Grootste deel PostNL-punten in winkels blijft open
DEN HAAG (ANP) - Het grootste deel van de PostNL-servicepunten in winkels blijft tijdens de lockdown open. Daarmee is het voor consumenten mogelijk brieven en pakketten te blijven versturen. Ook kunnen via de servicepunten pakketten worden uitgereikt of aangenomen en kunnen post- en kerstzegels worden verkocht.
Circa 80 tot 90 procent van de 3750 servicepunten zijn volgens PostNL geopend. Om de huidige drukte verder aan te kunnen, heeft PostNL verder een aantal maatregelen genomen. Zo wordt in alle sorteercentra langer doorgewerkt en zijn er extra brievenbuslichtingen. Ook wordt vaker post bezorgd en zijn pakketsorteerlocaties zeven dagen in de week open.
Verder vraagt PostNL aan webshops om hun retourtermijn voor consumenten te verlengen. Het bedrijf zegt 95 procent van de pakketten momenteel als beloofd te kunnen bezorgen. Dagelijks worden volgens PostNL 12 miljoen kaarten en 1,5 miljoen pakketten bezorgd.
Winkelketen Primera, waar veel PostNL- en DHL-servicepunten gevestigd zijn, maakte eerder bekend alleen open te zijn voor post- en bankzaken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op treinsporen waar eerder dinsdagochtend buizen zijn neergelegd, zijn na het opruimen door ProRail weer nieuwe materialen gelegd. De spoorbeheerder krijgt dus opnieuw meldingen van storingen op dezelfde locaties. Een woordvoerder kan niet zeggen of het opnieuw om buizen gaat.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de tocht van koning Willem-Alexander van Paleis Noordeinde naar de troonrede in de Koninklijke Schouwburg kwam zijn koets langs een vak met demonstranten op het Lange Voorhout. Zij riepen onder meer "leve de republiek", "waar zijn de dieren?" en "minder granaten, meer diplomaten" naar de koning, zag en hoorde een ANP-verslaggever.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is niet uit te sluiten dat boeren achter de sabotageacties op het spoor zitten van dinsdagochtend. Dat zegt Sieta van Keimpema, secretaris van Farmers Defence Force. De landelijke actiegroep is geen acties aan het coördineren. "Regionale groepen bereiden regionale acties voor", zegt ze.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Langs provinciale en snelwegen in het land zijn sinds 12.00 uur brandjes gemeld. Dat bevestigen de politie Oost-Nederland en Rijkswaterstaat. Onder meer langs de A2 bij Breukelen was sprake van veel rookontwikkeling. Boeren hadden aangekondigd rond het middaguur met een actie te komen.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Tweede Kamer zijn aangekomen bij de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander de troonrede uitspreekt. Een deel stapte in groepjes uit bussen, een deel kwam te voet, zag een ANP-verslaggever.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het gebiedsverbod voor een van de bewoners van een woning aan de Ewijkseweg in Overasselt wordt met drie maanden verlengd. Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt bij hoort, hoopt met de maatregel bij te dragen aan "het verdere herstel van de rust en veiligheid" in de Gelderse plaats.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de meeste spoorlijnen start de NS het treinverkeer weer op, liet een woordvoerder dinsdag aan het begin van de middag weten. Alleen de verbinding tussen Amersfoort en Apeldoorn is nog niet vrijgegeven.
1 uur geleden