Grootste hond ter wereld overleden
LEIGH-ON-SEA (ANP) - De grootste hond ter wereld is overleden. Freddy, een Deense dog uit Engeland, was staand op zijn vier poten 1,03 meter hoog. Wanneer hij op zijn achterpoten tegen zijn baasje aan stond, reikte hij tot een hoogte van 2,26 meter.
Guinness World Records, dat het record van Freddy heeft erkend, zegt dat "de zachtaardige reus een geliefd en verwend huisdier was, dat een internationale superster werd". Zijn baasje noemt hem "niet alleen de grootste hond, maar ook de hond met de meeste liefde en het grootste hart".
Als pup was Freddy juist de kleinste van zijn nest. Hij werd eerder dan gepland bij zijn broertjes en zusjes weggehaald omdat hij niet genoeg voeding van zijn moeder kreeg. Freddy is uiteindelijk 8 jaar oud geworden.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
38 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
39 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
59 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
2 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
4 uur geleden