Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste Duitse treinstaking ooit is begonnen

Grootste Duitse treinstaking ooit is begonnen

BERLIJN (ANP) - Machinisten van staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) zijn in de nacht van dinsdag op woensdag begonnen aan hun zesdaagse staking. Het is de langste Duitse staking ooit op het spoor, in een langslepend conflict over arbeidsvoorwaarden en salaris tussen DB en vakbond GDL. Naar verwachting komt het treinverkeer in Duitsland grotendeels stil te liggen.

Het is de derde staking sinds de onderhandelingen over een nieuwe cao in november begonnen. GDL eist een loonsverhoging voor het spoorwegpersoneel om de gestegen inflatie. Ook wil de bond een kortere werkweek van 35 uur, waarbij medewerkers wel hetzelfde salaris behouden. Vrijdag deed DB met een nieuw aanbod nog een laatste poging om de staking te voorkomen. Maar daar gingen GDL en de vakbondsleden niet in mee. Het was daarmee de vierde keer dat de vakbond het overleg afbrak.

Reizigers die vanuit Nederland richting Duitsland willen, ondervinden ook hinder van de staking. Zo heeft NS aangekondigd vanaf woensdag tot en met volgende week maandag alle ICE International-treinen naar Duitsland te schrappen, net als de intercity naar Berlijn. De Nightjet-treinen naar Oostenrijk en Zwitserland rijden van dinsdag tot en met zondag niet, aldus de NS.

Ook in het goederenspoorvervoer wordt overigens gestaakt. Die actie begon dinsdag al, om 18.00 uur. Beide spoorstakingen duren tot en met maandag 18.00 uur.

Meer uit Buitenland

Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

2 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

3 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

4 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

5 uur geleden
Gouverneur wil maas in de wet dichten na misbruikzaak Cornell

NEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.

7 uur geleden
Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

10 uur geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

12 uur geleden