Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen

Grootste vakbond Frankrijk prefereert Macron boven Le Pen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De grootste vakbond van Frankrijk, de CFDT, heeft zondag haar leden opgeroepen om op president Emmanuel Macron te stemmen in de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen. Eerder zondag maakten prognoses van de uitslag van de eerste ronde duidelijk dat de keuze op 24 april tussen Macron en Marine Le Pen zal zijn.

De vakbond zei er nadrukkelijk bij dat de oproep om op Macron te stemmen bedoeld is om te voorkomen dat de uiterst rechtse kandidaat Marine Le Pen president wordt. "Deze oproep is geen goedkeuring van het beleid van de zittende president, of van zijn programma", verklaarde de CFDT.

Vrijwel direct na de bekendmaking van de prognoses verklaarden de meeste verliezers welke kandidaat ze zullen steunen in de tweede ronde. Zij zeiden nagenoeg allen, ook de conservatieve kandidate Valerie Pecresse, dat hun voorkeur uitgaat naar Macron. Alleen Eric Zemmour, de meest rechtse kandidaat in het veld, riep zijn volgers op om op Le Pen te stemmen.

Meer uit Buitenland

Populaire Russische oorlogsblogger opgepakt in Montenegro

PODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.

29 minuten geleden
Grote schade aan stroomnet door aanvallen Rusland, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."

47 minuten geleden
Palestijns bestuur meldt uitstel verkiezingen november

PARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.

51 minuten geleden
ICC over Nobelprijs: erkenning is in deze tijd belangrijk

DEN HAAG (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Vrede die is toegekend aan Navanethem Pillay, oud-rechter van het Internationaal Strafhof (ICC), is extra belangrijk gezien de huidige aanvallen op het internationaal recht. Dat stelt ICC-voorzitter Tomoko Akane in een verklaring.

1 uur geleden
Pillay verrast door toekenning Nobelprijs, grapt over Trump

NEURENBERG (ANP) - Navanethem Pillay, die dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede toegekend heeft gekregen, heeft laten weten verrast te zijn door de prijs. Ook grapte ze dat ze de prijs misschien wel zou "delen" met de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
VN veroordelen Amerikaanse uitzending executie als marteling

GENÈVE/WASHINGTON (ANP/AFP) - Het mensenrechtenbureau van de VN heeft het Amerikaanse besluit een executie rechtstreeks uit te zenden "een openbare terechtstelling" en "een vorm van marteling" genoemd. Het Pentagon maakte bekend dat de executie met een vuurpeloton van een terdoodveroordeelde ex-militair 3 december voor publiek toegankelijk is en wordt gelivestreamd.

1 uur geleden
VN-Mensenrechtenkantoor verwelkomt vredesprijs voor Pillay

GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-Mensenrechtenkantoor heeft verheugd gereageerd op de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan voormalig hoofd Navanethem Pillay. Zij leidde het bureau van 2008 tot 2014.

2 uur geleden