Grosjean in Mercedes-bolide even terug in Formule 1 na crash
LONDEN (ANP) - Romain Grosjean stapt eind juni voor het eerst na zijn zware ongeval in de Grote Prijs van Bahrein in november weer in een Formule 1-bolide. Dat doet de Fransman op het circuit van Le Castellet in de wagen van Mercedes waarin Lewis Hamilton in 2019 de wereldtitel behaalde.
Grosjean (35) maakt zijn demonstratierondjes voorafgaand aan de Grote Prijs van Frankrijk op 27 juni en zal twee dagen later testen op hetzelfde circuit, precies zeven maanden na zijn crash. Daarmee komt Mercedes-teambaas Toto Wolff zijn belofte na. Die zei na het ongeval dat Grosjean, die bezig was aan zijn laatste races voor raceteam Haas, zo zijn loopbaan in de Formule 1 niet mocht eindigen. "Ik kijk er enorm naar uit om weer in een Formule 1-bolide te stappen", liet Grosjean weten. "Zeker omdat het in een Mercedes is waarmee de wereldtitel is behaald. Ik hoorde hier voor het eerst van toen ik nog in het ziekenhuis lag in Bahrein. Dat nieuws fleurde me op."
Grosjean crashte in de eerste ronde van de Grote Prijs van Bahrein. Hij schoot met zijn bolide door de vangrails heen. De auto brak daarbij in twee stukken, wat leidde tot een vlammenzee. De Fransman kwam er met wat brandwonden op zijn handen goed van af. Grosjean komt nu uit in de IndyCar-races.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden