Grootste techbeurs is volgend jaar alleen online
LAS VEGAS (ANP) - De grootste techbeurs in de wereld, de Consumer Electronics Show (CES), wordt komend jaar alleen online gehouden. Normaal gesproken trekt het congres duizenden bedrijven, die zichzelf laten zien aan honderdduizenden bezoekers op meerdere locaties in Las Vegas. Maar het coronavirus verhindert dat. "Het is gewoon niet mogelijk om tienduizenden mensen veilig bij elkaar te brengen in Las Vegas om in levenden lijve zaken te doen", lieten de organisatoren dinsdag weten.
De virtuele editie van CES is van 6 tot 9 januari 2021. In de afgelopen maanden hadden de organisatoren nog gezegd dat het congres volgend jaar gewoon door zou gaan, maar daar zijn ze nu op teruggekomen. In 2022 moet er weer een fysiek congres in Las Vegas zijn.
CES wordt van oudsher begin januari gehouden. De vorige editie was net voor de internationale uitbraak van het coronavirus. Dat congres stond onder meer in het teken van de stad van de toekomst, met 5G-internet, vliegende auto's en kunstmatige intelligentie. Nederland heeft ook al jaren een eigen hoekje op het congresterrein, het Netherlands Tech Square. Elk jaar kunnen ongeveer vijftig beginnende bedrijven zich daar laten zien.
CES begon in 1967. Bekende technologieën die er ooit werden onthuld, zijn de videorecorder, de cd-speler, HD-televisie, de Xbox en de Blu-Ray-dvd.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim een tiende gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het is het vierde kwartaal op rij dat minder nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Het aantal verkochte bestaande woningen nam wel licht toe. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De totale studieschuld van Nederlandse studenten en oud-studenten is voor het eerst gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Begin 2026 bedroeg de totale studieschuld 28 miljard euro, een daling van 0,8 miljard euro vergeleken met het jaar ervoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met de transactie is een bedrag van ongeveer 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro) gemoeid, meldt het concern.
7 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.
18 uur geleden