Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste versie Boeing 737 MAX maakt eerste testvlucht

Grootste versie Boeing 737 MAX maakt eerste testvlucht

SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het grootste model uit de 737 MAX-groep van vliegtuigbouwer Boeing is vrijdag begonnen aan zijn eerste testvlucht. Rond 19.00 uur (Nederlandse tijd) vertrok het vliegtuig van een vliegveld in de buurt van het Amerikaanse Seattle, waar Boeing een grote fabriek heeft. Daarmee is een nieuwe mijlpaal bereikt bij de terugkeer van de 737 MAX, na twee dodelijke ongelukken met het type en een langdurig vliegverbod.

Het model MAX 10 is het eerste 737-vliegtuig dat een eerste proefvlucht maakt sinds de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten weer toestemming gaven om te gaan vliegen met het type. De 737 MAX stond sinds het voorjaar van 2019 wereldwijd aan de grond na twee ongelukken binnen enkele maanden. In beide gevallen bleek een veiligheidssysteem de neus van het toestel herhaaldelijk naar beneden te duwen, ook als dat niet nodig was. Door de crashes in Indonesië en Ethiopië kwamen honderden mensen om het leven.

De 737 MAX 10 zou in 2023 in commerciële dienst moeten worden genomen. Het is de laatste variant die is gepland voor de 737 MAX-familie. Het vliegtuig biedt ruimte aan 230 passagiers en kan met een extra brandstoftank ongeveer 6000 kilometer vliegen. Nu worden onder meer nieuwe soorten sensoren getest. Die moeten een extra voorzorgsmaatregel zijn voor de gebrekkige indicatoren die zijn gelinkt aan de crashes. Het toestel werd gebouwd in 2019 en moest vanwege het vliegverbod opgeslagen worden voordat een testvlucht kon worden uitgevoerd.

Meer uit Financieel

Dsm-firmenich flink hoger op Damrak, Magnum zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen resultaten van het gezondheids- en voedingsbedrijf. Het Nederlands-Zwitserse concern werd ook iets positiever over de omzetgroei in 2026. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen. Ook wil het bedrijf ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen. Het aandeel werd 10 procent hoger gezet.

31 minuten geleden
Brouwer Jupiler en Corona groeit dankzij verkoop alcoholvrij bier

BRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het tweede kwartaal meer omzet en winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Budweiser, Corona en Leffe ziet zijn goede resultaten vooral voortkomen uit hogere opbrengsten van alcoholvrije bieren.

36 minuten geleden
Consumptie huishoudens stuwt hogere groei Nederlandse economie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De groei is hoger dan in het eerste kwartaal van dit jaar.

56 minuten geleden
Rintel ziet effect kostenbesparingen KLM, maar nog onvoldoende

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is ondanks de toegenomen winst nog niet tevreden. Topvrouw Marjan Rintel ziet dat de kostenbesparingen werken en wil hiermee door. Zo blijft de vacaturestop intact. Ook sluit ze nieuwe maatregelen niet uit, al worden die een voor een bekendgemaakt.

1 uur geleden
Air France-KLM schrapt in najaar vluchten om dure brandstof

PARIJS (ANP) - Air France-KLM gaat in de laatste maanden van dit jaar op grotere schaal vluchten schrappen door de hoge brandstofkosten. Vooral het aantal vluchten op de korte en middellange afstand gaat omlaag, maakte het concern bekend bij de resultaten over het afgelopen kwartaal. Volgens KLM komt dit vooral voor rekening van Air France.

1 uur geleden
IJsbedrijf Magnum profiteert van warm weer in Europa

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.

1 uur geleden
Dsm-firmenich positiever over omzetgroei dit jaar

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.

1 uur geleden