Grootste druk is er na zege op Oekraïne vanaf bij Oranje
AMSTERDAM (ANP) - De openingswedstrijd op het EK tegen Oekraïne (3-2) nam niet alle twijfels rond het Nederlands elftal weg. Maar de ploeg van bondscoach Frank de Boer liet, over het geheel gezien, wel een prima indruk achter in de Johan Cruijff ArenA. Een betere indruk dan de meeste critici en fans vooraf hadden gedacht. De EK-start verdreef de scepsis en het lichte chagrijn en zorgde ervoor dat de grootste druk er bij Oranje vanaf is, was maandag te merken in Zeist.
Na een nabespreking, die wat uitliep, verschenen de drie doelmannen en de twaalf reservespelers en invallers van zondag op het veld bij de KNVB Campus. Zij deden onder meer een aantal fanatieke partijspelletjes. Daarbij waren veel lachende gezichten te zien. De basisploeg van zondag werkte aan de rand van het veld een hersteltraining af.
De ogen van de camera's en fotocamera's waren vooral gericht op Denzel Dumfries. De rechterverdediger van PSV kopte Oranje kort voor tijd naar de zege en was ook bij de andere twee doelpunten betrokken. Dumfries speelde in het nieuwe 5-3-2-systeem als rechtsback, maar stond vaak zo 'hoog' op het veld dat hij soms meer een rechtsbuiten leek.
Nieuwe tactiek
De hoofdrol voor Dumfries was prettig voor bondscoach Frank de Boer. De internationals riepen de voorbije week vaak dat ze geloofden in de nieuwe tactiek. "Of de neuzen nu dezelfde kant opstaan? Dat stonden ze al, hoor", zei Frenkie de Jong vrijdag nog in Zeist. Davy Klaassen vulde hem aan door te zeggen: "Misschien niet in heel Nederland, maar bij ons wel."
Het klonk eensgezind en overtuigd, maar hoe gemeend was het? Dat vroeg de buitenwacht zich af na het tegenvallende experiment in de oefenwedstrijden tegen Schotland (2-2) en Georgië (3-0). Waarom niet gewoon voetballen in een systeem van 4-3-3, zeker tegen de niet hele sterke opponenten in de groepsfase?
Perfecte start
De Boer bleef bij zijn uitgestippelde plan. Het gaat te ver om te zeggen dat hij zondag zijn gelijk haalde, maar Oranje voetbalde tegen Oekraïne met een duidelijk plan en het zat allemaal stukken beter in elkaar dan tijdens de oefenduels. Alleen al in de eerste helft had Nederland, dat behoorlijk fris en gretig oogde, een keer of vier kunnen scoren.
Na rust vielen de treffers alsnog. Oranje liet na om verder afstand te nemen, viel terug en zag Oekraïne in korte tijd twee keer scoren. Dumfries voorkwam puntenverlies en bezorgde De Boer zo eigenlijk een perfecte start. Voor een bondscoach kan de stemming beter geleidelijk omslaan dan in één keer, wees het verleden wel eens uit.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
7 uur geleden