Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De grootste vakbond van Frankrijk, de CFDT, heeft zondag haar leden opgeroepen om op president Emmanuel Macron te stemmen in de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen. Eerder zondag maakten prognoses van de uitslag van de eerste ronde duidelijk dat de keuze op 24 april tussen Macron en Marine Le Pen zal zijn.
De vakbond zei er nadrukkelijk bij dat de oproep om op Macron te stemmen bedoeld is om te voorkomen dat de uiterst rechtse kandidaat Marine Le Pen president wordt. "Deze oproep is geen goedkeuring van het beleid van de zittende president, of van zijn programma", verklaarde de CFDT.
Vrijwel direct na de bekendmaking van de prognoses verklaarden de meeste verliezers welke kandidaat ze zullen steunen in de tweede ronde. Zij zeiden nagenoeg allen, ook de conservatieve kandidate Valerie Pecresse, dat hun voorkeur uitgaat naar Macron. Alleen Eric Zemmour, de meest rechtse kandidaat in het veld, riep zijn volgers op om op Le Pen te stemmen.
Meer uit Buitenland
CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
8 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
10 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
11 uur geleden