dingen had het heel anders kunnen aflopen."

Grosjean schoot na de eerste bochtencombinatie na de start op hoge snelheid van de baan en belandde frontaal tegen de boarding na in aanraking te zijn gekomen met de wagen van Daniil Kvyat. De wagen van de Haas-coureur brak daarbij in tweeën waarin het voorste deel door de vangrail schoot. De bolide van Grosjean vloog meteen in brand. De Fransman kon met hulp van racemarshals na 27 seconden zijn wagen en de vuurzee verlaten.

Meer uit Sport

Schulting vooralsnog niet naar Spelen als shorttrackster

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting is vooralsnog niet geselecteerd als shorttrackster voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De KNSB maakte maandag acht van de tien namen bekend die door de selectiecommissie shorttrack (SCST) zijn voorgedragen bij NOC*NSF.

1 uur geleden
Keniaanse topatlete Chebet neemt pauze vanwege zwangerschap

NAIROBI (ANP/AFP) - De Keniaanse topatlete Beatrice Chebet neemt dit jaar een pauze vanwege haar zwangerschap. Dat meldde de manager van de tweevoudig olympisch kampioene op sociale media.

2 uur geleden
Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

16 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

17 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

19 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

22 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

22 uur geleden