Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grosjean moet slotrace Formule 1 overslaan

Grosjean moet slotrace Formule 1 overslaan

SAKHIR (ANP) - De Franse coureur Romain Grosjean moet ook de laatste Formule 1-race van het jaar overslaan. Grosjean keert terug naar zijn huis in Zwitserland om daar te herstellen van de brandwonden die hij vorige week opliep bij een zware crash in de Grote Prijs van Bahrein. De 34-jarige coureur kan daarom niet op de baan afscheid nemen van de Formule 1.

Grosjean heeft geen stoeltje voor volgend seizoen. Hij moet net als zijn Deense teamgenoot Kevin Magnussen weg bij Haas, dat met Nikita Mazepin en Mick Schumacher al twee talentvolle coureurs heeft vastgelegd voor volgend jaar.

Grosjean crashte vorige week in de openingsronde. Zijn bolide brak in tweeën en dat leidde tot een vuurzee. Grosjean wist daaruit te ontsnappen, maar liep wel brandwonden op, vooral aan zijn handen. "De risico's voor mijn herstel en gezondheid zijn te groot als ik ga racen", zei de coureur, die aanvankelijk hoopte volgende week bij de slotrace in Abu Dhabi nog één keer in zijn bolide te kunnen stappen. "Het was een heel moeilijke beslissing, maar dit is het beste voor mijn toekomst." De Braziliaan Pietro Fittipaldi vervangt Grosjean ook in Abu Dhabi. Fittipaldi debuteert dit weekeinde in de GP van Sakhir in de Formule 1.

Toekomst

Grosjean mocht woensdag het ziekenhuis verlaten en bezocht vervolgens op het circuit de plek waar hij afgelopen zondag crashte. Hij bedankte de brandweermannen en de medici op het circuit voor hun hulp.

De ervaren coureur debuteerde in 2009 in de Formule 1. Hij deed mee aan 181 grands prix en haalde tien keer het podium. Nooit stond hij op de hoogste trede. Dit seizoen wist Grosjean alleen in de GP van de Eifel in de punten te rijden (negende). De Fransman, die 391 punten bij elkaar reed in de koningsklasse, weet nog niet waar zijn toekomst ligt. "Ik ga nu werken aan wat hierna komt: waar ga ik racen? Waar ga ik weer races winnen?"

Meer uit Sport

Turnster Visser vijfde in WK-brugfinale, Nemour prolongeert titel

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.

1 uur geleden
Zevenvoudig olympisch turnkampioene Biles bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.

4 uur geleden
Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

9 uur geleden
Martín na crash in MotoGP-sprintrace Australië leiding WK kwijt

PHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.

9 uur geleden
Honkballers Milwaukee Brewers winnen eerste duel World Series

MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.

10 uur geleden
Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

17 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

20 uur geleden