Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste pensioenfonds verhoogt pensioenen met bijna 12 procent

Grootste pensioenfonds verhoogt pensioenen met bijna 12 procent

AMSTERDAM (ANP) - Gepensioneerden die zijn aangesloten bij ambtenarenpensioenfonds ABP zien hun pensioen volgend jaar met bijna 12 procent stijgen. Dat heeft het grootste pensioenfonds van Nederland bekendgemaakt. Wie maandelijks netto 1000 euro pensioen krijgt, kan straks dus zo'n 120 euro extra tegemoet zien. Ook mensen die nog pensioen opbouwen profiteren.

Volgens ABP lukt het zo eindelijk weer om de pensioenen te laten meegroeien met de prijsstijgingen, ondanks dat de inflatie de laatste tijd heel erg hoog is. "Dat is in 2023 mogelijk omdat de financiële positie van ABP het toelaat. En omdat het fonds gebruik mag maken van soepelere regels omdat ABP heeft aangegeven over te willen stappen naar het vernieuwde pensioenstelsel", stelt het fonds met 3,1 miljoen deelnemers in een verklaring.

Eerder dit jaar verhoogde ABP de pensioenen ook al iets. Daarvoor gebeurde dat jarenlang niet omdat het fonds net als andere grote fondsen volgens de regels financieel niet sterk genoeg was. Dat het beter gaat met pensioenfondsen is vooral te danken aan de hogere rentestand, want daardoor hoeven de fondsen volgens de regels nu minder geld in kas te houden voor het uitkeren van de pensioenen in de komende jaren.

Pensioenfonds Detailhandel

ABP is niet het enige fonds waar de pensioenen volgend jaar flink omhoog gaan. Het Pensioenfonds Detailhandel kondigde onlangs al een pensioenverhoging van 10 procent aan. Bij het pensioenfonds voor de bouwnijverheid bpfBOUW is zelfs sprake van een verhoging met zo'n 14,5 procent. Bij het Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) neemt de oudedaguitkering verder met 6 procent toe, terwijl metaalfondsen PMT en PME de pensioenen met respectievelijk ruim 4 en dik 6 procent opschroeven.

ABP heeft ook de premies voor volgend jaar vastgesteld. In percentage gaat de premie omhoog, maar dat betekent volgens het fonds niet automatisch dat werkgevers en werknemers meer gaan betalen voor hun pensioen. Dat laatste hangt namelijk van meerdere zaken af. Bij een inkomen van 2600 euro bruto per maand gaat de maandelijkse premie bijvoorbeeld zo'n 3 euro netto omlaag. Bij een inkomen van 4300 euro bruto pakt de premie daarentegen circa 5 euro hoger uit.

Meer uit Financieel

Duitse bond waarschuwt: vermoeide piloten slapen in cockpit

FRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.

27 minuten geleden
AEX sluit lager, Randstad verliest na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.

52 minuten geleden
VS bieden ambtenaren beloning voor kostenbesparende ideeën

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering biedt federale ambtenaren sinds woensdag een beloning tot 10.000 dollar voor ideeën die leiden tot kostenbesparingen. Vooralsnog kunnen alleen medewerkers van het ministerie van Financiën hun plannen indienen.

1 uur geleden
Oracle-topman Ellison passeert Musk als rijkste man ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Larry Ellison, topman van het Amerikaanse softwareconcern Oracle, heeft Elon Musk van de troon gestoten als rijkste man ter wereld. Het vermogen van Ellison steeg woensdag met 101 miljard dollar, nadat Oracle sterke kwartaalcijfers had gepresenteerd, waarop de beurskoers met ruim een derde omhoogschoot.

1 uur geleden
Oracle knalt omhoog na sterke groeicijfers, Wall Street op record

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse softwareconcern Oracle schoot woensdag bij de opening van Wall Street 29 procent omhoog, na verrassend sterke omzetverwachtingen voor de komende maanden. De cloudtak liet in het afgelopen kwartaal een spectaculaire groei zien, gedreven door miljardencontracten die Oracle wist binnen te halen. Het orderboek verviervoudigde bijna. Dit voedde het optimisme bij beleggers over de groei van investeringen in kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
Topman Rheinmetall optimistisch door groeiende defensiebudgetten

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het geld stroomt binnen bij de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking. Rheinmetall ziet de vraag naar munitie, tanks en pantservoertuigen explosief stijgen en is er zeker van dat de financiële doelstellingen voor dit jaar worden gehaald.

2 uur geleden
Europarlementariërs hameren op eigen onafhankelijkheid na deal VS

STRAATSBURG (ANP) - In het eerste debat na de handelsdeal met de Verenigde Staten benadrukken Europarlementariërs vooral het belang van meer onafhankelijkheid voor Europa. Afgelopen zomer zijn tarieven van 15 procent afgesproken, wat kritiek opleverde vanuit zowel het parlement als de lidstaten. De EVP, de grootste partij, noemt het geen perfecte deal maar benadrukt dat de EU de VS te vriend moet houden vanwege veiligheidsafhankelijkheid.

2 uur geleden