Grootste techbeurs is volgend jaar alleen online
LAS VEGAS (ANP) - De grootste techbeurs in de wereld, de Consumer Electronics Show (CES), wordt komend jaar alleen online gehouden. Normaal gesproken trekt het congres duizenden bedrijven, die zichzelf laten zien aan honderdduizenden bezoekers op meerdere locaties in Las Vegas. Maar het coronavirus verhindert dat. "Het is gewoon niet mogelijk om tienduizenden mensen veilig bij elkaar te brengen in Las Vegas om in levenden lijve zaken te doen", lieten de organisatoren dinsdag weten.
De virtuele editie van CES is van 6 tot 9 januari 2021. In de afgelopen maanden hadden de organisatoren nog gezegd dat het congres volgend jaar gewoon door zou gaan, maar daar zijn ze nu op teruggekomen. In 2022 moet er weer een fysiek congres in Las Vegas zijn.
CES wordt van oudsher begin januari gehouden. De vorige editie was net voor de internationale uitbraak van het coronavirus. Dat congres stond onder meer in het teken van de stad van de toekomst, met 5G-internet, vliegende auto's en kunstmatige intelligentie. Nederland heeft ook al jaren een eigen hoekje op het congresterrein, het Netherlands Tech Square. Elk jaar kunnen ongeveer vijftig beginnende bedrijven zich daar laten zien.
CES begon in 1967. Bekende technologieën die er ooit werden onthuld, zijn de videorecorder, de cd-speler, HD-televisie, de Xbox en de Blu-Ray-dvd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen woensdag in de laatste handelsuren scherp omlaag door onzekerheid onder beleggers over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Uit nieuwe ramingen van de Fed blijkt dat meerdere beleidsmakers later dit jaar een renteverhoging verwachten door groeiende zorgen over hardnekkige inflatie.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve, Kevin Warsh, heeft woensdag beloofd dat de centrale bank prijsstabiliteit zal herstellen. Hij deed die uitspraak tijdens zijn eerste persconferentie sinds hij de leiding van de Fed heeft overgenomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse centrale bank heeft de rente in de Verenigde Staten woensdag onveranderd gelaten, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Het is het eerste rentebesluit van de nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De WW moet worden versimpeld omdat die steeds ingewikkelder is geworden en niet meer van deze tijd is. Ook zouden uitkeringen zo ingericht moeten worden dat een aanvulling tot het sociaal minimum niet meer nodig is. Dat adviseert uitkeringsinstantie UWV in haar jaarlijkse knelpuntenbrief, die is uitgereikt aan Tweede Kamerleden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) niet misleid met de data voor zelfrijdende auto's op de weg, aldus de RDW zelf. Daarmee sluit de instantie zich aan bij de woorden van minister Vincent Karremans (Infrastructuur) van dinsdag.
5 uur geledenÉVIAN (ANP/RTR) - De leiders van de G7 hebben woensdag toegezegd nauwer samen te werken rond de risico's en kansen van geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI). Daarnaast bespraken zij de oprichting van een regeling voor "vertrouwde partners", die niet-Amerikaanse landen toegang zou geven tot geavanceerde Amerikaanse AI-modellen van bedrijven zoals Anthropic.
6 uur geleden