Grootste seriemoordenaar VS overleden
LOS ANGELES (ANP) - De grootste seriemoordenaar uit de Amerikaanse geschiedenis is woensdag overleden. Samuel Little (80) kreeg in 2014 levenslang voor drie moorden, maar bekende later 93 mensen om het leven te hebben gebracht. De FBI heeft vastgesteld dat 50 van de 93 bekentenissen kloppen en noemt ze allemaal geloofwaardig.
Volgens de gevangenisautoriteiten van Californië stierf Little woensdag in een ziekenhuis, een doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.
Na een aanklacht voor drugsdelicten wezen DNA-sporen uit dat Little eind jaren 80 drie vrouwen in Los Angeles had vermoord. Na zijn veroordeling begon hij een groot aantal andere moorden te bekennen die hij tussen 1970 en 2005 had gepleegd.
Zijn slachtoffers waren meestal jonge zwarte vrouwen die vaak werkten als prostituee of verslaafd waren. Hun dood werd vaak toegeschreven aan een overdosis of andere oorzaken. Sommige lichamen werden nooit gevonden.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
5 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
9 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
21 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
24 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
50 minuten geledenJAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
4 uur geleden