Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste koerssprong in meer dan 40 jaar voor maker Post-It

Grootste koerssprong in meer dan 40 jaar voor maker Post-It

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Het Amerikaanse industrieconcern 3M, bekend van Post-it-notitiebriefjes en Scotch-tape, beleefde vrijdag zijn grootste koerssprong op Wall Street in meer dan veertig jaar. Beleggers zetten het aandeel 23 procent hoger na een sterk kwartaalbericht en een belofte van de dit jaar aangetreden topman om de fabrikant nieuw leven in te blazen. Zeker sinds 1980 heeft 3M niet meer zo'n grote dagwinst laten zien.

3M, voorheen bekend als de Minnesota Mining and Manufacturing Company, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook werd het bedrijf positiever over de winst dit jaar. In een toelichting benadrukte topman Bill Brown dat 3M op zoek moet naar manieren om zijn groei te versnellen, terwijl het concern onder andere afstapt van de productie van poly- en perfluoralkylstoffen, kortweg PFAS, voor bijvoorbeeld blusschuim en waterafstotende kleding.

"Het simpele feit is dat onze producten verouderen", aldus Brown. Die stipte onder andere sectoren zoals elektrische auto's en halfgeleiders aan als groeibronnen voor het concern. Brown wil ook af van onnodige complexiteit binnen 3M, om kosten te besparen. Zo gaf hij als voorbeeld dat zelfklevende strips van het merk Command door vijf fabrieken en twee distributiecentra gaan voor ze bij de klant terechtkomen. Dat moet anders, vindt hij.

Inflatiecijfers

Beleggers reageerden tevens op nieuwe inflatiecijfers. Die waren iets hoger dan verwacht, al mocht dat de stemming niet echt drukken. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de centrale bank in september kan beginnen met het verlagen van de rente.

De belangrijkste beursgraadmeters in New York zaten vrijdag stevig in de lift. De Dow-Jonesindex won 1,6 procent tot 40.589,34 punten. De brede S&P 500-index steeg 1,1 procent naar 5459,10 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 1 procent bij op 17.357,88 punten.

OpenAI

Eerder deze week zorgden tegenvallende kwartaalberichten van Tesla en Google-eigenaar Alphabet nog voor de grootste verkoopgolf op Wall Street sinds 2022. Beleggers maakten zich zorgen of de waarderingen voor de techaandelen niet te hoog waren opgelopen door het optimisme over de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI).

Tesla en Alphabet gingen vrijdag opnieuw licht omlaag. Donderdag werd duidelijk dat OpenAI, de maker van de populaire chatbot ChatGPT, de concurrentie met Google wil aangaan door met een eigen zoekfunctie te komen. OpenAI is begonnen met het testen van de nieuwe toepassing, genaamd SearchGPT, onder een kleine groep gebruikers.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

6 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

7 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

8 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

8 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

9 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

10 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

11 uur geleden