
Grootste krimp Britse economie sinds 1709
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economie van het Verenigd Koninkrijk is vorig jaar met 9,9 procent gekrompen als gevolg van de coronacrisis. Dat is de grootste krimp sinds 1709, toen Europa werd getroffen door een ijskoude en lange winter.
De Britse economie werd afgelopen jaar hard geraakt door de lockdowns en de reisbeperkingen, om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Britse centrale bank verwacht dat de economie in het eerste kwartaal weer veel last zal hebben van de strikte lockdownmaatregelen en de verstoringen door de brexit.
De Bank of England hoopt dat begin 2022 de economie weer helemaal is hersteld van de crisis. Dat is wel afhankelijk van een soepel vaccinatieproces tegen het virus, aldus de centrale bank.
In het vierde kwartaal van 2020 lag de omvang van de Britse economie 7,8 procent lager dan een jaar eerder. Wel was op kwartaalbasis sprake van een groei met 1 procent. In het derde kwartaal ging het om een groei met 16,1 procent ten opzichte van het tweede kwartaal.
"De cijfers van vandaag laten zien dat de economie een serieuze schok heeft gehad van de pandemie, die wereldwijd wordt gevoeld door landen", zei de Britse minister van Financiƫn Rishi Sunak. "Er zijn wel enige positieve signalen te zien van de weerbaarheid van de economie in de winter, maar we weten dat de huidige lockdown een aanzienlijke impact blijft hebben op veel mensen en bedrijven." Om de klap van de crisis te verzachten is de Britse overheid met omvangrijke steunmaatregelen voor de economie gekomen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft twee onderzoeken ingesteld naar de Amerikaanse chipsector. Het ministerie van Handel maakte dat bekend voorafgaand aan geplande handelsbesprekingen tussen beide landen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk vrijdag door ratingbureau Fitch is te wijten aan "decennia van financieel wanbeleid". Dit heeft de Franse demissionaire minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zaterdag gemeld op X.
12 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE stelt dat de beschuldigingen van de ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen deze week over tegenwerking "onjuiste beweringen" zijn. De or schreef dat Prijsvrij/D-Reizen soms wordt tegengewerkt door personeel van andere onderdelen van REWE, bijvoorbeeld touroperators in Duitsland. Ze vroegen de raad van commissarissen van REWE om steun voor de Nederlandse reisaanbieder en willen dat concurrent Apollo Reizen onmiddellijk stopt.
12 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca heeft plannen voor de uitbreiding van zijn onderzoekslocatie in Cambridge van 200 miljoen pond (zo'n 231 miljoen euro) opgeschort. Het besluit is een tegenslag voor het Verenigd Koninkrijk. De regering van premier Keir Starmer wil de kwakkelende Britse economie juist weer op gang helpen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de goedkeuring voor een windmolenpark voor de kust van de staat Maryland laten intrekken. De regering heeft een federale rechter gevraagd een vergunning voor het project ter waarde van 6 miljard dollar (ongeveer 5,1 miljard euro) te vernietigen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De van hypotheekfraude beschuldigde bestuurder van de Amerikaanse centrale bank Lisa Cook heeft bij het aanvragen van een hypotheek voor haar huis in de Amerikaanse stad Atlanta aangegeven dat het pand haar "vakantiewoning" is. Dit blijkt volgens Reuters uit een document dat het persbureau heeft ingezien.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers hebben geen vertrouwen meer in de politiek, melden VNO-NCW en MKB-Nederland na een peiling onder ruim 4000 leden voorafgaand aan Prinsjesdag. Bijna negen op de tien ondernemers zijn ontevreden over de stabiliteit en betrouwbaarheid van Den Haag. De politieke chaos is volgens de ondernemersverenigingen "funest" voor het investeringsklimaat.
17 uur geleden