Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste fractie Europarlement wil af verbod op verbrandingsmotor

Grootste fractie Europarlement wil af verbod op verbrandingsmotor

BRUSSEL (ANP) - De grootste fractie in het Europees Parlement, de centrumrechtse EVP, heeft een plan gepresenteerd om de Europese auto-industrie te redden. Een van de onderdelen daarvan is het terugdraaien van het verbod op verbrandingsmotoren per 2035. Ook moeten de boetes worden geschrapt die autofabrikanten straks moeten betalen als ze hun emissiereductiedoelstelling voor 2025 niet halen.

Die boetes zijn volgens de EVP onacceptabel. De fabrikanten hebben het geld hard nodig voor investeringen in nieuwe technologie, zei EVP-leider Manfred Weber.

De EVP trekt de "groene ambities" van de EU niet in twijfel, zei Weber. De fractie onderschrijft het belang van het koolstofarm maken van de economie, maar er moet een mix van technologieën mogelijk zijn om dat te bereiken. Volgens Weber was het een vergissing dat de vorige Europese Commissie besloot om technologieën te reguleren en "om te concurreren met de verbrandingsmotor".

Om de toekomst van de auto-industrie in de EU veilig te stellen is een pragmatische aanpak nodig, benadrukte Weber. De auto-industrie is van groot belang. "We hebben het over miljoenen banen en over 7 procent van het Europese bruto binnenlands product."

Belangrijke ruggengraat

De export is een belangrijke ruggengraat van de Europese industrie en de economie van de Europese Unie, voegde Weber eraan toe.

Regio's die door de overgang van verbrandingsmotoren naar elektrische auto's worden getroffen, moeten financiële steunmaatregelen krijgen, wil de EVP. Daarnaast moeten de regels voor staatssteun worden versoepeld. Die versoepeling mag echter niet ten koste gaan van eerlijke concurrentie tussen de lidstaten.

Duitse auto-industrie

Vooral de Duitse auto-industrie verkeert al een tijdje in zwaar weer. Bij Volkswagen dreigt een groot banenverlies door de mogelijke sluiting van fabrieken in eigen land. Dat zou voor het eerst in de geschiedenis van het autoconcern zijn. Ook Duitse autotoeleveranciers zoals Continental, Bosch en Schaeffler hebben aangekondigd duizenden banen te schrappen om kosten te besparen.

Meer uit Financieel

Onderzoek: fastfoodzaken lijden onder zuinige consument

EDE (ANP) - Goedkopere alternatieven voor buitenshuis eten, zoals bij een fastfoodzaak of eten laten bezorgen, worden harder geraakt door consumenten die minder geld uitgeven dan duurdere horeca-opties. Dat meldt kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN), dat benadrukt dat eetzaken voor een snelle hap doorgaans juist profiteren van consumenten die het zuiniger aan doen.

14 minuten geleden
Netbeheerder gaat honderden verdeelstations veel sneller bouwen

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis gaat achthonderd stroomverdeelstations op een veel snellere manier bouwen dan tot dusver standaard was. Dit soort schakelstations werd altijd individueel ontworpen en gebouwd, maar dat is verleden tijd. De sterke uitbreiding van het elektriciteitsnet vereist een snellere aanpak. Die heeft Enexis gevonden.

11 uur geleden
Beursweek met cijfers grote Amerikaanse banken en inflatie VS

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken komende beursweek onder meer naar de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken. Het cijferseizoen op Wall Street gaat daarmee echt van start. Ook is er aandacht voor een cijfer over de inflatie in de Verenigde Staten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

12 uur geleden
Jordanië bouwt grote installatie voor ontzilting zeewater

AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië heeft een contract getekend met een groep van voornamelijk Franse bedrijven voor de bouw van een grote installatie voor het ontzilten van zeewater om zo te helpen bij de drinkwatervoorziening van het land, dat kampt met watertekorten. Met de installatie is volgens de Jordaanse premier Jafar Hassan een bedrag gemoeid van meer dan 5 miljard dollar.

14 uur geleden
Zuid-Korea verbiedt import Duits varkensvlees om MKZ

SEOUL (ANP/DPA) - Zuid-Korea heeft de import van varkensvlees uit Duitsland per direct tot nader order verboden nadat vrijdag mond-en-klauwzeer (MKZ) was vastgesteld bij dode waterbuffels in de oostelijke deelstaat Brandenburg. Het Zuid-Koreaanse ministerie van Landbouw zegt ook dat ongeveer 360 ton aan Duits varkensvlees dat sinds 27 december is geïmporteerd in quarantaine gaat en onderzocht wordt op mogelijke besmetting met de gevaarlijke virusziekte.

16 uur geleden
Sky: leverancier alarmsystemen Verisure mogelijk naar Damrak

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote leverancier van alarmsystemen Verisure krijgt mogelijk een notering aan de Amsterdamse aandelenbeurs. Volgens de Britse nieuwszender Sky News is de Amerikaanse investeringsmaatschappij Hellman & Friedman die Verisure bezit, voorbereidingen aan het treffen voor een mogelijke beursgang en wordt het Damrak of de beurs in Londen als meest waarschijnlijke keuze gezien.

19 uur geleden
Biden stelt blokkade overname US Steel door Nippon Steel uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van president Joe Biden heeft het bevel aan Nippon Steel om af te zien van haar overnamebod op US Steel uitgesteld tot juni, hebben de twee bedrijven laten weten. Door het uitstel krijgen de staalbedrijven de tijd om het oordeel van de rechter over de blokkade van de overname af te wachten.

21 uur geleden