Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen

Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De grootste vakbond van Frankrijk, de CFDT, heeft zondag haar leden opgeroepen om op president Emmanuel Macron te stemmen in de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen. Eerder zondag maakten prognoses van de uitslag van de eerste ronde duidelijk dat de keuze op 24 april tussen Macron en Marine Le Pen zal zijn.

De vakbond zei er nadrukkelijk bij dat de oproep om op Macron te stemmen bedoeld is om te voorkomen dat de uiterst rechtse kandidaat Marine Le Pen president wordt. "Deze oproep is geen goedkeuring van het beleid van de zittende president, of van zijn programma", verklaarde de CFDT.

Vrijwel direct na de bekendmaking van de prognoses verklaarden de meeste verliezers welke kandidaat ze zullen steunen in de tweede ronde. Zij zeiden nagenoeg allen, ook de conservatieve kandidate Valerie Pecresse, dat hun voorkeur uitgaat naar Macron. Alleen Eric Zemmour, de meest rechtse kandidaat in het veld, riep zijn volgers op om op Le Pen te stemmen.

Meer uit Buitenland

Oeganda vrij van ebola, zegt minister van Gezondheid

KAMPALA (ANP/RTR) - De Oegandese minister van Gezondheid zegt dat de ebola-uitbraak in het land voorbij is. Door een grote uitbraak in buurland Democratische Republiek Congo (DRC) raakten ook in Oeganda twintig mensen besmet, van wie er twee overleden. De laatste besmetting is inmiddels ruim een maand geleden.

39 seconden geleden
Meerdere mensen vast in Japans winkelcentrum na aardbeving

KUMAMOTO (ANP) - Meerdere mensen zijn opgesloten in een winkelcentrum in het zuiden van Japan, nadat eerder in die regio een zware aardbeving heeft plaatsgevonden. De tweede verdieping van het winkelcentrum is na een explosie ingestort, zo meldt de Japanse publieke omroep NHK. De regionale brandweer vermoedt dat "veel mensen" gevangenzitten. Slachtoffers of doden zijn vooralsnog niet gemeld. Eerder meldde het winkelcentrum dat klanten in veiligheid waren gebracht. Japanse media schrijven dat er door hulpdiensten wordt uitgegaan van meerdere doden.

2 minuten geleden
Bild: pleger aanslag Berlijn zwoer trouw aan Islamitische Staat

BERLIJN (ANP) - De man die wordt verdacht van de aanslag zaterdag bij de Berlijnse Pride zou volgens de krant Bild op die dag opnames hebben gemaakt waarop hij zei trouw aan Islamitische Staat (IS) te zijn.

27 minuten geleden
Spaanse premier over natuurbranden: licht aan einde tunnel

MADRID (ANP/AFP) - Bij het bestrijden van de grote natuurbranden in Spanje beginnen brandweerlieden licht aan het einde van de tunnel te zien. Dat heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez gezegd tegen journalisten. "We zijn inderdaad het tij aan het keren."

39 minuten geleden
Media: vijf dode pasgeboren baby's gevonden in Franse woning

ORANGE (ANP) - De politie heeft dinsdag in de Franse stad Orange in een woning van een echtpaar de stoffelijke resten gevonden van vijf pasgeboren baby's. Volgens Franse media zijn ze aangetroffen in kartonnen dozen in de woning van het stel.

1 uur geleden
23-jarige aangeklaagd om brandstichting Zuid-Frankrijk

DRAGUIGNAN (ANP) - Een 23-jarige man wordt in Frankrijk vervolgd voor brandstichting in het zuiden van het land. Dat maakte de openbaar aanklager in Draguignan bekend, zo meldt Le Parisien. De feiten werden hem maandag al ten laste gelegd, maar de aanklacht was vooralsnog niet bekendgemaakt. De man zit in voorlopige hechtenis.

1 uur geleden
Duizenden evacués terug na natuurbrand langs Franse zuidwestkust

PARENTIS-EN-BORN (ANP/DPA) - De brand bij het toeristische Biscarrosse in Frankrijk is onder controle en 15.000 mensen die waren geëvacueerd kunnen terug. Sinds woensdag zijn 220.000 mensen in opdracht van brandbestrijders geëvacueerd bij de branden bij Biscarrosse en meer dan 40 kilometer noordelijker bij de veel grotere brand bij Bordeaux, de hoofdstad van het departement Gironde.

1 uur geleden