Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste windmolenpark op zee van Nederland is af

Grootste windmolenpark op zee van Nederland is af

DEN HAAG (ANP) - De bouw van het grootste Nederlandse windmolenpark op zee, Borssele 1 & 2, is afgerond. De 94 windturbines voor de kust van Zeeland zijn volgens eigenaar Ørsted goed voor de levering van 752 megawatt aan groene stroom. Dat is genoeg om 1 miljoen huishoudens van elektriciteit te voorzien.

Borssele 1 & 2 is de eerste van een reeks grote windparken die Nederland wil laten bouwen om afspraken uit het Energieakkoord na te komen. Het is de bedoeling dat het totale vermogen aan windenergie op zee in 2030 goed is voor 11 gigawatt. Dat is zo'n 40 procent van de totale Nederlandse elektriciteitsvraag.

De bouw van het windpark door het Deense Ørsted leverde ook een aantal Nederlandse bedrijven werk op. Zo was funderingsspecialist Sif uit Roermond verantwoordelijk voor de gigantische palen waar de windturbines op staan. Baggeraar en maritiem dienstverlener Van Oord werkte aan de installatie.

Borssele

Op dit moment is Borssele 1 & 2 het op één na grootste windmolenpark op zee ter wereld, na het Hornsea-park voor de Britse kust. Naar verwachting rondt een consortium van onder andere Eneco, Shell en Van Oord volgend jaar de bouw van de naastgelegen kavels Borssele 3 & 4 af, die uit nog eens 77 windmolens bestaan.

Energiebedrijf Eneco en olie- en gasconcern Shell werken daarnaast aan een een windturbinepark voor de kust van Noord-Holland. Dat moet voor nog eens het equivalent van 1 miljoen huishoudens groene stroom opleveren.

De komst van de vele windmolens in de Noordzee is niet voor iedereen goed nieuws. Nederlandse vissers vinden dat er te weinig ruimte overblijft voor rendabele visserij. Ook Europabreed verzetten vissers zich tegen windturbineparken. Zo eist de Europese vissersactiegroep EMK een verbod op de geplande bouw van windparken. De organisatie wil eerst meer onderzoek naar mogelijk schadelijke gevolgen van de molens op paaigebieden in zee.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

1 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

1 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

1 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

3 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

5 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

7 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

8 uur geleden