Grootste deel Russisch IKEA-personeel al weg na sluiting winkels
HAARLEM (ANP/AFP) - IKEA heeft door het stilleggen van zijn activiteiten in Rusland al afscheid genomen van 10.000 van zijn 12.000 winkelmedewerkers daar. Ingka Group, dat eigenaar is van de meeste winkels van de woonwarenhuisketen, besloot in maart zijn zeventien Russische winkels te sluiten en er te stoppen met de productie. Voor de invasie van Oekraïne was IKEA een van de grootste westerse werkgevers in Rusland.
Het bedrijf achter IKEA zegt lang te hebben geprobeerd prijsverhoging van zijn producten te voorkomen, maar "met pijn in het hart" is dit volgens topman Jon Abrahamsson Ring toch nodig gebleken. Dankzij die verhogingen is de omzet van Ingka Group het afgelopen boekjaar, dat tot eind augustus liep, wereldwijd een kleine 6 procent hoger geworden tot bijna 40 miljard euro. Het aantal verkochte producten bleef mede door leveringsproblemen gelijk. In Nederland steeg de omzet met 10 procent.
Ingka Group zegt dat de invloed van de koopkrachtdaling te merken is in de woonwinkels. "We zien dat onze meer laaggeprijsde producten, die goed zijn voor ongeveer de helft van ons assortiment uitmaakt, bovengemiddeld presteert", zei Abrahamsson Ring. "Mensen zijn gewoon op zoek naar goede prijzen."
De topman was voorzichtig optimistisch over de prestaties van IKEA tijdens het huidige boekjaar. De verkoopcijfers zien er tot nu toe goed uit, terwijl het aantal verkochte producten nog wel achterblijft. Maar volgens de organisatie nemen de leveringsproblemen af.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
10 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
11 uur geleden