Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grosjean 'keek de dood in de ogen' en dacht aan Lauda

Grosjean 'keek de dood in de ogen' en dacht aan Lauda

BAHREIN (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Romain Grosjean heeft naar eigen zeggen "de dood in de ogen gekeken". Dat zei de Fransman die zondagmiddag betrokken was bij een zware crash tijdens de GP van Bahrein. Grosjean was in gedachten bij Niki Lauda, zo bekende hij op de Franse zender TF1.

"Ik weet niet of het een wonder was, maar ik denk dat het nog niet mijn tijd was om te sterven. Ik was aan het einde banger voor mijn familie, vrienden en kinderen dan voor mezelf. Ik denk dat ik wel wat psychologische hulp nodig heb, want zelfs in Hollywood zie je dit soort beelden niet. Dit is de ergste crash die ik ooit heb gezien", zei de 34-jarige Grosjean

Er zijn voorbeelden te noemen van Formule 1-coureurs die om het leven zijn gekomen bij een op het oog minder ernstig ongeval. Tot opluchting van alle racefans kwam Grosjean er vanaf met enkele brandwonden. Hij heeft zelfs de hoop uitgesproken om over anderhalve week weer achter het stuur te kruipen.

Crash Lauda in 1976

"Het leek veel langer dan 28 seconden. Ik zag mijn gezichtsveld helemaal oranje worden en zag vlammen aan de linkerkant van de auto. Er schoot heel veel door mijn hoofd en ik dacht aan Niki Lauda. Ik wilde mijn loopbaan niet zo eindigen", aldus Grosjean, refererend aan het ongeval van racelegende Lauda, die in 1976 levend dreigde te verbranden.

"Toen vertelde ik mezelf dat ik hoe dan ook uit de auto moest klimmen. Ik stak mijn handen uit de auto en voelde het vuur. Ik klom eruit en voelde hoe iemand me uit de vuurzee trok. Ik wist dat ik veilig was."

Als het aan Grosjean ligt, is het seizoen nog niet ten einde. "Ik zou zeggen dat ik het gevoel heb dat ik blij ben om nog te leven, dat ik de dingen nu anders zie", aldus de gelukkige coureur. "Maar je moet ook weer in de auto stappen, indien mogelijk al in Abu Dhabi."

Grosjean blijft nog tot woensdag in het ziekenhuis. "Niets zorgwekkends, de artsen vinden het gewoon veiliger hem nog een dagje daar te houden", zei Günther Steiner, de teambaas van Haas.

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

6 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

6 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

8 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

8 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

9 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

11 uur geleden