Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grosjean in Mercedes-bolide even terug in Formule 1 na crash

Grosjean in Mercedes-bolide even terug in Formule 1 na crash

LONDEN (ANP) - Romain Grosjean stapt eind juni voor het eerst na zijn zware ongeval in de Grote Prijs van Bahrein in november weer in een Formule 1-bolide. Dat doet de Fransman op het circuit van Le Castellet in de wagen van Mercedes waarin Lewis Hamilton in 2019 de wereldtitel behaalde.

Grosjean (35) maakt zijn demonstratierondjes voorafgaand aan de Grote Prijs van Frankrijk op 27 juni en zal twee dagen later testen op hetzelfde circuit, precies zeven maanden na zijn crash. Daarmee komt Mercedes-teambaas Toto Wolff zijn belofte na. Die zei na het ongeval dat Grosjean, die bezig was aan zijn laatste races voor raceteam Haas, zo zijn loopbaan in de Formule 1 niet mocht eindigen. "Ik kijk er enorm naar uit om weer in een Formule 1-bolide te stappen", liet Grosjean weten. "Zeker omdat het in een Mercedes is waarmee de wereldtitel is behaald. Ik hoorde hier voor het eerst van toen ik nog in het ziekenhuis lag in Bahrein. Dat nieuws fleurde me op."

Grosjean crashte in de eerste ronde van de Grote Prijs van Bahrein. Hij schoot met zijn bolide door de vangrails heen. De auto brak daarbij in twee stukken, wat leidde tot een vlammenzee. De Fransman kwam er met wat brandwonden op zijn handen goed van af. Grosjean komt nu uit in de IndyCar-races.

Meer uit Sport

Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

5 minuten geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

10 minuten geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

2 uur geleden
Gadecki en Peers verdedigen titel op Australian Open met succes

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.

4 uur geleden
Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

19 uur geleden
Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

22 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden