Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste koerssprong in meer dan 40 jaar voor maker Post-It

Grootste koerssprong in meer dan 40 jaar voor maker Post-It

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Het Amerikaanse industrieconcern 3M, bekend van Post-it-notitiebriefjes en Scotch-tape, beleefde vrijdag zijn grootste koerssprong op Wall Street in meer dan veertig jaar. Beleggers zetten het aandeel 23 procent hoger na een sterk kwartaalbericht en een belofte van de dit jaar aangetreden topman om de fabrikant nieuw leven in te blazen. Zeker sinds 1980 heeft 3M niet meer zo'n grote dagwinst laten zien.

3M, voorheen bekend als de Minnesota Mining and Manufacturing Company, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook werd het bedrijf positiever over de winst dit jaar. In een toelichting benadrukte topman Bill Brown dat 3M op zoek moet naar manieren om zijn groei te versnellen, terwijl het concern onder andere afstapt van de productie van poly- en perfluoralkylstoffen, kortweg PFAS, voor bijvoorbeeld blusschuim en waterafstotende kleding.

"Het simpele feit is dat onze producten verouderen", aldus Brown. Die stipte onder andere sectoren zoals elektrische auto's en halfgeleiders aan als groeibronnen voor het concern. Brown wil ook af van onnodige complexiteit binnen 3M, om kosten te besparen. Zo gaf hij als voorbeeld dat zelfklevende strips van het merk Command door vijf fabrieken en twee distributiecentra gaan voor ze bij de klant terechtkomen. Dat moet anders, vindt hij.

Inflatiecijfers

Beleggers reageerden tevens op nieuwe inflatiecijfers. Die waren iets hoger dan verwacht, al mocht dat de stemming niet echt drukken. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de centrale bank in september kan beginnen met het verlagen van de rente.

De belangrijkste beursgraadmeters in New York zaten vrijdag stevig in de lift. De Dow-Jonesindex won 1,6 procent tot 40.589,34 punten. De brede S&P 500-index steeg 1,1 procent naar 5459,10 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 1 procent bij op 17.357,88 punten.

OpenAI

Eerder deze week zorgden tegenvallende kwartaalberichten van Tesla en Google-eigenaar Alphabet nog voor de grootste verkoopgolf op Wall Street sinds 2022. Beleggers maakten zich zorgen of de waarderingen voor de techaandelen niet te hoog waren opgelopen door het optimisme over de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI).

Tesla en Alphabet gingen vrijdag opnieuw licht omlaag. Donderdag werd duidelijk dat OpenAI, de maker van de populaire chatbot ChatGPT, de concurrentie met Google wil aangaan door met een eigen zoekfunctie te komen. OpenAI is begonnen met het testen van de nieuwe toepassing, genaamd SearchGPT, onder een kleine groep gebruikers.

Meer uit Financieel

Techaandelen weer gewild op Wall Street, olieprijzen omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij waren tech- en chipaandelen weer in trek na koersverliezen een dag eerder. Dalende olieprijzen zorgden voor enige opluchting bij de obligatiehandel.

6 uur geleden
Schiphol en bonden overleggen deze week weer over beveiligers

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.

8 uur geleden
Banco BPM reageert met scepsis op bod van Italiaanse concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.

9 uur geleden
Chipfonds Besi daalt op licht lagere beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.

10 uur geleden
Canada voert heffingen in op miljarden aan Amerikaanse goederen

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.

11 uur geleden
TikTok krijgt 25 miljoen euro boete in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.

12 uur geleden
Waymo breidt uit naar Duitsland met zelfrijdende taxi's

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.

12 uur geleden