Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grosjean moet slotrace Formule 1 overslaan

Grosjean moet slotrace Formule 1 overslaan

SAKHIR (ANP) - De Franse coureur Romain Grosjean moet ook de laatste Formule 1-race van het jaar overslaan. Grosjean keert terug naar zijn huis in Zwitserland om daar te herstellen van de brandwonden die hij vorige week opliep bij een zware crash in de Grote Prijs van Bahrein. De 34-jarige coureur kan daarom niet op de baan afscheid nemen van de Formule 1.

Grosjean heeft geen stoeltje voor volgend seizoen. Hij moet net als zijn Deense teamgenoot Kevin Magnussen weg bij Haas, dat met Nikita Mazepin en Mick Schumacher al twee talentvolle coureurs heeft vastgelegd voor volgend jaar.

Grosjean crashte vorige week in de openingsronde. Zijn bolide brak in tweeën en dat leidde tot een vuurzee. Grosjean wist daaruit te ontsnappen, maar liep wel brandwonden op, vooral aan zijn handen. "De risico's voor mijn herstel en gezondheid zijn te groot als ik ga racen", zei de coureur, die aanvankelijk hoopte volgende week bij de slotrace in Abu Dhabi nog één keer in zijn bolide te kunnen stappen. "Het was een heel moeilijke beslissing, maar dit is het beste voor mijn toekomst." De Braziliaan Pietro Fittipaldi vervangt Grosjean ook in Abu Dhabi. Fittipaldi debuteert dit weekeinde in de GP van Sakhir in de Formule 1.

Toekomst

Grosjean mocht woensdag het ziekenhuis verlaten en bezocht vervolgens op het circuit de plek waar hij afgelopen zondag crashte. Hij bedankte de brandweermannen en de medici op het circuit voor hun hulp.

De ervaren coureur debuteerde in 2009 in de Formule 1. Hij deed mee aan 181 grands prix en haalde tien keer het podium. Nooit stond hij op de hoogste trede. Dit seizoen wist Grosjean alleen in de GP van de Eifel in de punten te rijden (negende). De Fransman, die 391 punten bij elkaar reed in de koningsklasse, weet nog niet waar zijn toekomst ligt. "Ik ga nu werken aan wat hierna komt: waar ga ik racen? Waar ga ik weer races winnen?"

Meer uit Sport

Alcaraz naar kwartfinale in Melbourne door winst op Paul

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.

2 uur geleden
Tennisster Gauff naar kwartfinale van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.

4 uur geleden
Van de Zandschulp en Griekspoor geven op in dubbelspel

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.

4 uur geleden
Wielrenner Vine botst met kangoeroe maar wint Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.

4 uur geleden
Wielrenner Brennan wint laatste etappe Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).

9 uur geleden
NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

14 uur geleden