Grootste Duitse treinstaking ooit is begonnen
BERLIJN (ANP) - Machinisten van staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) zijn in de nacht van dinsdag op woensdag begonnen aan hun zesdaagse staking. Het is de langste Duitse staking ooit op het spoor, in een langslepend conflict over arbeidsvoorwaarden en salaris tussen DB en vakbond GDL. Naar verwachting komt het treinverkeer in Duitsland grotendeels stil te liggen.
Het is de derde staking sinds de onderhandelingen over een nieuwe cao in november begonnen. GDL eist een loonsverhoging voor het spoorwegpersoneel om de gestegen inflatie. Ook wil de bond een kortere werkweek van 35 uur, waarbij medewerkers wel hetzelfde salaris behouden. Vrijdag deed DB met een nieuw aanbod nog een laatste poging om de staking te voorkomen. Maar daar gingen GDL en de vakbondsleden niet in mee. Het was daarmee de vierde keer dat de vakbond het overleg afbrak.
Reizigers die vanuit Nederland richting Duitsland willen, ondervinden ook hinder van de staking. Zo heeft NS aangekondigd vanaf woensdag tot en met volgende week maandag alle ICE International-treinen naar Duitsland te schrappen, net als de intercity naar Berlijn. De Nightjet-treinen naar Oostenrijk en Zwitserland rijden van dinsdag tot en met zondag niet, aldus de NS.
Ook in het goederenspoorvervoer wordt overigens gestaakt. Die actie begon dinsdag al, om 18.00 uur. Beide spoorstakingen duren tot en met maandag 18.00 uur.
Meer uit Buitenland
GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.
5 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."
8 uur geledenOSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.
8 uur geledenNICOSIA (ANP) - De kapitein van de veerboot die zondag kapseisde en zonk voor de noordkust van Cyprus, is opgepakt. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de premier van de zelfbenoemde republiek Noord-Cyprus, Ünal Üstel. Ook acht bemanningsleden zijn gearresteerd. Van acht schipbreukelingen is nu bekend dat ze zijn overleden, zeventien anderen worden nog gezocht. De rest van de in totaal 267 opvarenden kon worden gered.
9 uur geleden