Grootste sneeuwpop ter wereld staat in Oostenrijk
DONNERSBACHWALD (ANP) - De grootste sneeuwpop die ooit is gemaakt, staat voorlopig in Donnersbachwald, een Oostenrijks dorp met 300 zielen in Stiermarken. Een beëdigd expert van het Guinness Book of Records mat zaterdagmiddag een officiële hoogte van 38,04 meter. Vlak daarvoor waren er volgens de Oostenrijkse media met behulp van een kraan nog de laatste decimeters opgeplakt.
De kolossale sneeuwman, met een 'wortelneus' van 2,5 meter en een das van 40 meter, loste daarmee in het befaamde recordboek een witte reuzin uit de VS af. Zij stak 37,21 meter boven de piste uit.
Voor de opbouw van het Oostenrijkse gevaarte, die half december begon met groot materieel, was in totaal 800 ton sneeuw nodig, grotendeels geproduceerd door sneeuwkanonnen. De grootste tegenstander was het weer. In de eerste weken was het ongewoon warm, vijf dagen voor de oplevering stak een stormachtige wind op. Daardoor woei de 6 meter hoge hoed van de kop van de pop. Ook de sjaal vloog ervandoor. De averij kon net op tijd worden hersteld.
Meer uit Buitenland
De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
6 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
7 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn 27 doden gevallen, meldt de belangrijkste legerfunctionaris van de stad, Tymur Tkatsjenko. Daarnaast zouden 91 mensen gewond zijn geraakt.
11 uur geleden