Grootste fractie Europarlement wil af verbod op verbrandingsmotor
BRUSSEL (ANP) - De grootste fractie in het Europees Parlement, de centrumrechtse EVP, heeft een plan gepresenteerd om de Europese auto-industrie te redden. Een van de onderdelen daarvan is het terugdraaien van het verbod op verbrandingsmotoren per 2035. Ook moeten de boetes worden geschrapt die autofabrikanten straks moeten betalen als ze hun emissiereductiedoelstelling voor 2025 niet halen.
Die boetes zijn volgens de EVP onacceptabel. De fabrikanten hebben het geld hard nodig voor investeringen in nieuwe technologie, zei EVP-leider Manfred Weber.
De EVP trekt de "groene ambities" van de EU niet in twijfel, zei Weber. De fractie onderschrijft het belang van het koolstofarm maken van de economie, maar er moet een mix van technologieën mogelijk zijn om dat te bereiken. Volgens Weber was het een vergissing dat de vorige Europese Commissie besloot om technologieën te reguleren en "om te concurreren met de verbrandingsmotor".
Om de toekomst van de auto-industrie in de EU veilig te stellen is een pragmatische aanpak nodig, benadrukte Weber. De auto-industrie is van groot belang. "We hebben het over miljoenen banen en over 7 procent van het Europese bruto binnenlands product."
Belangrijke ruggengraat
De export is een belangrijke ruggengraat van de Europese industrie en de economie van de Europese Unie, voegde Weber eraan toe.
Regio's die door de overgang van verbrandingsmotoren naar elektrische auto's worden getroffen, moeten financiële steunmaatregelen krijgen, wil de EVP. Daarnaast moeten de regels voor staatssteun worden versoepeld. Die versoepeling mag echter niet ten koste gaan van eerlijke concurrentie tussen de lidstaten.
Duitse auto-industrie
Vooral de Duitse auto-industrie verkeert al een tijdje in zwaar weer. Bij Volkswagen dreigt een groot banenverlies door de mogelijke sluiting van fabrieken in eigen land. Dat zou voor het eerst in de geschiedenis van het autoconcern zijn. Ook Duitse autotoeleveranciers zoals Continental, Bosch en Schaeffler hebben aangekondigd duizenden banen te schrappen om kosten te besparen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
9 uur geleden