Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste SpaceX-raket voor het eerst de ruimte in bij lanceertest

Grootste SpaceX-raket voor het eerst de ruimte in bij lanceertest

BOCA CHICA (ANP/RTR) - De grootste raket ooit heeft zaterdag voor het eerst de ruimte bereikt. Het was de tweede lanceerpoging voor de Starship-raket. Het ruimtevaartuig van het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf SpaceX ging onbemand de ruimte in.

De eerste test, in april dit jaar, eindigde kort na het opstijgen in een explosie. Toezichthouder FAA verbood hierna tijdelijk een nieuwe test. SpaceX, een bedrijf van Elon Musk, mocht pas weer testen als het zou voldoen aan veiligheids- en milieueisen. De Starship-raket werd daarom aangepast.

De tweede lanceerpoging stond eigenlijk vrijdag gepland. Toen werd het met een dag uitgesteld omdat op het laatste moment een onderdeel moest worden vervangen.

Starship is een tweetrapsraket. Hij bestaat uit de Super Heavy-raket met daarop bevestigd het ruimtevaartuig Starship. In totaal is deze constructie 120 meter hoog. Dat is 8 meter hoger dan de Domtoren in Utrecht. Met een versie van Starship wil SpaceX naar de maan vliegen en uiteindelijk ook mensen op Mars zetten.

Meer uit Buitenland

Vele tientallen doden bij Amerikaans bombardement op haven Jemen

SANAA (ANP/AFP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten op de haven Ras Isa in Jemen zijn donderdag bijna zestig mensen omgekomen. Al Masirah TV, de belangrijkste televisiezender van de beweging van de Houthi's, meldde dat bij de aanvallen ook zeker 120 mensen gewond zijn geraakt.

48 minuten geleden
Rusland bevestigt einde gedeeltelijke wapenstilstand Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Het bevel van de Russische president Vladimir Poetin om dertig dagen geen aanvallen uit te voeren op de energie-infrastructuur van Oekraïne is verlopen. Het Kremlin bevestigt dit na onduidelijkheid over de einddatum van het gedeeltelijke staakt-het-vuren.

54 minuten geleden
Krant: Duitsland wil Turkije geen gevechtsvliegtuigen leveren

BERLIJN (ANP) - De demissionaire Duitse regering blokkeert de levering van Eurofighter-gevechtsvliegtuigen aan Turkije. De linkse regering, die over twee weken plaatsmaakt, protesteert hiermee tegen de arrestatie van oppositieleider Ekrem Imamoglu, meldt de zakenkrant Handelsblatt.

1 uur geleden
Oekraïense premier naar VS voor onderhandelingen mineralendeal

KYIV (ANP) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal gaat volgende week in Washington helpen bij de onderhandelingen over een mineralendeal met de Verenigde Staten. Ook heeft hij er een overleg met de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent.

1 uur geleden
China ontkent levering van wapens aan Rusland

BEIJING (ANP/RTR) - China ontkent dat het wapens heeft geleverd aan Rusland. De bewering hierover van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is "ongegrond", stelde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag.

3 uur geleden
VS stoppen poging voor vrede in Oekraïne als die niet haalbaar is

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering gaat niet eindeloos proberen vrede in Oekraïne te bewerkstelligen als er geen kans op succes is. Ze wil binnen enkele dagen bepalen of vrede in Oekraïne haalbaar is. Dit zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op bezoek in Parijs.

3 uur geleden
Burgerbescherming Gaza: zeker 10 doden bij Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het agentschap voor civiele bescherming in Gaza meldde vrijdag dat er tien mensen zijn omgekomen bij een Israëlische aanval in de buurt van de zuidelijke stad Khan Younis. Dat berichtte woordvoerder van de civiele bescherming Mahmoud Bassal op Telegram.

6 uur geleden