Grootste vermogensbeheerder kan weer record bijschrijven
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het beheerd vermogen van BlackRock heeft opnieuw een recordstand bereikt. De grootste vermogensbeheerder ter wereld heeft inmiddels 9,5 biljoen dollar aan beleggingen onder beheer, zo'n 500 miljard dollar meer dan aan het einde van het eerste kwartaal. Omgerekend gaat het om ruim 8000 miljard euro.
BlackRock profiteerde opnieuw van de stijgende aandelenkoersen. De afgelopen maanden gingen die onder meer door het herstel van de economie flink omhoog. Ook de vele coronasteunmaatregelen van overheden, zoals het biljoenenpakket in de Verenigde Staten, hielpen daarbij mee. Ook optimisme over vaccinatiecampagnes en versoepelingen van coronamaatregelen leidden tot optimisme al is daar nu een kentering te zien door onder meer de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus.
Beleggers staken in de afgelopen periode netto 81 miljard dollar in de financiële producten van BlackRock. Dat bedrag was wat vertekend omdat één grote klant juist 58 miljard aan vermogen haalde uit indextrackers, beleggingsfondsen die een bepaalde beursgraadmeter volgen. BlackRock boekte in het tweede kwartaal een winst van een kleine 1,4 miljard dollar, 14 procent meer dan een jaar eerder in dezelfde periode.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.
16 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde zal op 7 februari haar taken neerleggen. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.
50 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.
55 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse bedrijf achter het wereldberoemde poesje Hello Kitty heeft donderdag excuses aangeboden en de commerciële samenwerking met een Japanse tv-spionageserie beëindigd. Chinese staatsmedia veroordeelden de serie vanwege de vermeende "bewuste verdachtmakingen" aan het adres van China. Het bedrijf Sanrio bracht speciale merchandise uit waarin zijn bekende personages, zoals Hello Kitty, waren afgebeeld in de stijl van de spionageserie Vivant. Sanrio heeft de samenwerking met de serie nu stopgezet.
59 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.
1 uur geleden