Grootste druk is er na zege op Oekraïne vanaf bij Oranje
AMSTERDAM (ANP) - De openingswedstrijd op het EK tegen Oekraïne (3-2) nam niet alle twijfels rond het Nederlands elftal weg. Maar de ploeg van bondscoach Frank de Boer liet, over het geheel gezien, wel een prima indruk achter in de Johan Cruijff ArenA. Een betere indruk dan de meeste critici en fans vooraf hadden gedacht. De EK-start verdreef de scepsis en het lichte chagrijn en zorgde ervoor dat de grootste druk er bij Oranje vanaf is, was maandag te merken in Zeist.
Na een nabespreking, die wat uitliep, verschenen de drie doelmannen en de twaalf reservespelers en invallers van zondag op het veld bij de KNVB Campus. Zij deden onder meer een aantal fanatieke partijspelletjes. Daarbij waren veel lachende gezichten te zien. De basisploeg van zondag werkte aan de rand van het veld een hersteltraining af.
De ogen van de camera's en fotocamera's waren vooral gericht op Denzel Dumfries. De rechterverdediger van PSV kopte Oranje kort voor tijd naar de zege en was ook bij de andere twee doelpunten betrokken. Dumfries speelde in het nieuwe 5-3-2-systeem als rechtsback, maar stond vaak zo 'hoog' op het veld dat hij soms meer een rechtsbuiten leek.
Nieuwe tactiek
De hoofdrol voor Dumfries was prettig voor bondscoach Frank de Boer. De internationals riepen de voorbije week vaak dat ze geloofden in de nieuwe tactiek. "Of de neuzen nu dezelfde kant opstaan? Dat stonden ze al, hoor", zei Frenkie de Jong vrijdag nog in Zeist. Davy Klaassen vulde hem aan door te zeggen: "Misschien niet in heel Nederland, maar bij ons wel."
Het klonk eensgezind en overtuigd, maar hoe gemeend was het? Dat vroeg de buitenwacht zich af na het tegenvallende experiment in de oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0). Waarom niet gewoon voetballen in een systeem van 4-3-3, zeker tegen de niet hele sterke opponenten in de groepsfase?
Perfecte start
De Boer bleef bij zijn uitgestippelde plan. Het gaat te ver om te zeggen dat hij zondag zijn gelijk haalde, maar Oranje voetbalde tegen Oekraïne met een duidelijk plan en het zat allemaal stukken beter in elkaar dan tijdens de oefenduels. Alleen al in de eerste helft had Nederland, dat behoorlijk fris en gretig oogde, een keer of vier kunnen scoren.
Na rust vielen de treffers alsnog. Oranje liet na om verder afstand te nemen, viel terug en zag Oekraïne in korte tijd twee keer scoren. Dumfries voorkwam puntenverlies en bezorgde De Boer zo eigenlijk een perfecte start. Voor een bondscoach kan de stemming beter geleidelijk omslaan dan in één keer, wees het verleden wel eens uit.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
8 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
17 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
18 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
18 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
18 uur geleden