Grootste vermogensbeheerder kan weer record bijschrijven
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het beheerd vermogen van BlackRock heeft opnieuw een recordstand bereikt. De grootste vermogensbeheerder ter wereld heeft inmiddels 9,5 biljoen dollar aan beleggingen onder beheer, zo'n 500 miljard dollar meer dan aan het einde van het eerste kwartaal. Omgerekend gaat het om ruim 8000 miljard euro.
BlackRock profiteerde opnieuw van de stijgende aandelenkoersen. De afgelopen maanden gingen die onder meer door het herstel van de economie flink omhoog. Ook de vele coronasteunmaatregelen van overheden, zoals het biljoenenpakket in de Verenigde Staten, hielpen daarbij mee. Ook optimisme over vaccinatiecampagnes en versoepelingen van coronamaatregelen leidden tot optimisme al is daar nu een kentering te zien door onder meer de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus.
Beleggers staken in de afgelopen periode netto 81 miljard dollar in de financiële producten van BlackRock. Dat bedrag was wat vertekend omdat één grote klant juist 58 miljard aan vermogen haalde uit indextrackers, beleggingsfondsen die een bepaalde beursgraadmeter volgen. BlackRock boekte in het tweede kwartaal een winst van een kleine 1,4 miljard dollar, 14 procent meer dan een jaar eerder in dezelfde periode.
Meer uit Financieel
LONDON (ANP/RTR) - Boeing kijkt naar een nieuwe productieverhoging van zijn bestverkopende 737 MAX-vliegtuigen. Dat heeft het hoofd van de commerciële vliegtuigdivisie bij Boeing zondag gezegd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg in mei toestemming van toezichthouders om de productie op te voeren naar 47 toestellen per maand.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Defensie Theo Francken gaat naar eigen zeggen op zoek naar andere leveranciers voor fregatten dan de Nederlandse scheepsbouwer Damen. Daar zijn twee fregatten besteld, maar die worden bij nader inzien tweemaal zo duur als voorzien en zijn jaren later dan verwacht af. Het eerste fregat zou op zijn vroegst in 2033 worden geleverd.
9 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.
10 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram zijn weer bereikbaar, nadat de platforms zondagochtend last leken te hebben van een storing. In de ochtend kwamen duizenden meldingen binnen. Gebruikers ondervonden problemen met het inloggen op de platforms, die beide van Meta zijn.
12 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.
13 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.
13 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.
15 uur geleden