Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste personeelscrisis ooit bij Britse gezondheidsdienst

Grootste personeelscrisis ooit bij Britse gezondheidsdienst

LONDEN (ANP/DPA) - De Britse gezondheidsdienst NHS maakt de grootste personeelscrisis in zijn geschiedenis door, meldt een parlementscommissie. Aanhoudende onderbezetting vormt een ernstig risico voor de veiligheid van personeel en patiënten, zowel in de reguliere zorg als in de spoedeisende hulp, stelt de commissie in een rapport over de National Health Service.

Alleen al in Engeland heeft de NHS een tekort aan 12.000 ziekenhuisartsen en meer dan 50.000 verpleegkundigen en verloskundigen, schrijven de parlementsleden. In april stonden bijna 6,5 ​​miljoen patiënten op de wachtlijst voor een ziekenhuisbehandeling, een record. Het doel om binnen achttien weken behandeling aan te bieden is sinds 2016 niet gehaald.

Een overweldigende meerderheid van de medische professionals is van mening dat het met het huidige personeelsbestand niet lukt om de door de coronapandemie veroorzaakte achterstand weg te werken. De komende decennia zouden 475.000 extra mensen nodig zijn in de gezondheidssector en 490.000 in de zorg.

Bij het inhuren van extra verpleegkundigen is wat vooruitgang geboekt, maar voormalig minister van Volksgezondheid Sajid Javid heeft zelf toegegeven dat het doel om 6000 extra huisartsen aan te nemen niet wordt gehaald ondanks beloften daartoe in het verkiezingsprogramma van de Conservatieve Partij. In een recente verklaring wees het Britse ministerie van Volksgezondheid op nieuw personeel dat het afgelopen jaar is aangenomen, waarin ook wordt verzekerd dat er meer medewerkers bij komen.

Meer uit Buitenland

WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

4 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

6 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

6 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

6 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

8 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

8 uur geleden