Grootste krimp Britse economie sinds 1709
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economie van het Verenigd Koninkrijk is vorig jaar met 9,9 procent gekrompen als gevolg van de coronacrisis. Dat is de grootste krimp sinds 1709, toen Europa werd getroffen door een ijskoude en lange winter.
De Britse economie werd afgelopen jaar hard geraakt door de lockdowns en de reisbeperkingen, om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Britse centrale bank verwacht dat de economie in het eerste kwartaal weer veel last zal hebben van de strikte lockdownmaatregelen en de verstoringen door de brexit.
De Bank of England hoopt dat begin 2022 de economie weer helemaal is hersteld van de crisis. Dat is wel afhankelijk van een soepel vaccinatieproces tegen het virus, aldus de centrale bank.
In het vierde kwartaal van 2020 lag de omvang van de Britse economie 7,8 procent lager dan een jaar eerder. Wel was op kwartaalbasis sprake van een groei met 1 procent. In het derde kwartaal ging het om een groei met 16,1 procent ten opzichte van het tweede kwartaal.
"De cijfers van vandaag laten zien dat de economie een serieuze schok heeft gehad van de pandemie, die wereldwijd wordt gevoeld door landen", zei de Britse minister van Financiën Rishi Sunak. "Er zijn wel enige positieve signalen te zien van de weerbaarheid van de economie in de winter, maar we weten dat de huidige lockdown een aanzienlijke impact blijft hebben op veel mensen en bedrijven." Om de klap van de crisis te verzachten is de Britse overheid met omvangrijke steunmaatregelen voor de economie gekomen.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks sluit 250 slecht presterende vestigingen in de Verenigde Staten en Canada. Dat komt neer op ongeveer 1 procent van het totale aantal koffiebars in Noord-Amerika. Volgens het bedrijf kan daardoor de omzet en winst worden verhoogd en is uiteindelijk het doel om op langere termijn het netwerk weer uit te breiden.
33 minuten geledenTALLINN (ANP) - De Baltische staten leggen nationale sancties op aan twee Russische oligarchen die dinsdag van de EU-sanctielijst zijn gehaald. Estland, Letland en Litouwen doen dit in reactie op het besluit van de EU-lidstaten. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft donderdag kritiek geuit op een mogelijk Amerikaans exportverbod op diesel, dat wordt gesteund door president Donald Trump. Volgens de EU is dat "een slecht idee" dat beide partijen zou schaden.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse zakenbank Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (CIB) opent een kantoor in Amsterdam. Volgens het dochterbedrijf van de grote bank Crédit Agricole worden aanzienlijke mogelijkheden gezien op de Nederlandse markt door de ontwikkelingen op het gebied van energie, infrastructuur en technologie.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente voor de tweede keer dit jaar verhoogd om de inflatie in het land te bestrijden. Volgens de Norges Bank zijn verdere verhogingen mogelijk nodig om de stijging van de consumentenprijzen onder controle te krijgen.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - De vraag naar starters en junioren op de Nederlandse arbeidsmarkt neemt bovengemiddeld af, signaleert uitzendbureau Randstad. Hoewel die afname door sommigen aan de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wordt toegeschreven, heeft dit meer te maken met schommelingen in de economie, zei arbeidsmarktanalist Bart van Krimpen van Randstad tijdens een onlinepresentatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De gemiddelde dieselprijs aan de pomp in de Europese Unie heeft een recordhoogte bereikt van 2,23 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van gegevens van de Europese Commissie. In Frankrijk en ook in Nederland bereikten de dieselprijzen afgelopen weekend al nieuwe recordniveaus op respectievelijk 2,41 euro en 2,82 euro per liter.
2 uur geleden