Grootste deel Severodonetsk in Russische handen
KIEV (ANP/RTR/AFP) - Russische troepen hebben een groot deel van de Oost-Oekraïense stad Severodonetsk onder controle gekregen, zegt de gouverneur van de regio Loehansk. Volgens hem is de stad niet volledig omsingeld, maar door de bombardementen is het onmogelijk mensen te evacueren of humanitaire hulp de stad in te krijgen.
Een opslagplaats van salpeterzuur is geraakt. Het advies aan inwoners is om vanwege de giftige dampen ondergrondse schuilplaatsen niet te verlaten.
Het hoofd van het stadsbestuur zei in de middag nog dat de stad voor de helft in Russische handen was. Eerder op de dag meldde de leider van de afvallige regio Loehansk, Leonid Pasetsjnik, al dat Russische militairen delen van de stad hadden ingenomen. De aanval duurde volgens hem wel langer dan gehoopt.
Severodonetsk is de enige grote stad in de regio Loehansk die nog niet helemaal in handen is van de Russen. De stad was al enige tijd vrijwel omsingeld en werd hevig beschoten. Het Russische leger heeft Severodonetsk grotendeels verwoest, volgens Oekraïne voor 90 procent. Voor de oorlog woonden er zo'n 100.000 mensen, maar dat zouden er nu nog zo'n 12.000 zijn.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea
18 minuten geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.
7 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."
9 uur geledenOSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.
9 uur geleden