Grootste seriemoordenaar VS overleden
LOS ANGELES (ANP) - De grootste seriemoordenaar uit de Amerikaanse geschiedenis is woensdag overleden. Samuel Little (80) kreeg in 2014 levenslang voor drie moorden, maar bekende later 93 mensen om het leven te hebben gebracht. De FBI heeft vastgesteld dat 50 van de 93 bekentenissen kloppen en noemt ze allemaal geloofwaardig.
Volgens de gevangenisautoriteiten van Californië stierf Little woensdag in een ziekenhuis, een doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.
Na een aanklacht voor drugsdelicten wezen DNA-sporen uit dat Little eind jaren 80 drie vrouwen in Los Angeles had vermoord. Na zijn veroordeling begon hij een groot aantal andere moorden te bekennen die hij tussen 1970 en 2005 had gepleegd.
Zijn slachtoffers waren meestal jonge zwarte vrouwen die vaak werkten als prostituee of verslaafd waren. Hun dood werd vaak toegeschreven aan een overdosis of andere oorzaken. Sommige lichamen werden nooit gevonden.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA/NEW YORK (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt.
5 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.
4 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
14 uur geleden