Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De grootste vakbond van Frankrijk, de CFDT, heeft zondag haar leden opgeroepen om op president Emmanuel Macron te stemmen in de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen. Eerder zondag maakten prognoses van de uitslag van de eerste ronde duidelijk dat de keuze op 24 april tussen Macron en Marine Le Pen zal zijn.
De vakbond zei er nadrukkelijk bij dat de oproep om op Macron te stemmen bedoeld is om te voorkomen dat de uiterst rechtse kandidaat Marine Le Pen president wordt. "Deze oproep is geen goedkeuring van het beleid van de zittende president, of van zijn programma", verklaarde de CFDT.
Vrijwel direct na de bekendmaking van de prognoses verklaarden de meeste verliezers welke kandidaat ze zullen steunen in de tweede ronde. Zij zeiden nagenoeg allen, ook de conservatieve kandidate Valerie Pecresse, dat hun voorkeur uitgaat naar Macron. Alleen Eric Zemmour, de meest rechtse kandidaat in het veld, riep zijn volgers op om op Le Pen te stemmen.
Meer uit Buitenland
LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
9 uur geleden