Grootste IKEA-uitbater investeert 1 miljard in recyclingindustrie
LEIDEN (ANP/RTR) - De investeringstak van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld, heeft aangekondigd 1 miljard euro te investeren in recyclingbedrijven. Daarmee wil het concern iets doen aan het afval dat ontstaat wanneer IKEA-meubels, -matrassen en -beddengoed worden weggegooid.
Een derde van de aangekondigde investering wordt gereserveerd voor bedrijven waarin Ingka nog niet eerder heeft geïnvesteerd. Daarbij komt een focus te liggen op ondernemingen die werken met afgedankt textiel, maar ook op bedrijven in de recycling van hout. De overige financiering gaat naar bedrijven waarin Ingka al eerder geld heeft gestopt.
"De hoge CO2-voetafdruk van de meeste van deze materialen, plus het tekort aan recyclingcapaciteit, heeft ons gemotiveerd om in deze categorieën te investeren", legt investeringsdirecteur Lukas Visser van Ingka Investments uit. "De circulaire economie staat nog in de kinderschoenen, dus we moeten ons focussen op specifieke gebieden."
De investering komt op het moment dat de Europese Unie werkt aan regelgeving die bedrijven verplicht een vergoeding te betalen per verkocht textiel- of kledingstuk. Daarmee wil Brussel geld inzamelen voor het sorteren en recyclen van deze artikelen, die in toenemende mate terechtkomen bij afvalverwerkingsdiensten.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
8 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
14 uur geleden