Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen

Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De grootste vakbond van Frankrijk, de CFDT, heeft zondag haar leden opgeroepen om op president Emmanuel Macron te stemmen in de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen. Eerder zondag maakten prognoses van de uitslag van de eerste ronde duidelijk dat de keuze op 24 april tussen Macron en Marine Le Pen zal zijn.

De vakbond zei er nadrukkelijk bij dat de oproep om op Macron te stemmen bedoeld is om te voorkomen dat de uiterst rechtse kandidaat Marine Le Pen president wordt. "Deze oproep is geen goedkeuring van het beleid van de zittende president, of van zijn programma", verklaarde de CFDT.

Vrijwel direct na de bekendmaking van de prognoses verklaarden de meeste verliezers welke kandidaat ze zullen steunen in de tweede ronde. Zij zeiden nagenoeg allen, ook de conservatieve kandidate Valerie Pecresse, dat hun voorkeur uitgaat naar Macron. Alleen Eric Zemmour, de meest rechtse kandidaat in het veld, riep zijn volgers op om op Le Pen te stemmen.

Meer uit Buitenland

Nepal: geen buitenlandse hulp nodig bij reddingswerken

KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal heeft voorlopig geen buitenlandse hulp nodig bij de zoek- en reddingsoperaties na de overstromingen. Andere landen hebben wel hulp aangeboden, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Onze veiligheidsdiensten voeren de zoek- en reddingsoperatie uit. Voorlopig hebben we dergelijke hulp niet nodig", aldus de woordvoerder.

38 minuten geleden
China en Nepal waarschuwen voor nieuwe overstromingen na ramp

KATHMANDU (ANP/AFP) - China en Nepal waarschuwen voor nieuwe overstromingen in het rampgebied aan hun grens, waar na een verwoestende modderstroom nog ruim 1400 mensen worden vermist. Een meer dat achter het puin van een aardverschuiving is ontstaan, dreigt door te breken en opnieuw gebieden stroomafwaarts te overspoelen.

1 uur geleden
ICE bestelt 6000 stroomschokhandschoenen ondanks kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE koopt 6000 paar handschoenen waarmee agenten elektrische schokken kunnen uitdelen. Met de bestelling is 16,7 miljoen dollar (14,2 miljoen euro) gemoeid. Mensenrechtenorganisaties hadden eerder hun zorgen geuit over de aanschaf.

3 uur geleden
Bloomberg: Venezuela denkt aan vertrek uit OPEC

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Venezuela overweegt uit oliekartel OPEC te stappen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het mogelijke vertrek is onderwerp geweest van gesprekken met Amerikaanse functionarissen. Een definitief besluit is nog niet genomen.

5 uur geleden
Opnieuw botsingen tussen politie en lokale bevolking in Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - Voor de tweede dag op rij zijn botsingen tussen de politie en de lokale bevolking in Ceuta donderdag geëscaleerd, een maand na de massale toeloop van duizenden migranten naar de Spaanse enclave in Marokko.

10 uur geleden
Trump: Rusland gaat geen NAVO-land aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zich geen zorgen dat Rusland aanvallen zal uitvoeren op NAVO-grondgebied. Daarmee gaat hij in tegen mediaberichten dat Washington bezorgd zou zijn over een mogelijke Russische actie tegen Europa.

10 uur geleden
Trump hernoemt Lake Ontario naar Lake America

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/DPA) - Donald Trump hernoemt Lake Ontario (Ontariomeer), dat op de grens ligt van de VS en Canada, naar Lake America. Hij heeft een decreet daartoe ondertekend. Volgens de Amerikaanse president is de naamswijziging direct van kracht.

11 uur geleden