Grosjean 'keek de dood in de ogen' en dacht aan Lauda
BAHREIN (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Romain Grosjean heeft naar eigen zeggen "de dood in de ogen gekeken". Dat zei de Fransman die zondagmiddag betrokken was bij een zware crash tijdens de GP van Bahrein. Grosjean was in gedachten bij Niki Lauda, zo bekende hij op de Franse zender TF1.
"Ik weet niet of het een wonder was, maar ik denk dat het nog niet mijn tijd was om te sterven. Ik was aan het einde banger voor mijn familie, vrienden en kinderen dan voor mezelf. Ik denk dat ik wel wat psychologische hulp nodig heb, want zelfs in Hollywood zie je dit soort beelden niet. Dit is de ergste crash die ik ooit heb gezien", zei de 34-jarige Grosjean
Er zijn voorbeelden te noemen van Formule 1-coureurs die om het leven zijn gekomen bij een op het oog minder ernstig ongeval. Tot opluchting van alle racefans kwam Grosjean er vanaf met enkele brandwonden. Hij heeft zelfs de hoop uitgesproken om over anderhalve week weer achter het stuur te kruipen.
Crash Lauda in 1976
"Het leek veel langer dan 28 seconden. Ik zag mijn gezichtsveld helemaal oranje worden en zag vlammen aan de linkerkant van de auto. Er schoot heel veel door mijn hoofd en ik dacht aan Niki Lauda. Ik wilde mijn loopbaan niet zo eindigen", aldus Grosjean, refererend aan het ongeval van racelegende Lauda, die in 1976 levend dreigde te verbranden.
"Toen vertelde ik mezelf dat ik hoe dan ook uit de auto moest klimmen. Ik stak mijn handen uit de auto en voelde het vuur. Ik klom eruit en voelde hoe iemand me uit de vuurzee trok. Ik wist dat ik veilig was."
Als het aan Grosjean ligt, is het seizoen nog niet ten einde. "Ik zou zeggen dat ik het gevoel heb dat ik blij ben om nog te leven, dat ik de dingen nu anders zie", aldus de gelukkige coureur. "Maar je moet ook weer in de auto stappen, indien mogelijk al in Abu Dhabi."
Grosjean blijft nog tot woensdag in het ziekenhuis. "Niets zorgwekkends, de artsen vinden het gewoon veiliger hem nog een dagje daar te houden", zei Günther Steiner, de teambaas van Haas.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
11 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
13 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
13 uur geleden