Grootste seriemoordenaar VS overleden
LOS ANGELES (ANP) - De grootste seriemoordenaar uit de Amerikaanse geschiedenis is woensdag overleden. Samuel Little (80) kreeg in 2014 levenslang voor drie moorden, maar bekende later 93 mensen om het leven te hebben gebracht. De FBI heeft vastgesteld dat 50 van de 93 bekentenissen kloppen en noemt ze allemaal geloofwaardig.
Volgens de gevangenisautoriteiten van Californië stierf Little woensdag in een ziekenhuis, een doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.
Na een aanklacht voor drugsdelicten wezen DNA-sporen uit dat Little eind jaren 80 drie vrouwen in Los Angeles had vermoord. Na zijn veroordeling begon hij een groot aantal andere moorden te bekennen die hij tussen 1970 en 2005 had gepleegd.
Zijn slachtoffers waren meestal jonge zwarte vrouwen die vaak werkten als prostituee of verslaafd waren. Hun dood werd vaak toegeschreven aan een overdosis of andere oorzaken. Sommige lichamen werden nooit gevonden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
13 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
13 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
14 uur geleden