Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grosjean in Mercedes-bolide even terug in Formule 1 na crash

Grosjean in Mercedes-bolide even terug in Formule 1 na crash

LONDEN (ANP) - Romain Grosjean stapt eind juni voor het eerst na zijn zware ongeval in de Grote Prijs van Bahrein in november weer in een Formule 1-bolide. Dat doet de Fransman op het circuit van Le Castellet in de wagen van Mercedes waarin Lewis Hamilton in 2019 de wereldtitel behaalde.

Grosjean (35) maakt zijn demonstratierondjes voorafgaand aan de Grote Prijs van Frankrijk op 27 juni en zal twee dagen later testen op hetzelfde circuit, precies zeven maanden na zijn crash. Daarmee komt Mercedes-teambaas Toto Wolff zijn belofte na. Die zei na het ongeval dat Grosjean, die bezig was aan zijn laatste races voor raceteam Haas, zo zijn loopbaan in de Formule 1 niet mocht eindigen. "Ik kijk er enorm naar uit om weer in een Formule 1-bolide te stappen", liet Grosjean weten. "Zeker omdat het in een Mercedes is waarmee de wereldtitel is behaald. Ik hoorde hier voor het eerst van toen ik nog in het ziekenhuis lag in Bahrein. Dat nieuws fleurde me op."

Grosjean crashte in de eerste ronde van de Grote Prijs van Bahrein. Hij schoot met zijn bolide door de vangrails heen. De auto brak daarbij in twee stukken, wat leidde tot een vlammenzee. De Fransman kwam er met wat brandwonden op zijn handen goed van af. Grosjean komt nu uit in de IndyCar-races.

Meer uit Sport

Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

5 uur geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

7 uur geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

15 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 dag geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

1 dag geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden