Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste IKEA-uitbater investeert 1 miljard in recyclingindustrie

Grootste IKEA-uitbater investeert 1 miljard in recyclingindustrie

LEIDEN (ANP/RTR) - De investeringstak van Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld, heeft aangekondigd 1 miljard euro te investeren in recyclingbedrijven. Daarmee wil het concern iets doen aan het afval dat ontstaat wanneer IKEA-meubels, -matrassen en -beddengoed worden weggegooid.

Een derde van de aangekondigde investering wordt gereserveerd voor bedrijven waarin Ingka nog niet eerder heeft geïnvesteerd. Daarbij komt een focus te liggen op ondernemingen die werken met afgedankt textiel, maar ook op bedrijven in de recycling van hout. De overige financiering gaat naar bedrijven waarin Ingka al eerder geld heeft gestopt.

"De hoge CO2-voetafdruk van de meeste van deze materialen, plus het tekort aan recyclingcapaciteit, heeft ons gemotiveerd om in deze categorieën te investeren", legt investeringsdirecteur Lukas Visser van Ingka Investments uit. "De circulaire economie staat nog in de kinderschoenen, dus we moeten ons focussen op specifieke gebieden."

De investering komt op het moment dat de Europese Unie werkt aan regelgeving die bedrijven verplicht een vergoeding te betalen per verkocht textiel- of kledingstuk. Daarmee wil Brussel geld inzamelen voor het sorteren en recyclen van deze artikelen, die in toenemende mate terechtkomen bij afvalverwerkingsdiensten.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

6 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

7 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

8 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

8 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

9 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

10 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

11 uur geleden