Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gros drugsuithalers Rotterdamse haven zijn jonge Rotterdammers

Gros drugsuithalers Rotterdamse haven zijn jonge Rotterdammers

ROTTERDAM (ANP) - De meerderheid van de zogeheten uithalers (mensen die drugs uit containers halen) in de Rotterdamse haven zijn jongeren die afkomstig zijn uit de havenstad zelf. Dat zegt de Rotterdamse hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar in een interview met De Telegraaf.

"De meerderheid van de uithalers is afkomstig uit Rotterdam-Zuid", vertelt Hillenaar tegen de krant. Een kleiner deel komt uit de regio Den Haag en Midden-Nederland. "Een enkeling is afkomstig uit andere delen van het land." Het gaat met name om jonge mannen van 18 tot en met 26 jaar. "De financiële verleiding is enorm." Ze zouden al snel 2000 euro per kilo kunnen verdienen om naar Nederland verscheepte drugs uit zeecontainers te halen, aldus de hoofdofficier.

Hij maakt zich grote zorgen over de invloed die de drugscriminaliteit heeft op de stad en zegt er ’s nachts wakker van te liggen. "We hebben te maken met onderlinge vetes, intimidaties, ontvoeringen en liquidaties." Hillenaar wijst erop dat het aantal beschietingen op en explosies bij huizen flink is toegenomen. "Het aantal vuurwapenincidenten neemt toe. We hebben meer vuurwapens dan ooit in beslag genomen. We zien dat vijftig procent van de aangehouden personen onder de 23 jaar is. Het is belangrijk dat we deze trend gaan keren."

Justitie wil dat doen door de aangehouden jongeren meer op de huid te gaan zitten met een nieuwe aanpak. "Er wordt een analyse gemaakt van hoe zo’n club eruitziet. Wie zijn de dominante figuren en wie zijn de meelopers? Wij willen een beeld krijgen zodat er vervolgens een-op-een geïntervenieerd wordt", aldus Hillenaar. "Als je de criminaliteit wil verlaten, dan helpen we je." Er wordt begonnen in Rotterdam-Zuid.

Meer uit Binnenland

Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

14 minuten geleden
Stadskanaal laat asielzoekers Ter Apel niet buiten slapen

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat zegt burgemeester Klaas Sloots van de buurgemeente Stadskanaal woensdagavond.

14 minuten geleden
COA maakt voorwaarden voor voorrang opvang Ter Apel bekend

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.

49 minuten geleden
Bas Eickhout stopt in EU-parlement, deels om 'ongepaste relaties'

STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.

2 uur geleden
Kabinet ontbiedt ambassadeur om behandeling opvarenden flotilla

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.

3 uur geleden
Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

5 uur geleden
Verdachte van explosie bij D66-kantoor blijft langer vastzitten

DEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.

5 uur geleden