Grootste seriemoordenaar VS overleden
LOS ANGELES (ANP) - De grootste seriemoordenaar uit de Amerikaanse geschiedenis is woensdag overleden. Samuel Little (80) kreeg in 2014 levenslang voor drie moorden, maar bekende later 93 mensen om het leven te hebben gebracht. De FBI heeft vastgesteld dat 50 van de 93 bekentenissen kloppen en noemt ze allemaal geloofwaardig.
Volgens de gevangenisautoriteiten van Californië stierf Little woensdag in een ziekenhuis, een doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.
Na een aanklacht voor drugsdelicten wezen DNA-sporen uit dat Little eind jaren 80 drie vrouwen in Los Angeles had vermoord. Na zijn veroordeling begon hij een groot aantal andere moorden te bekennen die hij tussen 1970 en 2005 had gepleegd.
Zijn slachtoffers waren meestal jonge zwarte vrouwen die vaak werkten als prostituee of verslaafd waren. Hun dood werd vaak toegeschreven aan een overdosis of andere oorzaken. Sommige lichamen werden nooit gevonden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
4 uur geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.
5 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
12 uur geleden