Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste sneeuwpop ter wereld staat in Oostenrijk

Grootste sneeuwpop ter wereld staat in Oostenrijk

DONNERSBACHWALD (ANP) - De grootste sneeuwpop die ooit is gemaakt, staat voorlopig in Donnersbachwald, een Oostenrijks dorp met 300 zielen in Stiermarken. Een beëdigd expert van het Guinness Book of Records mat zaterdagmiddag een officiële hoogte van 38,04 meter. Vlak daarvoor waren er volgens de Oostenrijkse media met behulp van een kraan nog de laatste decimeters opgeplakt.

De kolossale sneeuwman, met een 'wortelneus' van 2,5 meter en een das van 40 meter, loste daarmee in het befaamde recordboek een witte reuzin uit de VS af. Zij stak 37,21 meter boven de piste uit.

Voor de opbouw van het Oostenrijkse gevaarte, die half december begon met groot materieel, was in totaal 800 ton sneeuw nodig, grotendeels geproduceerd door sneeuwkanonnen. De grootste tegenstander was het weer. In de eerste weken was het ongewoon warm, vijf dagen voor de oplevering stak een stormachtige wind op. Daardoor woei de 6 meter hoge hoed van de kop van de pop. Ook de sjaal vloog ervandoor. De averij kon net op tijd worden hersteld.

Meer uit Buitenland

Zelensky sprak met Trump over Patriot-raketproductie in Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.

1 uur geleden
JD Vance prijst senator Graham om inzet voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de overleden senator Lindsey Graham tijdens een herdenkingsceremonie geprezen als "krachtige beschermer van Oekraïne". Graham stond bekend als een van de Republikeinen die het meest lobbyde bij het Witte Huis voor meer militaire steun aan Oekraïne.

1 uur geleden
Politie opent moordonderzoek na vondst dode baby's in Frankrijk

ORANGE (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie zegt een moordonderzoek te hebben geopend naar aanleiding van de vondst van stoffelijke resten van pasgeboren baby's in de zuidelijke plaats Orange. Het gaat om de overblijfselen van vermoedelijk vijf baby's die werden gevonden in kartonnen dozen.

1 uur geleden
Ook Netanyahu bij Witte Huis voor ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het is de eerste keer dat de twee leiders elkaar in het echt spreken sinds het begin van de oorlog met Iran eind februari.

1 uur geleden
Zelensky aangekomen bij Witte Huis voor gesprek met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met president Donald Trump. Het is zijn eerste bezoek aan de Amerikaanse presidentswoning sinds de twee leiders daar voor het oog van de camera's met elkaar ruzie maakten.

2 uur geleden
Tot 30 mensen onbereikbaar na explosie in Japans winkelcentrum

KUMAMOTO (ANP) - Na een explosie in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto zijn mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig. Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn zij onbereikbaar. Eerder op dinsdag vond er een zware aardbeving plaats in het gebied.

3 uur geleden
Oeganda vrij van ebola, zegt minister van Gezondheid

KAMPALA (ANP/RTR) - De Oegandese minister van Gezondheid zegt dat de ebola-uitbraak in het land voorbij is. Door een grote uitbraak in buurland Democratische Republiek Congo (DRC) raakten ook in Oeganda twintig mensen besmet, van wie er twee overleden. De laatste besmetting is inmiddels ruim een maand geleden.

5 uur geleden