Grootste vermogensbeheerder kan weer record bijschrijven
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het beheerd vermogen van BlackRock heeft opnieuw een recordstand bereikt. De grootste vermogensbeheerder ter wereld heeft inmiddels 9,5 biljoen dollar aan beleggingen onder beheer, zo'n 500 miljard dollar meer dan aan het einde van het eerste kwartaal. Omgerekend gaat het om ruim 8000 miljard euro.
BlackRock profiteerde opnieuw van de stijgende aandelenkoersen. De afgelopen maanden gingen die onder meer door het herstel van de economie flink omhoog. Ook de vele coronasteunmaatregelen van overheden, zoals het biljoenenpakket in de Verenigde Staten, hielpen daarbij mee. Ook optimisme over vaccinatiecampagnes en versoepelingen van coronamaatregelen leidden tot optimisme al is daar nu een kentering te zien door onder meer de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus.
Beleggers staken in de afgelopen periode netto 81 miljard dollar in de financiële producten van BlackRock. Dat bedrag was wat vertekend omdat één grote klant juist 58 miljard aan vermogen haalde uit indextrackers, beleggingsfondsen die een bepaalde beursgraadmeter volgen. BlackRock boekte in het tweede kwartaal een winst van een kleine 1,4 miljard dollar, 14 procent meer dan een jaar eerder in dezelfde periode.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de hulp van de Wereldhandelsorganisatie WTO ingeroepen vanwege de importtarieven die de regering-Trump heeft opgelegd, aldus het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.
6 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, moeten misschien worden geïnspecteerd als ze verkeerd zijn geïnstalleerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag. De FAA heeft rapportages binnengekregen over verkeerd geïnstalleerde stoelen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
8 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
9 uur geleden