Grootste IKEA-uitbater investeert 1 miljard in recyclingindustrie
LEIDEN (ANP/RTR) - De investeringstak van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld, heeft aangekondigd 1 miljard euro te investeren in recyclingbedrijven. Daarmee wil het concern iets doen aan het afval dat ontstaat wanneer IKEA-meubels, -matrassen en -beddengoed worden weggegooid.
Een derde van de aangekondigde investering wordt gereserveerd voor bedrijven waarin Ingka nog niet eerder heeft geïnvesteerd. Daarbij komt een focus te liggen op ondernemingen die werken met afgedankt textiel, maar ook op bedrijven in de recycling van hout. De overige financiering gaat naar bedrijven waarin Ingka al eerder geld heeft gestopt.
"De hoge CO2-voetafdruk van de meeste van deze materialen, plus het tekort aan recyclingcapaciteit, heeft ons gemotiveerd om in deze categorieën te investeren", legt investeringsdirecteur Lukas Visser van Ingka Investments uit. "De circulaire economie staat nog in de kinderschoenen, dus we moeten ons focussen op specifieke gebieden."
De investering komt op het moment dat de Europese Unie werkt aan regelgeving die bedrijven verplicht een vergoeding te betalen per verkocht textiel- of kledingstuk. Daarmee wil Brussel geld inzamelen voor het sorteren en recyclen van deze artikelen, die in toenemende mate terechtkomen bij afvalverwerkingsdiensten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
39 minuten geledenBREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.
5 uur geleden