Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste partij Europarlement: herzie verbod verbrandingsmotoren

Grootste partij Europarlement: herzie verbod verbrandingsmotoren

STRAATSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie moet haar plan herzien om nieuwe benzine- en dieselauto's vanaf 2035 te verbieden, waarschuwde de centrumrechtse EVP, de grootste fractie in het Europees Parlement. Volgens de christendemocratische Europese Volkspartij kan het plan autorijden te duur maken voor veel mensen en banen in de auto-industrie naar China verplaatsen.

"We moeten ervoor zorgen dat autorijden voor iedereen betaalbaar blijft, niet alleen voor degenen die dure elektrische auto's kunnen betalen", zei een parlementslid van de partij. De EVP pleit voor een "technologisch neutrale" benadering van de EU, waarbij er meer ruimte komt voor milieuvriendelijkere synthetische brandstoffen en andere oplossingen dan elektrificatie.

De Europese Commissie beoordeelt in 2026 de voortgang richting het doel van 2035 om de verkoop van nieuwe voertuigen met verbrandingsmotoren af te schaffen. Maandag riepen autodealers van Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Fiat, Peugeot, Citroën, Jeep en Alfa Romeo, de EU al op de invoering van strengere CO2-uitstootregels uit te stellen. Ze voerden aan dat er te weinig vraag is naar elektrische auto's en dat strengere regels de hele auto-industrie schaden.

Vertegenwoordigen

De oproep kwam van vier brancheverenigingen die de Europese distributeurs van automerken van Stellantis vertegenwoordigen. "Wij hebben dagelijks contact met consumenten die vaak elektrische voertuigen afwijzen vanwege zorgen over de prijs, het bereik en de toegankelijkheid", schreven de organisaties in een brief aan Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie. In de brief, die persbureau Bloomberg inzag, vragen de verenigingen om uitstel van de regels die op 1 januari ingaan.

Vorige maand riepen Europese autofabrikanten Brussel al op de strengere EU-regels voor de uitstoot van auto's te versoepelen. Zonder ingrijpen riskeren autoproducenten miljarden euro's aan boetes als ze de gestelde doelen niet halen, waarschuwde de Europese Vereniging van Autofabrikanten (ACEA).

De verkoop van elektrische auto's in Europa is de afgelopen maanden sterk afgenomen. Dit is vooral het geval in Duitsland, de grootste automarkt van het continent. Door de gedaalde vraag heroverwegen autofabrikanten hun strategieën en plannen om over te stappen van auto's met verbrandingsmotoren naar elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

17 minuten geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

28 minuten geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

1 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

2 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

3 uur geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

3 uur geleden
FNV: veel agressie richting personeel Schiphol tijdens sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.

3 uur geleden