Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste deel Russisch IKEA-personeel al weg na sluiting winkels

Grootste deel Russisch IKEA-personeel al weg na sluiting winkels

HAARLEM (ANP/AFP) - IKEA heeft door het stilleggen van zijn activiteiten in Rusland al afscheid genomen van 10.000 van zijn 12.000 winkelmedewerkers daar. Ingka Group, dat eigenaar is van de meeste winkels van de woonwarenhuisketen, besloot in maart zijn zeventien Russische winkels te sluiten en er te stoppen met de productie. Voor de invasie van Oekraïne was IKEA een van de grootste westerse werkgevers in Rusland.

Het bedrijf achter IKEA zegt lang te hebben geprobeerd prijsverhoging van zijn producten te voorkomen, maar "met pijn in het hart" is dit volgens topman Jon Abrahamsson Ring toch nodig gebleken. Dankzij die verhogingen is de omzet van Ingka Group het afgelopen boekjaar, dat tot eind augustus liep, wereldwijd een kleine 6 procent hoger geworden tot bijna 40 miljard euro. Het aantal verkochte producten bleef mede door leveringsproblemen gelijk. In Nederland steeg de omzet met 10 procent.

Ingka Group zegt dat de invloed van de koopkrachtdaling te merken is in de woonwinkels. "We zien dat onze meer laaggeprijsde producten, die goed zijn voor ongeveer de helft van ons assortiment uitmaakt, bovengemiddeld presteert", zei Abrahamsson Ring. "Mensen zijn gewoon op zoek naar goede prijzen."

De topman was voorzichtig optimistisch over de prestaties van IKEA tijdens het huidige boekjaar. De verkoopcijfers zien er tot nu toe goed uit, terwijl het aantal verkochte producten nog wel achterblijft. Maar volgens de organisatie nemen de leveringsproblemen af.

Meer uit Financieel

ArcelorMittal kan staalfabriek in Oekraïne niet heropstarten

KRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.

50 minuten geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs daalt na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.

58 minuten geleden
Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

1 uur geleden
Impact kleine aardappeloogst op supermarktprijs blijft beperkt

LELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.

1 uur geleden
Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

3 uur geleden
Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

11 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

11 uur geleden