Grootste vluchtelingenteam ooit op Olympische Spelen in Parijs
PARIJS/LAUSANNE (ANP) - Het team van vluchtelingen dat deze zomer aan de Olympische Spelen in Parijs meedoet, is groter dan ooit. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) presenteerde in Lausanne een ploeg van 36 sporters uit elf verschillende landen, waaronder Syrië, Soedan, Iran en Afghanistan.
Het betreft 23 mannen en 13 vrouwen. Ze komen in Parijs uit in twaalf sporten, waaronder zwemmen, atletiek, boksen, judo, wielrennen en gewichtheffen. Drie sporters uit het vluchtelingenteam verblijven en trainen in Nederland. Het zijn de judoka's Muna Dahouk uit Syrië en Mohammad Rashnonezhad uit Iran en taekwondoka Dina Pouryounes Langeroudi uit Iran.
"We verwelkomen jullie allemaal met open armen. Jullie zijn een verrijking voor onze olympische gemeenschap en voor onze samenlevingen", zei IOC-baas Thomas Bach. "Jullie deelname aan de Olympische Spelen is een demonstratie van veerkracht en uitmuntendheid. Dit zal een boodschap van hoop sturen naar de meer dan honderd miljoen ontheemden over de hele wereld."
Het vluchtelingenteam zal in Parijs voor het eerst een eigen embleem dragen. "De atleten vertegenwoordigen niet een specifiek land; ze vertegenwoordigen het olympische vluchtelingenteam. Het hebben van ons eigen embleem creëert een gevoel van verbondenheid en stelt ons in staat om ook op te komen voor de bevolking van meer dan honderd miljoen mensen", zei chef de mission Ali Zada.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
15 minuten geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
21 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
21 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
23 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 dag geleden