Grootste vermogensbeheerder kan weer record bijschrijven
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het beheerd vermogen van BlackRock heeft opnieuw een recordstand bereikt. De grootste vermogensbeheerder ter wereld heeft inmiddels 9,5 biljoen dollar aan beleggingen onder beheer, zo'n 500 miljard dollar meer dan aan het einde van het eerste kwartaal. Omgerekend gaat het om ruim 8000 miljard euro.
BlackRock profiteerde opnieuw van de stijgende aandelenkoersen. De afgelopen maanden gingen die onder meer door het herstel van de economie flink omhoog. Ook de vele coronasteunmaatregelen van overheden, zoals het biljoenenpakket in de Verenigde Staten, hielpen daarbij mee. Ook optimisme over vaccinatiecampagnes en versoepelingen van coronamaatregelen leidden tot optimisme al is daar nu een kentering te zien door onder meer de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus.
Beleggers staken in de afgelopen periode netto 81 miljard dollar in de financiële producten van BlackRock. Dat bedrag was wat vertekend omdat één grote klant juist 58 miljard aan vermogen haalde uit indextrackers, beleggingsfondsen die een bepaalde beursgraadmeter volgen. BlackRock boekte in het tweede kwartaal een winst van een kleine 1,4 miljard dollar, 14 procent meer dan een jaar eerder in dezelfde periode.
Meer uit Financieel
BANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Lufthansa voert gesprekken over het in de toekomst bijna volledig overnemen van de resterende aandelen in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Portugal heeft de Duitse luchtvaartmaatschappij woensdag gekozen voor een minderheidsbelang in TAP. Volgens de financiële topman Till Streichert zijn er aparte gesprekken gaande over de resterende 50,1 procent van de aandelen.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, het grootste ter wereld, mag mogelijk weer investeren in bedrijven die kernwapens produceren. Dat blijkt uit een voorstel dat donderdag werd gepresenteerd door de commissie onder leiding van oud-gouverneur Svein Gjedrem van de Noorse centrale bank.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.
3 uur geleden