Grootste druk is er na zege op Oekraïne vanaf bij Oranje
AMSTERDAM (ANP) - De openingswedstrijd op het EK tegen Oekraïne (3-2) nam niet alle twijfels rond het Nederlands elftal weg. Maar de ploeg van bondscoach Frank de Boer liet, over het geheel gezien, wel een prima indruk achter in de Johan Cruijff ArenA. Een betere indruk dan de meeste critici en fans vooraf hadden gedacht. De EK-start verdreef de scepsis en het lichte chagrijn en zorgde ervoor dat de grootste druk er bij Oranje vanaf is, was maandag te merken in Zeist.
Na een nabespreking, die wat uitliep, verschenen de drie doelmannen en de twaalf reservespelers en invallers van zondag op het veld bij de KNVB Campus. Zij deden onder meer een aantal fanatieke partijspelletjes. Daarbij waren veel lachende gezichten te zien. De basisploeg van zondag werkte aan de rand van het veld een hersteltraining af.
De ogen van de camera's en fotocamera's waren vooral gericht op Denzel Dumfries. De rechterverdediger van PSV kopte Oranje kort voor tijd naar de zege en was ook bij de andere twee doelpunten betrokken. Dumfries speelde in het nieuwe 5-3-2-systeem als rechtsback, maar stond vaak zo 'hoog' op het veld dat hij soms meer een rechtsbuiten leek.
Nieuwe tactiek
De hoofdrol voor Dumfries was prettig voor bondscoach Frank de Boer. De internationals riepen de voorbije week vaak dat ze geloofden in de nieuwe tactiek. "Of de neuzen nu dezelfde kant opstaan? Dat stonden ze al, hoor", zei Frenkie de Jong vrijdag nog in Zeist. Davy Klaassen vulde hem aan door te zeggen: "Misschien niet in heel Nederland, maar bij ons wel."
Het klonk eensgezind en overtuigd, maar hoe gemeend was het? Dat vroeg de buitenwacht zich af na het tegenvallende experiment in de oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0). Waarom niet gewoon voetballen in een systeem van 4-3-3, zeker tegen de niet hele sterke opponenten in de groepsfase?
Perfecte start
De Boer bleef bij zijn uitgestippelde plan. Het gaat te ver om te zeggen dat hij zondag zijn gelijk haalde, maar Oranje voetbalde tegen Oekraïne met een duidelijk plan en het zat allemaal stukken beter in elkaar dan tijdens de oefenduels. Alleen al in de eerste helft had Nederland, dat behoorlijk fris en gretig oogde, een keer of vier kunnen scoren.
Na rust vielen de treffers alsnog. Oranje liet na om verder afstand te nemen, viel terug en zag Oekraïne in korte tijd twee keer scoren. Dumfries voorkwam puntenverlies en bezorgde De Boer zo eigenlijk een perfecte start. Voor een bondscoach kan de stemming beter geleidelijk omslaan dan in één keer, wees het verleden wel eens uit.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
6 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
9 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
9 uur geleden