Grootste vluchtelingenteam ooit op Olympische Spelen in Parijs
PARIJS/LAUSANNE (ANP) - Het team van vluchtelingen dat deze zomer aan de Olympische Spelen in Parijs meedoet, is groter dan ooit. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) presenteerde in Lausanne een ploeg van 36 sporters uit elf verschillende landen, waaronder Syrië, Soedan, Iran en Afghanistan.
Het betreft 23 mannen en 13 vrouwen. Ze komen in Parijs uit in twaalf sporten, waaronder zwemmen, atletiek, boksen, judo, wielrennen en gewichtheffen. Drie sporters uit het vluchtelingenteam verblijven en trainen in Nederland. Het zijn de judoka's Muna Dahouk uit Syrië en Mohammad Rashnonezhad uit Iran en taekwondoka Dina Pouryounes Langeroudi uit Iran.
"We verwelkomen jullie allemaal met open armen. Jullie zijn een verrijking voor onze olympische gemeenschap en voor onze samenlevingen", zei IOC-baas Thomas Bach. "Jullie deelname aan de Olympische Spelen is een demonstratie van veerkracht en uitmuntendheid. Dit zal een boodschap van hoop sturen naar de meer dan honderd miljoen ontheemden over de hele wereld."
Het vluchtelingenteam zal in Parijs voor het eerst een eigen embleem dragen. "De atleten vertegenwoordigen niet een specifiek land; ze vertegenwoordigen het olympische vluchtelingenteam. Het hebben van ons eigen embleem creëert een gevoel van verbondenheid en stelt ons in staat om ook op te komen voor de bevolking van meer dan honderd miljoen mensen", zei chef de mission Ali Zada.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
13 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
16 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
21 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden