Grootste IKEA-uitbater investeert 1 miljard in recyclingindustrie
LEIDEN (ANP/RTR) - De investeringstak van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld, heeft aangekondigd 1 miljard euro te investeren in recyclingbedrijven. Daarmee wil het concern iets doen aan het afval dat ontstaat wanneer IKEA-meubels, -matrassen en -beddengoed worden weggegooid.
Een derde van de aangekondigde investering wordt gereserveerd voor bedrijven waarin Ingka nog niet eerder heeft geïnvesteerd. Daarbij komt een focus te liggen op ondernemingen die werken met afgedankt textiel, maar ook op bedrijven in de recycling van hout. De overige financiering gaat naar bedrijven waarin Ingka al eerder geld heeft gestopt.
"De hoge CO2-voetafdruk van de meeste van deze materialen, plus het tekort aan recyclingcapaciteit, heeft ons gemotiveerd om in deze categorieën te investeren", legt investeringsdirecteur Lukas Visser van Ingka Investments uit. "De circulaire economie staat nog in de kinderschoenen, dus we moeten ons focussen op specifieke gebieden."
De investering komt op het moment dat de Europese Unie werkt aan regelgeving die bedrijven verplicht een vergoeding te betalen per verkocht textiel- of kledingstuk. Daarmee wil Brussel geld inzamelen voor het sorteren en recyclen van deze artikelen, die in toenemende mate terechtkomen bij afvalverwerkingsdiensten.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI en Corendon zien veranderingen in het zoek- en boekgedrag.
2 uur geledenWIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.
3 uur geleden